TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

САД загубија или, сепак, им оставија на терористите во Ирак оружје вредно милијарда долари

Нетпрес - пред: 15 часа

Минатава седмица меѓународната невладина организација Amnesty International објави дека американската армија не знае каде е дел од оружјето доставувано во Ирак и Кувајт, а вредноста на „исчезнатото“ оружје се проценува на најмалку милиајрда ...

Скандал го тресе Пентагон: Американците во Ирак загубиле оружје вредно една милијарда долари!

Точка
2 поврзани вести »

Отстранета статуата на грчката божица на правдата од пред Врховниот суд на Бангладеш

А1 On - пред: 14 часа

Властите на главниот град на Бангладеш, Дака ја отстранија масивната статуа на грчката античка божица на правдата Темис, што беше поставена пред зградата на Врховниот суд на земјата. Ваквата одлука беше донесена по неколкумесечните протести на разни ...

Отстранета статуата на грчката божица на правдата од пред Врховниот суд

Телевизија Нова

Отстранета статуата на грчката божица на правдата од пред Врховниот суд на Бангладеш

Либертас
3 поврзани вести »

ИСИС открија шест причини поради кои го презираат Западот и прават пекол од светот

Точка - пред: 12 часа

Текстот насловен "Why We Hate you and Want to Fight You" (Зошто ве мразиме и зошто сакаме да се бориме против вас) беше објавен неколку месеци пред нападот во Манчестер, но јавноста дури сега започна да му обрнува внимание посериозно.

ИСИС се јави во медиумите: Открија шест причини поради кои кои го мразат Западот и прават пекол од светот

Република
2 поврзани вести »

Се повеќе деца пристигнуваат во Европа без родители, стануваат жртви на шверц и експлоатација

Стандард - пред: 12 часа

Извештај на УНИЦЕФ покажува дека децата кои пристигнуваат со бродови во Италија без родители, бројат 92%, соопштува sueddeutsche.de. Студија на Меѓународната организација за миграција, покажува дека децата се жртви на шверц и експлоатација.

Спиј си мирно бебенце, те чуваат четири кобри!

Алсат-М - пред: 17 часа

Низ социјалните мрежи веќе подолго време се врти ова видео од кое некому веројатно ќе му запре здивот. Се вели дека е снимено во некое индиско село, а на него е прикажано бебе кое спие меѓу четири кобри.

Врска со ничија земја: Зошто Кинезите се бесни поради овој кинески мост?

Точка - пред: 13 часа

Мостот Дола Садија е направен толку добро така што може да издржи и тенкови од 60 тони, а најмногу сепак е корисен затоа што ќе го скрати патувањето од едната страна на реката на другата за осум часа.

Повикала на нов холокауст: Новинарка отпуштена поради нацистички коментари за нападот во Манчестер

Точка - пред: 12 часа

Водителката на радио-станицата "LBC" и поранешна новинарка, Кети Хопкинс, добила отказ, официјално објавиле од радиото. На Твитер таа објавила дека за борбата против тероризмот е потребен холокауст.

(ВИДЕО) МИСТЕРИОЗЕН ГОСПОДИН: Ова се сопруги на челниците од државите членки на НАТО, а мажот меѓу нив не е случајно

Фактор - пред: 13 часа

Додека нивните сопрузи водеа сериозни разговори за политиката и безбедноста, во кралската палата Лакен во Брисел се дружеа и заедно се фотографираа првите дами од земјите членки на НАТО-и еден господин.

Групен портрет со господинот: Ова се сопругите на лидерите на земјите членки на НАТО, а знаете ли кој е мажот со нив?

Точка - пред: 13 часа

Додека нивните сопрузи воделе сериозни разговори за безбедносни и политички теми, во кралската палата Лаекен во Брисел се дружеле и заедно се фотографирале првите дами на челните луѓе на земјите на НАТО, а со нив и еден господин.

(ФОТО) Тинејџерките заработуваат давајќи ги ГОЛИТЕ СЕЛФИЊА за 1000 ЕВРА!

Репортер - пред: 13 часа

Тинејџерка (15) од Мичиген наводно признала дека ги продава своите голи селфи слики и видео снимки и дека од тоа, досега, заработила околу 1000 евра. Девојката ја разоткрила нејзината мајка која ја пријавила во полиција.

Тинејџерките заработуваат продавајќи ги селфи сликите на кои се разголени

Press24
2 поврзани вести »