TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Загадениот воздух предизвикува рак на белите дробови

Кумановски м. - пред: 2 часа

loading... Сега е научно потврдено она во што многумина што се дават во смог долго време се сомневаа: загадениот воздух предизвикува рак на белите дробови, пренесува Си-ен-ен . Меѓународната агенција за истражување на ракот денес објави дека ...

И вечерва Куманово и Лисиче најзагадени

Press24

Граѓаните ќе се задушат од чистиот воздух на Заев и СДСМ: Во неколку градови во Македонија вечерва е опасно да се излезе од дома

Курир

Се бараат решенија за загадениот воздух во Битола

МРТ

Алсат-М 24 Вести Слободен Печат +инфо 365 Денар Скопје инфо Kumanovo News

50 поврзани вести »

Шилегов ќе ги вади галиите од Вардар

Фокус - пред: 5 часа

Градоначалникот на Град Скопје, дал налог бродовите во коритото на реката Вардар, кои се користат како угостителски објекти, да бидат дислоцирани. -Бродовите го попречуваат нормалниот тек на водите и доколку се зголеми нивото на реката може да дојде ...

Шилегов веќе дал налог да се вадат галиите од Вардар

МКД

Шилегов ќе ги вади галиите од Вардар

Локално

Галиите ќе пловат на друга локација

Вечер

+инфо Вечер Република Вечер Либертас Sky Press24

11 поврзани вести »

Во сабота вечер затворен дел од улицата „Јордан Мијалков“

Скопје инфо - пред: 5 часа

Маркетинг агенцијата „Идеа плус“ попладнево соопшти дека во сабота ќе биде затвoрен дел од улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје. Во периодот од 20:00-03:00 ќе биде затворена десната лента од оваа улица на потегот од булевар „Мајка Тереза„ до улица ...

Сообраќајот на улица Јордан Мијалков в сабота ќе се одвива по една лента

Макфакс

В сабота затворена десната лента на улицата Јордан Мијалков

Нетпрес

Сообраќајот на улица Јордан Мијалков в сабота ќе се одвива по една лента

Вечер

Орбис Точка

6 поврзани вести »

Загадувањето останува на загрижувачко ниво

Алсат-М - пред: 9 часа

Тетово и Куманово во текот на денот беа градови со многу високо ниво на загаденост на воздухот. Мерните станици на Министерството за животна средина покажаа дека концентрацијата на канцерогените честички ПМ10 и ПМ 2.5 во овие две општини е многу ...

Богоев: Загадувањето нема да се реши преку ноќ, преземаме конкретни мерки да го намалиме (ВИДЕО)

Стандард

Стотици невработени почнаа да го чистат Скопје ГАЛЕРИЈА

+инфо

Започна чистењето на Скопје како мерка за намалување на загадувањето

CivilMedia

365 Локално А1 On А1 On Newsroom Стандард МКД А1 On

40 поврзани вести »

Се успал на Black Friday? Најапсурдните ситуации за време на најголемиот шопинг ден

Среќа.mk - пред: 10 часа

“Black Friday” е најпознатиот ден за купување во годината проследен со многу интересни случки кои се случуваат кога трговските центри се отворени речиси 24 часа. Вработените се сведоци на најразлични искуства: добри, лоши и чудни.

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

Friday.mk

Зошто во Македонија Црниот петок е само сивкаст

Newsroom

ШОПИНГ ЛУДИЛОТО СЕ БЛИЖИ: Неколку совети за купување на „Black friday“

Фактор

Слободен Печат OhridNews Макфакс Црнобело Црнобело Скопје инфо Стандард Скопје инфо

34 поврзани вести »

Аеродром, ајро, ајро, нема воздух за дишење

Република - пред: 3 часа

Воздухот во Аеродром вечерва рекордно загаден. Според графиконот кој го објави фејсбук страницата „Аеродром во моето срце“, вечерва во оваа Скопска општина е 426 мкроро грама на кубен пи-ем честички.

Аеродром, ајро, ајро, нема воздух за дишење

Вечер
2 поврзани вести »

Пристигнати 324 барања за субвенционирање печки на пелети

+инфо - пред: 11 часа

Пријавувањето на јавниот повик почна на 15 ноември, траеше седум календарски дена, a се реализира по принципот „прв дојден прв услужен“. На јавниот повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на Скопје за купување печки на пелети, кој ...

Заврши јавниот повик за печки на пелети, за субвенции аплицирале 324 домаќинства

Newsroom

Пристигнати 324 барања за субвенции за купување печки на пелети

Макфакс

Пристигнати 324 барања за субвенции за купување печки на пелети

Вечер

Орбис Sky А1 On Денар Локално Скопје инфо Точка

11 поврзани вести »

Општина Чаир почна со рушење бесправно изградени објекти

Макфакс - пред: 10 часа

Општина Чаир ги почна првите акции за рушење бесправно изградени објекти и ослободувањето на узурпираните места без никакво право. Во текот на денешниот ден е урнат бесправно изградениот објект, надградба, од страна на инспекторатот на Општина Чаир ...

Општина Чаир почна со рушење на бесправно изградени објекти

Вечер

Општина Чаир почна со рушење на бесправно изградени објекти

Орбис

Општина Чаир почна со рушење на бесправно изградени објекти

Кајгана

Точка

5 поврзани вести »

Затворена за сообраќај улицата „Втора Македонска Бригада“

А1 On - пред: 12 часа

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во периодот од 23.11.2017 година до 25.11.2017 година, поради реконструкција и асфалтирање на коловозот, за сообраќај ќе биде затворена улицата Втора македонска бригада, на делницата од улицата Лазо Трповски ...

Изменет сообраќаен режим во Чаир

Макфакс

Состојба на патиштата

Канал 77

Затворена за сообраќај улицата „Втора Македонска бригада“

Курир

Вечер Макфакс Орбис +инфо Кајгана Вечер Денар Локално

23 поврзани вести »