TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Општина Карпош презема итни мерки против загадувањето (ВИДЕО)

Стандард - пред: 8 часа

Поради високото ниво на загаденост на воздухот во Општина Карпош, градоначалникот Стефан Богоев денеска ги образложи сите ургентни мерки кои во моментот ги презема Општината за намалување на степенот на загаденост.

Карпошани ги лоцираа суштинските проблеми

А1 On

Општина Карпош со интервентни мерки за справување со загадувањето...

Н.Македонија

Крводарителска акција во Кисела Вода

Макфакс

А1 On Радио МОФ Build А1 On Макфакс iPortal Макфакс Слободен Печат

33 поврзани вести »

Загадувањето ги полни клиниките, лекарите со предупредувања за заштита од отровниот воздух

Алсат-М - пред: 7 часа

Како последица на загадувањето зголемен е бројот на пациенти на клиниката за пулмологија и на детската болница во Козле, каде освен од Скопје се носат и деца од други градови кои се исто така загадени.

Загадувањето ги полни болниците...

Н.Македонија

Расте бројот на пациенти поради аерозагадувањето, на Пулмологија отворена дополнителна амбуланта

МРТ
3 поврзани вести »

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ ЗА ГАРДИЈАН: Скопје во смог

Фактор - пред: 4 часа

Фотографија на која се гледаат две згради во Скопје во смог, на Роберт Атанасовски Гардијан ја прогласи за фотографија на денот. Гардијан ги објавува топ фотографиите од светот кои го одбележале денот.

Фотографија од загаденото Скопје е фотографија на денот на „Гардијан“

Курир

Фотографија од загаденото Скопје е фотографија на денот на „Гардијан“

Press24
3 поврзани вести »

Почна пријавувањето за Дедомразовската трка во Скопје

Макфакс - пред: 13 часа

В недела, на 24 декември, во Скопје ќе се одржи традиционалната Дедомразовска трка, во која повеќе стотици учесници во дедомразовски костуми ќе трчаат во центарот на главниот град. Трката покрај натпреварувачки, има и забавен карактер, па во неа се ...

Започна пријавувањето за Дедомразовската трка во Скопје

Вечер

Почна пријавувањето за Дедомразовската трка во Скопје

Скопје инфо

Почна пријавувањето за Дедомразовската трка во Скопје

Денар

Канал 77 МКД +инфо

7 поврзани вести »

ДУП „Мал Ринг“ ќе се ослободи од шесте маркички за галиите во Вардар

Build - пред: 18 часа

Градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ во изјава за агенцијата „Макфакс“ вели дека општината ја започнала процедурата за менувањето на ДУП „Мал Ринг“ во насока на бришење на шесте маркички за галиите во реката Вардар.

Шесте галии во Вардар ќе бидат избришани од планот „Мал ринг“

Порта 3

„Мал Ринг“ ќе се ослободи од 6 маркички за галиите во Вардар

Вечер

Галиите стануваат дивоградби: Центар ги брише овои објекти од планот „Мал Ринг“

Скопје инфо
4 поврзани вести »

Врапчиња место лампиони(фото)

AKO - пред: 14 часа

Деновиве бевме сведоци на невообичаена глетка во Паркот на езерата, во најзагедната општина Аеродром. Јато врапчиња цел ден се преместуваше од едно место на друго, од дрво на дрво или распослани по тревната површина .

Шест дена времен сообраќаен режим на улица во Аеродром

Скопје инфо - пред: 12 часа

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје ги известува сите учесници во сообраќајот дека поради дотур на градежни материјали за објект во изградба на улица Новопроектирана бр.5, населба Аеродром, од вчера 14.12.2017 година ...

СКОПЈЕ ЗА ПОЧЕТНИЦИ: Маџармаалските мангупи од скопското корзо (ВИДЕО)

Вечер - пред: 14 часа

Повозрасните скопјани сигурно со симпатии се сеќаваат на старо Скопје пред земјотресот. Во овој подзаборавен краток документарен филм низ снимки и фотографии е претставен животот во Скопје од малку поинаков агол односно како се пуштале ...

Буџетски форум утре во општина Илинден

Курир - 14.12.2017

Во рамките на планирањето на Буџетот за 2018 година, во организација на општина Илинден, утре со почеток во 18:00 часот, во Средното општинско стручно училиште „Илинден“ ќе се одржи Буџетски форум.