TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Најмалку 400 илјади деца во Авганистан нема да одат на училиште во 2017 година

Телевизија Нова - пред: 44 мин

Повеќе од 400 илјади деца во Авганистан се очекува да се откажат од школо во 2017 година поради зголемена нестабилност во државата и принудните враќања на авганистански бегалци од Пакистан, соопшти организацијата Спасете ги децата.

Најмалку 400 илјади деца во Авганистан нема да одат на училиште во 2017 година

+инфо

Најмалку 400 илјади деца во Авганистан нема да одат на училиште во 2017 година

Идивиди

Најмалку 400 илјади деца во Авганистан нема да одат на училиште во 2017 година

Курир
4 поврзани вести »

Американски држави бараат од Венецуела ослободување на политичките затвореници и избори

Телевизија Нова - пред: 1 час

Четиринаесет американски држави побараа од Венецуела да ослободи политички затвореници и да подготви избори. Тие упатија такво барање со заедничка изјава објавена од мексиканското МНР. Потписници се Аргентина, Бразил, Канада, Чиле, Колумбија, ...

Американски држави бараат од Венецуела ослободување на политичките затвореници и избори

+инфо

Американски држави бараат од Венецуела ослободување на политичките затвореници и избори

Сител
3 поврзани вести »

Попоски на состанок на Глобалната коалиција за борба против ИСИС

МКД - пред: 9 часа

Министерот за надворешни работи Никола Попоски учествуваше на состанокот на министри за надворешни работи на земјите-членки на Глобалната коалиција за борба против ИСИС во Вашингтон. На состанокот, како што соопшти МНР, претставниците од 68-те ...

НАТО ќе го презакаже состанокот за да учествува и Тилерсон

Р.С.Европа

Попоски учествуваше на самитот против ИСИС во Вашингтон

Press24

Попоски на министерски состанок на Глобалната коалиција за борба против ИСИС во Вашингтон

Телевизија Нова

МКД Глас на Америка Р.С.Европа Р.С.Европа Deutsche Welle А1 On А1 On Либертас

49 поврзани вести »

Најмалку 29 затвореници побегнаа од затвор во Мексико

Телевизија Нова - пред: 1 час

Најмалку 29 затвореници побегнаа преку тунел долг 40 метри ископан под затвор во Сиудад Викторија во мексиканската држава Тамаулипас, наведе на Твитер портпарол на полицијата во државата. – Тунелот бил ископан во зона што одамна де факто била под ...

Најмалку 29 затвореници побегнаа од затвор во Мексико

+инфо

Најмалку 29 затвореници побегнаа од затвор во Мексико

Сител

Најмалку 29 затвореници побегнаа од затвор во Мексико

Нетпрес
4 поврзани вести »

Израелски војници убиле малолетен Палестинец и раниле тројца на Западниот брег

Телевизија Нова - пред: 1 час

Шеснаесетгодишен Палестинец е застрелан и тројца други Палестинци се тешко ранети синоќа од израелски војници на Западниот брег, соопшти палестинското Министерство за здравство. Министерството не даде детали за насилствата во близина на ...

Израелски војници убиле малолетен Палестинец и раниле тројца на Западниот брег

+инфо

Израелски војници убиле малолетен Палестинец и раниле тројца на Западниот брег

Сител
3 поврзани вести »

Уште една жртва на нападот врз Вестминстер: почина 75-годишен старец

МКД - пред: 10 часа

Лондонската полиција соопшти дека човек што бил ранет во вчерашниот напад врз британскиот парламент починал. Последната жртва е 75-годишен маж. Лондонската Метрополитен-полиција потврди дека 75-годишникот починал вечерва „откако бил исклучен од ...

Една од жртвите во Лондон - мајка, тргнала кон своите деца

Фактор

Одела да си ги земе децата од училиште: Познат идентитетот на првата цивилна жртва

Република

ФОТО: Тргнала по децата, им јавиле дека е мртва - ова е првата жртва на нападот во Лондон

Press24

Курир МК News Пулс24 Сител

8 поврзани вести »

Ле Пен ќе ја посети Москва

Руска реч - пред: 11 часа

Лидерот на француската партија „Национален фронт“ и кандидат за претседател на Франција Марин Ле Пен ќе ја посети Русија во петок, 24 март, во рамките на соработката на пратениците во Државната Дума со политичките кругови на Француската Република, ...

Ле Пен во посета на Москва

Р.С.Европа

Марин Ле Пен во Москва по покана на Државната дума

Стандард

Потврдена пресудата на Жан Мари Ле Пен за неговите навреди за Ромите

Сител

Макфакс Локално Н.Македонија Точка +инфо Курир ТВ21 Телевизија Нова

13 поврзани вести »

Генералот Скапароти: Мора да ги зауздаме Русите на Балканот, повеќе сили на НАТО на Косово

МКД - пред: 11 часа

Потребно е засилено присуство на НАТО на Косово заради зауздување на Русите на Балканот, изјави командантот на американската војска во Европа генералот Кертис Скапароти. Тој ова го кажа во расправата на седница на Одборот за оружени сили на ...

На Балтикот страв од Русија

Глас на Америка - пред: 13 часа

Воените вежби на Русија и зачестеното нарушувањето на воздушниот простор на НАТО додаваат на загриженоста кај балтичките држави кои за одбрана се потпираат на НАТО Борбена група на НАТО предводена од Германија, составена од тенкови, оклопни возила и ...

Кои се најмоќните воени сили во светот?

Идивиди - пред: 16 часа

САД НА ПРВО МЕСТО Според воените истражувања, Соединетите Американски Држави се уште се водечката воена сила во светот. Овие држави моментално трошат околу 600 милијарди долари годишно на војска.

Новинари влегоа во најсовршената подморницата во светот наречена „Црната дупка“

Макфакс

Какво оружје доби Крим по стапувањето во РФ?

Руска реч
3 поврзани вести »