TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

„Шарли ебдо“ ги исмеа Макрон и неговата жена (ФОТО)

Стандард - тукушто објавено

Францускиот сатиричен неделник „Шарли ебдо“ објави карикатура на победникот во првиот круг од претседателските избори во Франција, Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит. Во горниот дел на цртежот пишува „Макрон – фаворит.

(ФОТО) Шарли Ебдо повторно провицира: Се потсмева со Макрон и неговата сопруга Бриџит

Локално

Руски хакери го зеле Макрон „на нишан“

Стандард

Кремљ ги отфрла обвинувањата за хакирање на сајтот на штабот на Макрон

Руска реч

Макфакс Телеграф Канал5 Сител +инфо Таратур Точка Банкарство.мк

82 поврзани вести »

Оланд: Не го земајте поразот на Марин Ле Пен здраво за готово

МКД - пред: 2 часа

Францускиот претседател во заминување Франсоа Оланд предупреди денес дека поразот на лидерката на крајната десница Марин Ле Пен во вториот круг на претседателските избори на 7 мај, кој го навестуваат анкетите, не треба да се зема „здраво за готово“, ...

Француски избори: Судир помеѓу екстремната десница и Европската унија – Кој ќе победи?

Точка

Русите го шпионирале Макрон?

МКД

Ле Пен ги повика Французите да купуваат француски производи

Фактор

Deutsche Welle МКД Факултети Н.Македонија Н.Македонија Р.С.Европа Точка Канал5

142 поврзани вести »

Американска подморница стигна во водите на Jужна Kореја

24 Вести - пред: 6 часа

Растат тензиите на корејскиот полуостров. Американска воена подморница опремена со крстосувачки ракети денеска пристигна во водите на Јужна Кореја а наскоро треба да и се придружат и неколку носачи на авиони.

Северна Кореја започна голема воена вежба

Макфакс

Трамп го свика целиот Сенат на брифинг во Белата куќа во врска со Северна Кореја

МКД

Што би се случило ако Трамп тргне во војна против Северна Кореја?

Точка

Глас на Америка Канал5 24 Вести МРТ Канал5 Deutsche Welle Макфакс Алфа

69 поврзани вести »

Што е ново за наводното мешање на Русија во изборите во САД?

Глас на Америка - пред: 2 часа

Законодавци од обете партии велат дека поранешниот советник за национална безбедност, генералот Мајкл Флин, можно е да го прекршил федералниот закон ВАШИНГТОН — Поранешниот советник за национална безбедност на претседателот Трамп, генералот Мајкл ...

Конгресмени во САД се сомневаат дека Флин добил незаконски пари од Русија

Локално

Конгресмени во САД се сомневаат дека Флин добил незаконски пари од Русија

Телевизија Нова

Конгресмени во САД се сомневаат дека Флин добил незаконски пари од Русија...

Н.Македонија
4 поврзани вести »

За или против смртната казна во САД?

Глас на Америка - пред: 4 часа

Смртната казна долго време е прашање што предизвикува поделба во САД, за чија оправданост деновиве повторно се води дебата Кога Роберт Блекер, професор на Њујоркшкото училиште по право, првпат присуствувал на егзекуција, се потсетил на сцена како ...

Двајца затвореници погубени во иста ноќ во Арканзас

Канал5

Советот на Европа ги повика САД да ја укинат смртната казна

Мета

Нема врска што се борат за воздух и умираат во маки: Арканзас погубил двајца затвореници за три часа

Точка

Н.Македонија Нетпрес МРТ Сител Локално +инфо Алсат-М Точка

31 поврзани вести »

Татко си го уби бебето во живо на Фејсбук

24 Вести - пред: 2 часа

Вутисан Вонтаглај од Тајланд ја обесил својата 11-месечна ќерка, а потоа и себеси, а убиството го пренесувал во живо на Фејсбук. Љубомората кон мајката на бебето за која верувал дека го изневерувала, го натерала на монструозниот чин.

Тајланѓанец директно на Facebook пренесувал убиство на 11 месечно девојче

Макфакс

Страотно: Го обесил бебето, а потоа и себеси и тоа го пренесувал на Фејсбук

Сител

Го пренесувал убиството на Фејсбук- таткото го обесил бебето, а потоа и себеси

Press24

Точка Exclusive.mk Сител

7 поврзани вести »

ПССЕ гласаше за обновување на мониторингот во Турција

Р.С.Европа - пред: 6 часа

Пратениците од Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) денеска гласаа за обновување на процесот на мониторинг кон Турција. Процедурата за мониторинг на ситуацијата во Турација беше прекината во 2014 година, при што 113 пратеници гласаа ...

Јавно сослушување на претседателот на ПССЕ Педро Аграмунт поради посетата на Сирија

Курир

Турција ја осуди одлуката на ПССЕ за обновување на мониторинг на земјата...

Н.Македонија

Се бара оставка претседателот на ПССЕ, Педро Аргамунт

МРТ

Стандард Сител +инфо А1 On 10без10 А1 On Сител МРТ

28 поврзани вести »

ДНР: Во Донбас пристигнаа американски инструктори

Руска реч - пред: 2 часа

Заменик-командантот на оперативната команда на самопрогласената Донецка народна република Едуард Басурин изјави дека во зоната на конфликт во Донбас пристигнале американски воени инструктори.

ДНР и ЛНР можат да испорачуваат јаглен за Турција

Локално

„На линија“: Украина де факто ја призна независноста на ЛНР и ДНР

Руска реч

Украина им ја прекина струјата на подрачјата под контрола на сепаратистите

Макфакс

Руска реч

5 поврзани вести »

Курц: Турција не сака членство во ЕУ

Макфакс - пред: 3 часа

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц и словачкиот колега Мирослав Лајчак изјавија дека Турција очигледно не е заинтересирана за членство во ЕУ. Курц, на заедничката прес-конференција по разговорите во Виена, изјави дека не ја ...

Лавров: Во современата политика повеќе нема правила

Макфакс

Лавров: Во современата политика повеќе нема правила

МКД

Лавров: Во современата политика веќе нема правила

Стандард

Руска реч Фактор Кајгана Стандард Мета Канал5 Р.С.Европа Локално

43 поврзани вести »