TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Видео: Светските лидери доведени до просјачки стап

Фактор - пред: 5 часа

Рускиот супер моќен претседател Владимир Путин доведен до бездомник кој нема работа, ексцентричниот американски претседател Доналд Трамп принуден да биде мигрант, неприкосновениот Башр ал Асад како алкхоличар и многу други светски лидери доведени до ...

Денес има повеќе христијански маченици отколку во старите времиња

МКД - пред: 14 часа

Поглаварот на Римокатоличката црква Франциско се молеше за Коптите кои загинаа во нападите на ИСИС во Египет. Како што вели тој, овие денови има повеќе христијански маченици отколку во античките времиња.

(ВИДЕО) КОПТИТЕ НЕМА ВЕЌЕ ДА ТРПАТ НАСИЛСТВО: Еве како ќе одговорат

Фактор

ИД ја презема одговорноста за нападот во Египет

Р.С.Европа

ИД ја презема одговорноста за нападот на коптите

Мета

Алсат-М Стандард Нетпрес Точка Нетпрес Макфакс Локално Курир

62 поврзани вести »

Земјите од Г7 подготвени да ги зголемат санкциите за Русија

Канал5 - пред: 15 часа

Лидерите на Групата седум најразвиени земји соопштија денеска дека се подготвени да ги зголемат санкциите кон Русија поради Крим, во зависност од акциите на Москва. - Потсетуваме дека траењето на санкциите е јасно поврзано со полната примена на ...

Лидерите на Г-7 подготвени за нови санкции против Русија

Локално

Лидерите на Г-7 подготвени да ги заострат санкциите против Русија

Руска реч

Туск ги повика државите од Г-7 да ја реафирмираат политиката на санкции против Русија

Телма

Р.С.Европа Алсат-М А1 On Макфакс Руска реч Стандард А1 On Телевизија Нова

17 поврзани вести »

Ердоган ја критикуваше Меркел

Локално - пред: 16 часа

Турскиот претседател Реџеп Ердоган ја критикуваше германската канцеларка Ангела Меркел, поради обезбедувањето азил за Турците, коишто избегале по подигнатото обвинение за учество во неуспешниот државен удар од 15 јули минатата година.

„Хуриет“: ЕУ на Турција и понудила нова 12-месечна програма за обновување на односите

А1 On

ЕУ претставила пред Турција програма за обновување на односите

Стандард

Путин и Ердоган: Русија и Турција ќе го прошират своето партнерство

Стандард

Deutsche Welle Вест Курир +инфо Пулс24 Телеграф Телма Република

14 поврзани вести »

Во одбрана на две жени смртно избодени мажи во воз во Портланд

Канал5 - пред: 15 часа

Двајца мажи се смртно прободени додека се обидувале да ги заштитат двете жени за кои се верува дека се муслиманки, во воз во Портланд, соопштила полицијата. Инцидентот се случил во петокот попладне, пред почетокот на муслиманскиот свет месец ...

Двајца мажи искасапени до смрт во воз, во обид да заштитат две Муслиманки

Репортер

Во напад со нож во метро во Портланд, убиени две лица

Макфакс

(ВИДЕО) НАПАД ВО ВОЗ: Навредувал муслиманки и убивал

Фактор

Позитив.мк

5 поврзани вести »

Велика Британија, две нови апсења за нападот во Манчестер

Алсат-М - пред: 15 часа

Британската полиција соопшти дека направила уште два нови апсења во врска со смртоносниот терористички напад во Манчестер, додека напорите за апсење на осомничен мрежата се зголемувале, бидејќи се верува дека бомбашкиот самоубиец, Салман Абед бил ...

Британската полиција уапсила голем дел од терористичката мрежа, која стои зад нападот во Манчестер

Макфакс

Албански државјанин меѓу приведените за нападот во Манчестер

Алфа

Албанец уапсен за нападите во Манчестер – Дома поседувал БОМБА?

Репортер

Точка А1 On Press24 +инфо Телеграф Сител Телевизија Нова Нетпрес

13 поврзани вести »

Во судири меѓу либиските милиции загинаа 78 лица, а 1.000 се повредени

А1 On - пред: 17 часа

Во вчерашните судири меѓу либиските милиции во Триполи најмалку 78 лица загинаа и над 1.000 се повредени, соопштија денеска локалните здравствени власти, цитирани од ДПА. Судирите избувнаа вчераутро во квартовите Абу Слим, Хадба и Салаедин, каде се ...

Во Триполи убиени најмалку 78 лица

Макфакс

Во судири меѓу либиските милиции загинаа 78 лица, а 1.000 се повредени

Алфа

Либија: Во судири меѓу милициите загинаа 28 лица

Курир

Позитив.мк Макфакс Телевизија Нова Сител Н.Македонија А1 On ТВ21 Либертас

12 поврзани вести »

Г7 – потпишана Декларација за борба против тероризмот

Алсат-М - пред: 15 часа

Лидерите на групата седум индустриски најразвиени земји во светот Г-7 денеска на состанокот во Италија потпишаа Декларација за борба против тероризмот. „Изјавата на Г-7 за борба против тероризмот е силен знак за солидарност со Велика Британија по ...

Лидерите на Г-7 потпишаа декларација за борба против тероризмот

Стандард

Лидерите на Г-7 потпишаа Декларација за борба против тероризмот

Локално

Заедничка декларација на лидерите на Г7 за борба против тероризмот

Макфакс

Алфа Press24 Н.Македонија А1 On Телеграф Либертас

10 поврзани вести »

Повеќе илјади Израелци протестираа за мировното решение со две држави

Нетпрес - пред: 13 часа

Повеќе илјади Израелци се собраа во саботата вечерта во Тел Авив за да го поддржат решението според моделот со две држави за двата народа. Собирот го организираше групата „Мир сега“, израелска невладина организација којашто се противи на политиката ...

Над 200 примероци руско оружје е тестирано во Сирија

Локално - пред: 15 часа

Во Сирија руските воени инженери испитувале над 200 примероциоружје, храна и воена техника. Тоа довело до корекции во плановите за развој и модернизација на системите на вооружување, соопштил претседателот на воено комитет на РФ ген.