TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Поделена храна и облека на социјално загрозени семејства од Ѓорче Петров

Вечер - пред: 6 часа

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски им подели пакети со храна и облека на 14 социјално загрозени семејства кои живеат на територијата на општината. Наумоски и дел од општинските служби, во соработка со здружението “Љубезност” од ...

Антикорупциска едукација за основците од Карпош

А1 On

Место дочек на Нова година, пакетчиња за првооделенците во Ѓорче Петров

Макфакс

Поделена храна и облека на социјално загрозени семејства од Ѓорче Петров

Макфакс

Макфакс Вечер Орбис Вечер Орбис Скопје инфо Sky +инфо

19 поврзани вести »

Утре без струја повеќе скопски општини

Макфакс - пред: 10 часа

Утре заради закажани технички зафати без електрична енергија ќе останат неколку скопски општини, информираат од ЕВН. Во периодот од 07:00 до 08:00 часот корисниците од дел од село Арачиново.

Утре без струја повеќе скопски општини

Вечер

Утре без струја повеќе скопски општини

Скопје инфо

Повеќе скопски општини утре без струја

Денар

Точка +инфо А1 On Кајгана Курир Нетпрес Скопје24

11 поврзани вести »

Богдановиќ и Котевски потпишаа меморандум за соработка

А1 On - 12.12.2017

Денеска, градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ и директорот на Управата за водење на матични книги, Ѓоко Котевски, потпишаа меморандум за соработка. Со ова, податоците и документите од матичната евиденција жителите на општина Центар ќе ...

Жителите од Центар побрзо ќе ги добиваат документите од матичната евиденција...

Н.Македонија

Жителите на Центар побрзо ќе добиваат документи од матичната евиденција

Макфакс

Жителите на Центар побрзо ќе добиваат документи од матичната евиденција

Вечер

Денар Точка Скопје инфо Sky

8 поврзани вести »

Загадувањето на воздухот во Скопје урива рекорди - Шилегов ќе подготви стратегија дури за идната грејна сезона

Сител - 12.12.2017

Во период кога загадувањето во главниот град е десет пати над дозволеното, а скопјани и преку ден и навечер дишат загаден воздух, градоначалникот Петре Шилегов најави дека идната година ќе биде решен проблемот со затоплувањето во домакинствата кои ...

Скопје се гуши - Шилегов ќе подготви стратегија против загадувањето за идната грејна сезона

Скопје инфо
2 поврзани вести »

Континуирано чистење на отворените одводни канали во општина Илинден

Курир - 12.12.2017

Во населба Илинден, во рамките на реализацијата на Проектот чистење, нивелирање и одржување на отворените одводни канали на територијата на општина Илинден, во тек е машинско чистење на Главниот канал-Горна зона во должина од 500 метри.

Објавен конкурс за спортските награди на Град Скопје за 2017 година

А1 On - 12.12.2017

Сојузот на спортските федерации на Македонија денеска (12.12.2017 година, вторник) го објави Koнкурсот за доделување на награди и признанија во изборот на најуспешни спортистки и спортисти, тренер и спортска екипа на Град Скопје, за 2017 година ...

Објавен конкурс за спортските награди на Град Скопје за 2017 година

Бизнис Вести

Град Скопје ќе доделува награди на најуспешни спортисти, тренер и спортска екипа за 2017 година

Скопје инфо

ССФМ ќе ги избира најдобрите спортисти на Скопје

Вечер

Скопје24

5 поврзани вести »

ФОТО: Скопјанец направи неверојатен егзибиционен потег на Матка

Курир - 12.12.2017

Младиот скопјанец Мартин на 7-ми месецов изведе неверојатен егзибиционен потег на Матка. Одењето по јаже, што се смета за еден од најекстремните спортови во светот, го предизивика младиот скопјанец.

Фото: Скопјанец одеше на јаже на висина од 30 метри на Матка

Press24

Скопјанец одеше на јаже на висина од 30 метри на Матка (фото)

Скопје инфо

Мартин од Скопје направи неверојатен егзибиционен потег на Матка

Сител

Скопје24

5 поврзани вести »

Оваа недела ќе се знае каква ќе биде судбината на Порта Македонија

Скопје инфо - 12.12.2017

Според координаторот на работното тело за ревизија на проектот “Скопје 2014” Мирослав Грчев, до крајот на оваа недела до Министерството за култура ќе се достави документацијата за Порта Македонија.