TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

(ВИДЕО) Како ќе изгледа Земјата ако се стопи целиот мраз?

Фактор - пред: 23 часа

Ако мразот на Земјата се стопи, градови како Венеција и Брисел нема да постојат. Во светот ќе има многу природни катастрофи ако се стопат Антарктикот и Гренланд, кои заедно имаат 6 милиони квадратни километри мраз.

(ВИДЕО) Како би изгледала Земјата ако целиот мраз на неа се стопи

Маркукуле
2 поврзани вести »

ВИДЕО: Војникот му прати порака на татка си за роденден - сите плачеа, потоа следеше шок

Press24 - пред: 23 часа

Роденденот е секогаш повод за славење, а овој роденден за овој човек вечно ќе остане во сеќавање. Неговиот син војник му испрати порака на која сите плачеа, но дури тогаш следеше најголемото изненадување.

Системите С-400 стапија на борбено дежурство во Подмосковје

Руска реч - пред: 23 часа

Противвоздушната одбрана на Москва зајакната со ракетен систем С-400. Противвоздушниот ракетен полк, вооружен со најновиот систем С-400 „Триумф“ стапи на борбена должност во Подмосковје, соопшти за борба должност во регионот на Москва, соопшти во ...

Петти руски ПВО полк станува оперативен близу Москва

Курир

Петти руски ПВО полк станува оперативен близу Москва

Сител

Петти руски ПВО полк станува оперативен близу Москва

А1 On

+инфо Канал 77 Вечер

7 поврзани вести »

Државниот секретар Рекс Тилерсон почна со масовни отпуштања во Стејт Департментот

Курир - пред: 23 часа

Топ вест во американските медиуми е информацијата дека новиот државен секретар Рекс Тилерсон започна да го „чисти“ Стеј Депaртментот. Државниот секретар Рекс Тилерсон започна да ги прераспределува и отпушта вработените …ваквите одлуки најавуваат ...

Зад кулисите на дипломатијата: Тилерсон е сè што Трамп не е

Локално

Државниот секретар Рекс Тилерсон почна со масовни отпуштања во Стејт Департментот

Нетпрес

Државниот секретар Рекс Тилерсон почна со масовни отпуштања во Стејт Департментот

Точка
4 поврзани вести »

Ден без жени ширум светот на 8.март

+инфо - пред: 1 ден

Групата која стои зад женскиот марш во Вашингтон во знак на протест против Доналд Трамп, повика на генерален штрајк на 8.Март После масовните женски протести ширум светот во јануари, повиците за генерален женски штрајк почнуваат со голема брзина да ...

Мугабе полни 93 години и е најстариот претседател на светот

Макфакс - 21.02.2017

Претседателот на Зимбабве Роберт Мугабе во вторник полни 93 години и е најстариот активен шеф на една држава, пренесуваат светските агенции. Мугабе пред роденденот рекол дека нема намера да се повлече од власт поради тоа што смета дека моментално ...

Најстариот претседател на светот: Влегува во 10-та деценија од живот и нема намера да се симне од власт!

Точка

И мртов Мугабе ќе учествува на изборите и ќе победи!

Вечер

Мугабе полни 93 години и е најстариот претседател во светот

Кајгана
4 поврзани вести »

Русинка виси од облакодер висок 305 метри - Сè за фотка на Инстаграм

Црнобело - 21.02.2017

Некои луѓе подготвени се да направат сè за да бидат во центарот на вниманието и да добијат лајкови на социјалните мрежи. Дури и да си го ризикуваат животот. Таков пример е рускиот модел Викторија Одинстова која доби многу негативни коментари откако ...

Се урнал авион на трговски центар: Најмалку 5 лица загинале, во Мелбурн одекнувале експлозии

Точка - 21.02.2017

Во северниот дел на австралиски Мелбурн денес наутро по локално време, се урнал авион на подрачјето на аеродромот Есендон. Паднал на популарниот трговски центар во непосредна близина на аеродромот од кој претходно се обидел да полета.

Министерот за одбрана на Трамп им порача на Ирачаните: Не сме тука за да ви ја земеме нафтата

Точка - 21.02.2017

Американскиот министер за одбрана и еден од најблиските луѓе до новиот американски претседател Доналд Трамп даде „интересна“ изјава при неговата посета на Ирак. Министерот за одбрана Џејмс Матис изјави за време на посетата на Ирак дека Американците ...

Матис: САД немаат намера да ја приграбат нафтата од Ирак

Глас на Америка

Матис во Багдад на разговори за пораз на ИД

Р.С.Европа

Матис порача дека САД не се во Ирак поради неговата нафта

Макфакс

Алфа Фактор Точка Алсат-М +инфо Н.Македонија Вечер А1 On

13 поврзани вести »