TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Џеј имал операција на срце: Му претстои долго опоравување

Сител - 13.12.2017

Српскиот народен пејач Џеј Рамадановски направи операција во една приватна клиника за кардиоваскуларни болести во Виена. Веќе неколку години Џеј има проблеми со срцето, брзо се заморуваи отежнато дише.

Џеј имал операција на срце: Му претстои долго опоравување

Курир
2 поврзани вести »

ЗВУЧИ ПРЕКРАСНО: Бојан од „Бионда“ направи преработка на „Болиш ме“ од Мирза Селимовиќ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 13.12.2017

Бојан Дамјаноски од групата „ Бионда “ направи кавер-верзија на една од најубавите песни на познатиот пејач Мирза Селимовиќ. Станува збор за прекрасната нумера „ Болиш ме “, која е добро позната и на македонската публика.

Ешли Греам „необработена“ на насловна за италијански Vogue

Таратур - 13.12.2017

Славната „плус-сајз“ манекенка Ешли Греам, без никакви Фотошоп корекции и во реално издание, ја краси насловната страна на италијанското издание на Vogue. Нејзината порака на која таа активно работи преку своите модни ангажмани за подигнување на ...

Обамејанг го продава скапоценото Ламборџини (фото)

Спортски - 13.12.2017

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер-Емерик Обамејанг го стави на продажба својот луксузен автомобил, кој очигледно повеќе не му е потребен. „Lamborghini Aventador“ LP 700-4 на чија хауба го има личното лого на Обајеманг, наскоро ќе добие нов ...

Обамејанг го продава скапоценото Ламборџини (фото)

Таратур
2 поврзани вести »

Кендал Џенер и покрај сакото не успеа да покрие се

ЗаЗабава - 13.12.2017

Моделот Кендал Џенер неодамна блесна на црвениот тепих. Неочекувано, нејзиниот избор беше облека, исто како бизнис стил. Но, една мала работа го промени модниот впечаток. Панталони, ролка и сако Кендал ја направи посериозна и поумерена од ...

Најгледаната емисија оваа сезона во Еден на Еден: Гостуваат Игор Џамбазов и Елена Ристеска (видео)

Црнобело - 13.12.2017

Во неделата во „Еден на Еден“ имавте можност да го гледате гостувањето на легендарниот Игор Џамбазов, но и на една од нашите најубави пејачки, Елена Ристеска. Според статистиките, емисијата со Игор и Елена беше најгледана за оваа сезона.

(ВИДЕО) ЕДЕН НА ЕДЕН: Игор Џамбазов, Елена Ристеска и новата рап-битка

Фактор

Еден на Еден: Игор Џамбазов, Елена Ристеска и новата рап-битка (ВИДЕО)

+инфо

"Еден на Еден": Игор Џамбазов, Елена Ристеска и новата рап-битка (ВИДЕО)

Точка

Panika.be Sky

6 поврзани вести »

Фото:„Жешка “ тенисерка

Канал5 - 13.12.2017

„Безобразно“ сексапилно издание на шестата светска тенисерка Елина Свитолина. Една од најдобрите светски тенисерки, атрактивната русокоса Елина Свитолина за време на зимската пауза во белиот спорт се одлучи да направи еден храбар потег.

Сузана Манчиќ во шок: Ја прашаа дали повторно би снимила видео за возрасни- нејзиниот одговор ќе ве стаписа

Сител - 13.12.2017

Сузана Манчиќ остана во шок по прашањето од водителот дали би се согласила да сними „домашно секс видео“, но во многу поскапа и попрофесионална варијанта од онаа на која претходно и се претстави на публиката.

Сузана Манчиќ во шок: Ја прашаа дали повторно би снимила видео за возрасни- нејзиниот одговор ќе ве стаписа

Курир
2 поврзани вести »

Уште е секс бомба: Наметката беше тесна за нејзините бујни гради

Таратур - 13.12.2017

Џесика Симпсон ја разгоре фантазијата на своите фанови со фотката на која позира во зелена тесна наметка кој не беше доволна да ги покрие нејзините бујни гради. Фотографијата е направена за време на едно снимање на реклама, а на неа пејачката, ...

Празничен моден погодок или утка: Бијонсе во разголен златен фустан

Црнобело - 13.12.2017

Кралицата на поп музиката во полн сјај пред празниците, но дали овојпат прекрши многу модни правила? Бијонсе сака од време навреме да направи кралска доминација со некој смел стајлинг. Овојпат 36-годишната ѕвезда се одлучи за златен фустан, кој го ...