TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Започна реконструкцијата на булеварот „Васко Карангелески“ во Аеродром

Build - пред: 29 мин

Скопскиот градоначалник Коце Трајановски денеска го означи почетокот на градежните работи за реконструкција на дел од булеварот „Васко Карангелески“ во населбата Аеродром. Станува збор за делот од крстосницата со булевар „Јане Сандански“ до ...

Град Скопје и Општина Аеродром ја реконструираат улицата „Васко Каранѓелевски“

Сител

Започна реконструкција на улицата Втора македонска бригада...

Н.Македонија

Нов асфалт за 600 метри на „Васко Карангелевски“

+инфо

А1 On Курир Макфакс МКД Build Канал5 Телевизија Нова Нетпрес

17 поврзани вести »

Тим инспектори од УЕФА пристигна во контролна мисија во Скопје

24 Вести - пред: 5 часа

Инспектори на УЕФА пристигнаа во земјава во финална иснпекција за предстојниот суперкуп во Скопје. Последни од низата инспекции кои изминатиов период ја проверуваа подготвеноста за фудбалскиот спектакл.

УЕФА пристигна во финална инспекција пред натрпеварот на 8 август

+инфо

Карти за тие што не успеаа да добијат на лотаријата на УЕФА

Panika.be

Финални подготовки за „Супер - купот” на 8 август

24 Вести

SportMedia Вечер Среќа.mk Република Скопје инфо

9 поврзани вести »

Министерството за правда утре без вода

+инфо - пред: 6 часа

Утре од 08 часот па сè до завршување на работите без вода ќе останат корисниците од улицата Никола Вапцаров. Поради промена на затвoрач на улицага Никола Вапцаров бр.2, во населба Центар, утре од 08 часот па сè до завршување на работите без вода ќе ...

Корисници од улица „Никола Вапцаров“ и Министерство за правда утре без вода

Нетпрес

Без вода утре Министерството за правда и улицата „Никола Вапцаров“

Курир

Без вода утре Министерството за правда и улицата „Никола Вапцаров“

А1 On

Сител Канал5 Скопје24 Н.Македонија

8 поврзани вести »

Нови кровни покриви и нови лифтови во Карпош

Нетпрес - пред: 3 часа

Подземни контејнери за одлагање на комунален отпад во Општина Карпош со утврдување на постапка за инсталација на систем, одобрија советниците од Карпош На седумдесет и првата седница на Советот на Општина Карпош, советниците расправаа по вкупно ...

Нови кровни покривачи и нови лифтови во Карпош

Скопје24

За минијатурен лифт минимум 20.000 евра

Вечер
3 поврзани вести »

Општината Кисела Вода поплочува неколку улици во Усје...

Н.Македонија - пред: 7 часа

Општината Кисела Вода поплочува неколку улици во Усје Градоначалничката на општината Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ, изврши увид во градежните активности што се одвиваат во Усје. Како што велат надлежните, неколку улици ќе бидат поплочени, а ...

Објавен тендер за реконструкција на крак од улицата „Христо Татарчев“

А1 On

Објавен тендер за реконструкција на крак 6 од ул."Христо Татарчев"

Вечер

Започна асфалтирање на дел од делницата од бул. Борис Трајковски, во правец од Кисела Вода кон Драчево

Курир

Пулс24 Нетпрес Курир

7 поврзани вести »

МАКЕДОНСКА РАБОТА: Како да избркаш илјадници туристи кои можат да ти донесат милиони евра во само еден потег!

Таратур - пред: 7 часа

Ставаш цена на сместување на стан од 6000 евра. Покрај хотелиерите во Македонија кои со астрономските суми по секоја цена се обидуваат да избркаат голем број потенцијални англиски и шпански туристи за мечот од Суперкупот во Скопје, своја шанса за ...

Како да избркаш илјадници туристи во еден потег

Скопје24
2 поврзани вести »

Илинденски Марш 2017- Горно Лисиче

Скопје24 - пред: 3 часа

По повод празникот Илинден секој кој сака да биде дел од големата манифестација на 39-от по ред Илинденски Марш Горно Лисиче-Крушево може да земе свое учество на ден 27.07.2017 Четврток со почеток од 18:30 во црквата Св.Апостол Петар и Павле ...

Брзото возење по булеварите - стар проблем нови жртви ...

Н.Македонија - пред: 8 часа

Брзото возење по булеварите - стар проблем нови жртви Брзото возење по булеварите никако не запира. Скопските улици се претворија во тркачки патеки, особено во ноќните часови. И ова лето сме сведоци на граѓани што сакајќи да се направат важни го ...

Проширувањето на патот кон Теферич е во втора фаза...

Н.Македонија - пред: 8 часа

Проширувањето на патот кон Теферич е во втора фаза Директорот на Скопскиот плански реон и градоначалничката на општината Кисела вода извршија увид во градежните работи, кои се одвиваат кај пристапниот пат што води до рекреативниот центар Теферич.