TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Кралицата Елизабета истиот лак за нокти го користи скоро 30 години

Курир - 25.05.2017

Од дворот ни стигна писмо, дека тоа е единствена боја која и се допаѓа на кралицата и со која ги украсува ноктите. Ние и праќаме годишна залиха, се пофалија произведувачите. Кога во 1989 година козметичарката и ја покажала розевата нијанса на новиот ...

Една боја, повеќе од 30 години: Ова е омилениот лак на кралицата Елизабета

Хитпортал

Кралицата ги посети ранетите во нападот во Манчестер

А1 On

10 нови лакови за нокти, 10 нови нијанси за лето

МакМода

Макфакс Слободен Печат Курир Пулс24 Канал 77 Точка +инфо Пулс24

14 поврзани вести »

ПРВИ ВО АЗИЈА: Легализиран бракот од ист пол во Тајван

Вест - 25.05.2017

Четиринаесет врховни судии пресудиле дека дефиницијата за бракот како заедница меѓу мажите и жените, го крши уставното право на еднаква заштита Врховниот суд во Тајван донесе одлука со која бракот не смее да се ограничува на маж и на жена.

Тајван е првата азиска земја која ги легализираше истополовите бракови

Таратур

Тајванскиот Уставен суд ги озакони истополовите бракови

Локално

Тајванскиот Уставен суд ги озакони истополовите бракови

+инфо

Сител Вечер Телевизија Нова А1 On Либертас Вест Канал 77 Алфа

12 поврзани вести »

САД со можни нови санкции против Иран

Глас на Америка - 25.05.2017

Ова е прв чекор во казнување на Техеран, откако стапи во сила нуклеарниот договор ВАШИНГТОН — Сенатската комисија за надворешни работи одобри нови санкции на САД кон иранската поддршка на меѓународен тероризам и балистичка проектилска програма.

Мостот Вестминстер затворен од безбедносни причини

Макфакс - 25.05.2017

Британската полиција го затворила мостот Вестминстер покрај парламентот во центарот на Лондон, пишува Јерусалем Пост. Полицијата добила дојава за напуштено возило, а веднаш по дојавата од мостот биле отстранети сите возила и пешаци.

Ројтерс: Полицијата го опколи лондонскиот Вестминстерски мост поради сомнително возило

Локално
2 поврзани вести »

ТОЛПА НАРОД ПЕЕ ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ: Емотивна атмосфера во Манчестер (ВИДЕО)

Телеграф - 25.05.2017

Откако молчеа една минута, една од жените почна тивко да ја пее познатата песна на британскиот бедн „Оејзис“, „Don't look back in anger“ Жителите на Манчестер со собраа да оддадат почит кон жртвите во терористичиот напад на концертот на Ариана ...

ВИДЕО: Британската нација една минута молчеше за жртвите од нападот во Манчестер

А1 On

(ВИДЕО) Британската нација една минута молчеше за жртвите од нападот во Манчестер

еМагазин

Британската нација една минута молчеше за жртвите од нападот во Манчестер

Алфа

Канал 77

5 поврзани вести »

Бомбата во Манчестер, иста со оние во Париз и Брисел

Нова ТВ - 25.05.2017

Американскиот конгресмен Мајк Мекол истакна дека во нападот во Манчестер Арената користен е експлозив ТАТП, ист како оној во нападите во Париз и Брисел. Ист таков експлозив е користен во нападот во Париз во 2015 и во Брисел во март минатата година.

Уапсени уште две лица во Манчестер

МКД

„Бомбата од Манчестер е иста како бомбите од Париз и Брисел“

Макфакс

Уапсени уште две лица поврзани со нападот во Манчестер

Тера

Мета Курир Фактор Кајгана Слободен Печат Република Репортер Позитив.мк

15 поврзани вести »

(ВИДЕО) АМЕРИТЕ СТИГНАА! – Последните зборови на бин Ладен – Сведоштво за страшните моменти

Репортер - 25.05.2017

Како изгледале последните часови на Осама бин Ладен, кога го ликвидирале американските Фоки? Во една своја изјава истите ги опша неговата четврта жена Амал, а ги пренесе лондонски Сан. Семејството Осама бин Ладен проговори за прв пат за тоа како ...

Сопругата на Бин Ладен проговорила за прв пат по неговата смрт: "Доаѓаат Американците"

Точка

Жената на бин Ладен откри кои биле неговите последни зборови пред смртта

Press24
3 поврзани вести »

Џихиќ: Исламскиот екстремизам на Балканот не е масовен феномен

Deutsche Welle - 25.05.2017

Келиите на Исламската држава на Балканот се живи и лесно можат да се реактивираат и да се засили обемот на нивното делување доколку се случат некакви промени, вели во интервју за ДВ, експертот за Балканот, Ведран Џихиќ.

Германија и САД загрижени поради исламскиот екстремизам на Балканот

Deutsche Welle

Германија и САД загрижени поради исламскиот екстремизам на Балканот

Либертас
3 поврзани вести »

Египет забрани 21 интернет страница

Макфакс - 25.05.2017

Египет забрани 21 интернет страница, вклучувајќи ја и официјалната интернет страница на катарската телевизија „Ал Џезира“, бидејќи подржувале„тероризам“, објавија локалните медиуми. Агенцијата Ројтерс објави дека од редакцијата не можеле да ...

Египет забрани 21 веб страница, вклучително и на Al Jazeera, за поддршка на тероризмот

Нетпрес

Египет блокира 21 Интернет страница, меѓу кои и на телевизијата Ал Џазира

Курир

Египет блокираше пристап до над 20 новинарски сајтови

Стандард

Кајгана Точка Локално Канал 77 Сител +инфо Телевизија Нова Тера

16 поврзани вести »