TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Крвав јуни во Мексико: Само во еден месец убиени се над 2 илјади луѓе

Точка - пред: 22 часа

Според податоците на мексиканската Влада, во јуни оваа година биле убиени 2,234 лица, што е најлошата статистика во последните 20 години во Мексико. Кога се зборува за масовни убиства и ликвидации на луѓе, најчесто очите на целиот свет се вперени во ...

Масакр во Мексико: 2.234 мртви за 30 дена

Канал5
2 поврзани вести »

X Suit – костум отпорен на течности, туткање и спречува појава на непријатни мириси

Бизнис Инфо - пред: 23 часа

Фото: Facebook Американскиот моден бренд XYZ Group создаде мултифункционален машки костум. Станува збор за X Suit којшто целосно се прилагодува на телото на корисникот, материјалот е целосно отпорен на течности и туткање, а исто така спречува и ...

Ирачаните ги менуваат американските со руски тенкови: Москва и Багдад договорија богата зделка

Точка - пред: 23 часа

Москва и Багдад договориле продажба на „голем број“ на руски Т-90 тенкови - ќе ја зајакнат ирачката армија и ќе ги надоместат американските М1А1 „Абрамс“ тенкови загубени во борбите против Исламската држава.

Томас: ЦИА ја прекинува поддршката за бунтовниците во Сирија

Сител - пред: 23 часа

Шефот за специјални операции на американската војска, генерал Тони Томас, потврди дека ЦИА ја згаснува својата програма за поддршка на сириските бунтовници кои се борат против претседателот Башар ал-Асад.

Трамп попушти, ЦИА ја запира поддршката за сириските бунтовници?...

Н.Македонија

ЦИА ја прекинува поддршката за бунтовниците во Сирија

Локално

Томас: ЦИА ја прекинува поддршката за бунтовниците во Сирија

А1 On

Канал5 Курир Н.Македонија Телевизија Нова Либертас ТВ21 Алфа

11 поврзани вести »

Катарскиот емир подготвен за разговори за да се реши заливската криза

Локално - пред: 23 часа

Катарскиот емир Шеик Тамим би Хамад ал-Тани во петок изјави дека Катар е подготвен за разговори за решавање на дипломатската криза со претставниците на блокот земји предводени од Сауидска Арабија.

Катар воведува нови мерки за борба со тероризмот

Курир

КАТАР ОДЛУЧИ: Воведува нови мерки за борба против тероризмот

Фактор

Катар воведува нови мерки за борба со тероризмот

+инфо

Телевизија Нова Телма Н.Македонија А1 On Либертас 24 Вести

10 поврзани вести »

Египетските сили убиле 30 милитанти

Нетпрес - 22.07.2017

Египет се соочува со исламистичкиот бунт во кој најмилитантна е група поврзана со Исламската држава којашто дејствува на полуостровот Синај, каде што од 2013 година се убиени стотина полицајци и војници Египетските безбедносни сили убиле 30 лица за ...

Египетските сили убиле 30 милитанти

Точка
2 поврзани вести »

О. Џ. Симпсон ќе биде предвреме ослободен од затвор

+инфо - 21.07.2017

Ѕвездата на американскиот фудбал, О. Џ. Симпсон се здоби со право на условно ослободување од затвор, откако одлежа девет години за вооружен грабеж. Ѕвездата на американскиот фудбал, О. Џ. Симпсон (70) се здоби со право на условно ослободување од ...

О.Џ. Симпсон наскоро на слобода после 9 години

ЗаЗабава

По 9 години, О Џеј Симпсон излегува од затвор

Слободен Печат

О. Џej Симпсон ќе биде предвреме ослободен од затвор

Либертас

Курир А1 On Сител Телма ТВ21

9 поврзани вести »

Кина: Експлозија во ресторан, две лица загинаа, 55 се повредени

Макфакс - 21.07.2017

Најмалку две лица загинаа, а 55 се повредени во експлозија што се случила во ресторан на главната улица, во кинескиот град Хангџоу, соопштија градските власти. Агенцијата АФП, повикувајќи се на изјави на градските власти, објави дека повредените ...

Кина: При експлозија во ресторан загинаа две лица

Курир

Двајца загинати и 55 повредени во експлозија во ресторан во Кина

Мета

Кина: Експлозија во ресторан, две лица загинаа, 55 се повредени (Видео)

Кајгана

+инфо Точка Сител ТВ21 А1 On

9 поврзани вести »

Тајм: Белата куќа на Обама ја спремала војската за американските избори поради Русите (ФОТО)

МКД - 21.07.2017

На насловната страница на магазинот Тајм, кој ќе биде пуштен во продажба на 31 јули, се наоѓа портрет на претседателот на Русија Владимир Путин, јавуваат руските медиуми. Лицето на рускиот лидер се наѕира низ мноштвото сиви икони што симболизираат ...

Путин во сиви икони на насловната страна на "Time": Објавиле "тајна програма која требало да го сруши неговиот план за изборите"

Точка
2 поврзани вести »

Повеќе од 80 лица повредени во судир меѓу полицијата и демонстрантите во Рабат

+инфо - 21.07.2017

Судирот се случил за време на протестот организиран поради нееднаквоста и корупцијата во земјата. Во судир меѓу полицијата и демонстрантите во главниот град на Мароко, Рабат повредени се најмалку 83 лица.

Што е рабат?

Бизнис Инфо

Повеќе од 80 лица повредени во судир меѓу полицијата и демонстрантите во Рабат

А1 On
3 поврзани вести »