TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Големи очекувања од сезоната за шопинг

Глас на Америка - пред: 10 часа

Ако се цени според состојбата на американската економија, трговците годинава можеби ќе добијат ран божиќен подарок Трговците предвидуваат дека близу 164 милиони Американци, што е околу 70% од населението во САД ќе излезат на шопинг викендов.

Руанда ќе прифати 30 илјади мигранти кои биле продавани како робови...

Н.Македонија - пред: 8 часа

Руанда ќе прифати 30 илјади мигранти кои биле продавани како робови Владата на Руанда предложи да прифати до 30.000 африкански мигранти продавани како робови од вооружени групи во Либија. Одлуката следи неколку дена откако американската телевизија ...

Продажбата на мигранти како робови е неприфатливо

Глас на Америка

Париз бара итна седница на Советот за безбедност на ОН

Алсат-М

Франција побара итна седница на Советот за безбедност поради продажбата на мигранти во Либија

А1 On

Н.Македонија Алфа

6 поврзани вести »

Светот изненаден: Нов закон за оние кои ќе појдат во Мека и Медина (видео)

Press24 - пред: 7 часа

Управата за медиуми во Саудиска Арабија донесе одлука дека е забрането снимање и фотографирање на џамиите во Мека и Медина. Во соопштението велат дека оваа мерка е превземена поради заштита на свето место, и го опфаќа и просторот околу џамиите.

Трамп ги поздрави воените добивки и „големите, убави, дебели даночни намалувања“

МКД - пред: 10 часа

Претседателот на САД, Доналд Трамп, во четвртокот, упати бодри поздрави обраќајќи се до војниците во странство, поздравувајќи го напредокот во Авганистан против ИСИС и велејќи им дека се борат за „нешто реално", како и на рекордно ниво на берзата и ...

Виена од буџетот издвојува 600 милиони евра за изградба на станови

А1 On - пред: 9 часа

Околу 600 милиони евра за изградба на станови има главниот град на Австрија, Виена од купниот годишен буџет од 13 милијарди евра, изјави градскиот министер за домување и урбанизам, Мајкл Лудвиг.

Виена располага со 600 милиони евра за изградба на станови годишно...

Н.Македонија

Виена од буџетот издвојува 600 милиони евра за изградба на станови

Поглед
3 поврзани вести »

Фејсбук вработи нови 500 лица во Германија за да вршат проценка на содржините објавувани на социјалната мрежа

А1 On - пред: 9 часа

По стапувањето во сила на законот за санкционирање на говорот на омраза на Интернет во Германија, Фејсбук вработи 500 нови соработници во Германија, кои ќе прават проценка на содржините кои корисниците на социјалната мрежа ги објавуваат.

Кредентино: Операцијата „Софија“ спаси 42 илјади лица, уапси 119 осомничени за шверц...

Н.Македонија - пред: 10 часа

Кредентино: Операцијата „Софија“ спаси 42 илјади лица, уапси 119 осомничени за шверц Европската операција „Софија“, која од 2015 година се бори против шверц на луѓе преку Медитеранот, помогнала во спасување на 42.00 лица и за обука на 201 припадник ...

Со операцијата „Софија“ спасени 42 илјади лица, а уапсени 119 шверцери

А1 On
2 поврзани вести »

Чижов: Русија сака и по проширувањето на ЕУ да ги задржи односите со одредени земји

Мета - пред: 11 часа

Рускиот амбасадор при ЕУ, Владимир Чижов изјави дека Русија нема ништо против проширувањето на ЕУ, но оти Москва сака да биде сигурна дека при проширувањето на Унијата нема да се нарушат нејзините традиционални односи со одредени земји.

Чижов: Русија не се противи на проширувањето на ЕУ

Newsroom

Чижов: Русија не се противи на проширувањето на ЕУ

ТВ21

Чижов: Русија не се противи на проширувањето на ЕУ...

Н.Македонија

А1 On Фактор

6 поврзани вести »

„Исламска држава“ обезглави 15 од своите борци во Авганистан

Стандард - пред: 11 часа

Терористичката организација „Исламска држава“ обезглави 15 од своите борци во Авганистан, објави Ројтерс, повикувајќи се на претставници на локалните власти. Егзекуциите биле извршени во источната авганистанска провинција Нангархар и причината за ...

ИД егзекутираше 15 свои борци

А1 On

ИД егзекутираше 15 свои борци

Алсат-М

Дали е навистина готово? Тотален хаос во Исламската држава, џихадистите започнале да се убиваат меѓусебе

Точка

ТВ21 Локално Н.Македонија

7 поврзани вести »