TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Поранешниот египетски претседател, Мубарак е на слобода

МРТ - пред: 23 часа

Обвинителството го одобри ослободувањето на Мубарак откако Апелациониот суд го ослободи од обвинувањата за смрт на демонстрантите ... Хосни Мубарак, поранешниот египетски претседател кој беше симнат од власт во 2011 година, и првиот лидер кому му се ...

Хосни Мубарак ослободен по шест години во притвор

Макфакс

Мубарак ја напушти Воената болница како слободен човек

+инфо

Ослободен екс египетскиот претседател Хосни Мубарак

Канал5

Н.Македонија Стандард Точка Вечер Република Телевизија Нова Правдико Либертас

15 поврзани вести »

Бројот на неопределените гласачи во Франција е алармантен – половина од граѓаните со право на глас

Макфакс - пред: 23 часа

Месец дена пред првиот круг од претседателските избори во Франција, уделот на неопределените гласачи е невидено голем и алармантен, бројката речиси се приближува до половина од граѓаните со право на глас.

Бројот на неопределените гласачи во Франција е алармантен – половина од граѓаните со право на глас

Точка
2 поврзани вести »

КАИРО: Едно лице загина, а три се ранети при експлозија

Телеграф - пред: 23 часа

Засега никој не ја презел одговорноста за нападот, ниту е позната причината за експлозијата Едно лице загина денеска, а три се ранети при експлозија во предградието Мади во Каиро, изјавија претставници на силите за безбедност.

Самитот на НАТО закажан за 25 мај во Брисел

+инфо - пред: 1 ден

Самитот ќе расправа и за „праведна распределба на товарот во рамки на Пактот“. Следниот самит на НАТО ќе се одржи на 25 мај во Брисел, соопшти денеска Алијансата. - Собирот ќе биде значајна можност челниицте на НАТО да донесат одлука за тоа како ...

Самитот на НАТО закажан за 25 мај во Брисел

24 Вести

Самитот на НАТО закажан за 25 мај во Брисел

А1 On

Самитот на НАТО закажан за 25 мај во Брисел

Алсат-М

Република Сител Алфа Н.Македонија Телевизија Нова Локално еМагазин Вечер

14 поврзани вести »

ЕК: Три милиони мигранти може да тргнат од Турција кон ЕУ

Стандард - пред: 23 часа

Три милиони мигранти има во камповите во Турција и без договор со Анкара тие можат да тргнат кон Европа, минувајќи низ Грција. На ова предупреди комесарот за прашањата на миграцијата Димитрис Аврамопулос за време на посетата на Атина, пишува ...

Дали Ким Јонг Ун ја наредил една од најголемите кражби на светот? Од банка биле украдени над 80 милиони долари

Точка - пред: 16 часа

Северна Кореја би можела да биде виновна, сметаат американските истражители, за кражба на 81 милион долари од сметката која што ја поседувала централната банка на Бангладеш во подружницата на централната банка во Њујорк.

Правела појадок за децата и ги убила со грешка која сите ја правиме - ова мора да го знаеме сите

Press24 - пред: 23 часа

Јосефина, мајка на две деца од Мексико, им подготвила на своите деца доручек. За тоа време децата си ги завршувале своите секојдневни активности додека се подготвувале за на училиште. За тоа време се подготвувала храната, а Јосефина во истиот момент ...

Подготвувала појадок за своите деца и ги УБИЛА поради грешка која сите ја правиме!

Пулс24

Правела појадок за децата и ги убила со грешка која сите ја правиме

Репортер
3 поврзани вести »

Поднесено обвинение против напаѓачот од Белгија

Стандард - пред: 23 часа

Против маж од белгискиот пристанишен град Антверпен е поднесено обвинение за тероризам, вклучувајќи обид за убиство, јавува AFP. Тој е изведен пред суд, откако се обиде да се влезе со голема брзина во прометна трговска зона.

Напад во Антверпен, маж се обидел со автомобил да влета меѓу пешаци (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Во Белгија уапсен човек кој сакал со возило да удри во толпа луѓе

Р.С.Европа

Во последен момент спречен терористички напад во Антверпен

Нова ТВ

+инфо Сител Канал5 МРТ Н.Македонија Канал5 Макфакс Мета

33 поврзани вести »

Путин сака Русите да живеат 4 години подолго

Руска реч - пред: 1 ден

Рускиот лидер очекува животниот век во Русија до 2025 година да порасне на 76 години. За тоа ќе иде потребна не само борба со алкохолизмот и наркоманијата, ами и со несреќите на патиштата Денес постојат можности за тоа до 2025 година да се зголеми ...

Сé поголемата нееднаквост во Германија ѝ се заканува на општествената кохезија

Макфакс - пред: 1 ден

Сé подлабокиот јаз меѓу богатите и сиромашните во Германија би можело да ја загрози кохезијата на општеството во најголемата европска економија и најнаселената европска држава, се заклучува во најновиот извештај на германската влада.

Сé поголемата нееднаквост во Германија ѝ се заканува на општествената кохезија

Точка
2 поврзани вести »