TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Семејството на убиената малтешка новинарка поднесе тужба против полицијата

Радио МОФ - пред: 14 часа

Семејството на Дафне Каруана Галициа , новинарката од Малта која неодамна беше убиена од автомобил-бомба, а беше жесток критичар на власта во државата, поднесе тужба против полицијата. Основата на тужбата е „неуспех во обезбедување на соодветна ...

Семејството на убиената новинарка Галиција ја тужи полицијата поради истрагата

+инфо

Семејството на Каруана Галиција ја тужи полицијата поради истрагата

Сител

Семејството на Каруана Галиција ја тужи полицијата поради истрагата

24 Вести

А1 On

5 поврзани вести »

Продолжува потрагата по исчезнатите морнари

Глас на Америка - пред: 13 часа

Авион на американската морнарицата се урна јужно од јапонскиот остров Окинава Продолжува потрагата по тројцата морнари кои исчезнаа откако авион на американската морнарица се урна во западниот дел на Тихиот Океан.

Спасени осум лица по падот на американски воен авион

Newsroom

Се сруши авион на американската морнарица

Нова ТВ

Се урна Авион на американската морнарица во Тихиот Океан, 8 патници се најдени

Сакам да кажам

Макфакс ТВ21 Н.Македонија 365 Точка Newsroom Мета Вечер

26 поврзани вести »

Најмалку осум лица загинаа во самоубиствен напад во Авганистан

Макфакс - пред: 12 часа

Бомбаш-самоубиец се разнесе во источниот дел на Авганистан, пришто загинаа најмалку осум лица, а шестнаесет се повредени. Локалните власти соопштија дека експлозијата се случила во Џалалабад, главен град на провинцијата Нангарар, пред резиденцијата ...

Најмалку осум лица загинаа во самоубиствен напад во Авганистан

Орбис

Најмалку осум лица загинаа во самоубиствен напад во Авганистан

Вечер

Најмалку осум лица загинаа во самоубиствен напад во Авганистан

Либертас

Точка

5 поврзани вести »

Земјата е се позагадена со вештачка светлина

+инфо - пред: 17 часа

Планетата Земја се повеќе е изложена на вештачка светлина, а посебно со употребата на новата технологија, како што се ЛЕД светилките. Планетата Земја се повеќе е изложена на вештачка светлина, а посебно со употребата на новата технологија, како што ...

Научниците тврдат: Вештачките светла сѐ повеќе ја загадуваат Земјата

Кајгана

Земјата е се позагадена со вештачка светлина

Сител

Драматично предупредување од научниците: Нашата планета жестоко ја загадува нешто што сите секогаш го користиме

Курир

Newsroom Press24 Н.Македонија Орбис А1 On

9 поврзани вести »

Ден на благодарноста - време за семејство и печена мисирка

Глас на Америка - пред: 13 часа

Ова е ден кога се организираат и спортски настани и разни прослави, вклучувајќи ја и легендраната парада на стоковната куќа „Мејсис“ во Њујорк ВАШИНГТОН — Американците денес го празнуваат Денот на благодарноста - празник кога семејството и ...

Хилари Клинтон: САД не се подготвени за опасноста од вештачка интелигенција

Кајгана - пред: 13 часа

Поранешната Прва Дама на САД, Хилари Клинтон, во своето последно интервју изрази загриженост за неподготвеноста на САД за вештачката интелигенција. Зборувајќи за нејзината нова книга, Хилари Клинтон рече дека светот „вртоглаво запаѓа во нова ера на ...

Како слоновите го гледаат убиството на член на семејството од ловокрадци (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

МКД - пред: 17 часа

За да го сврти вниманието на проблемот со масовното убивање на слоновите, Светскиот фонд за природата (ВВФ) објави потресно видео, пренесува германски Билд. Ловокрадците ги прогонуваат заради нивните заби, а според ВВФ, дневно убиваат околу 55 од ...

Полициска акција во австралиски бегалски камп на Папуа Нова Гвинеја

МРТ - пред: 15 часа

Присилно се извлекуваат стотици мажи кои се плашат да излезат поради ксенофобичното расположение меѓу локалните жители. Австралија им плаќа на островските власти за сместување на илјадници азиланти кои со бродови сакаат да влезат на нејзината ...

Висок американски генерал за Трамп: „Идиот со интелигенција на четиригодишно дете“

МКД - пред: 18 часа

Доналд Трамп има голем број неистомисленици во сопствената администрација, а неколку високи функционери на САД воопшто не го почитуваат, пишува Њујорк тајмс. Најновиот пример за ова тврдење е случајот со советникот за национална безбедност на белата ...

Генерал Мекмастер: “Трамп е идиот со интелигенција на четиригодишно дете“

Вечер
2 поврзани вести »

Ликвидирана терористичка група во Грузија

Тера - пред: 19 часа

Припадник на грузиските специјални сили и тројца членови на вооружена група осомничена за тероризам, загинаа во полициска акција, изведена во периферијата на Тбилиси, изјави заменикот-шеф на администрацијата за државна безбедност Нино Ѓорѓобијани.

Паника во главниот град на Грузија: После повеќечасовни вооружени престрелки, уништена е терористичка група

Точка

Еден специјалец и тројца осомничени терористи загинаа во акција на грузиската полиција

А1 On

Грузиски полицаец и тројца осомничени терористи убиени во полициска операција

Република

Вечер Вечер Курир Press24

8 поврзани вести »