TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наука / Технологија

ZTE претстави смартфон на преклоп со два дисплеи

GSM.mk - пред: 32 мин

Кинескиот производител ZTE го претстави Axon M, својот нов смартфон со два дисплеи кој се преклопува на пола. Двата дисплеи на Axon M заедно чинат паметен телефон со две страни кој се отвора како книга.

Huawei работи на смартфон на преклоп со два дисплеи

GSM.mk

Вештачката интелигенција ги презема паметните телефони

БркајРабота

Huawei го претстави новиот HUAWEI Mate 10 lite со преднa и заднa двојна камера

Бизнис Вести

Црнобело Телефони.мк Денар Точка

8 поврзани вести »

Facebook „ракетата“ пристигнува на вашите апликации

Телефони.мк - пред: 2 часа

Facebook полека завршува со објавувањето на новите опции во Explore Feed, која сега стана достапна за сите корисници. Explore Feed се крие зад иконката со ракетата, која многу корисници ја добиле пред неколку недели, а на него ќе се објавуваат ...

„Фејсбук“ повторно со новитет: вашите статуси повеќе нема да бидат исти

Факултети

„Фејсбук“ со нова алатка – ракетата е пуштена

Репортер

„Фејсбук“ повторно со новитет: Вашите статуси повеќе нема да бидат исти

Скопје24

Република Курир Пулс24 Сител Шеталиште Среќа.mk Вечер Маркукуле

12 поврзани вести »

Samsung 360 Round е ѕвер од камера со 17 објективи

Телефони.мк - пред: 3 часа

Видеата во 360 степени се повеќе се интересни и достапни, оти помеѓу останатото, таквите видео записи може да се користат за виртуелна реалност , што е нов стандард. Samsung така го најави вистинскиот ѕвер, кој може да ги воодушеви сите љубители на ...

Новата камера на „Samsung“ има 17 леќи и снима во 360 степени

Кајгана

Новата камера на Samsung има 17 леќи и снима во 360 степени

GSM.mk
3 поврзани вести »

„Google“ им нуди по 1.000 долари на хакерите да ја хакираат апликацијата Play Store

Кајгана - пред: 2 часа

Компанијата „Google“ им понуди на истражувачите на сигурносни пропусти награда од 1.000 долари ако успешно ја хакираат апликацијата Play Store и притоа ги поправат грешките. Системот на наградување на хакерите е популарен кај многу компании бидејќи ...

4 мобилни апликации кои ќе ви помогнат со учењето кодирање

IT.mk

Instant Apps сега се достaпни на Google Play Store

IT.mk
3 поврзани вести »

Ги продава производите трипати поскапо од трошокот: 8 помалку познати факти за Apple

Црнобело - пред: 4 часа

За компанијата Apple не ви треба никакво претставување. Таа е моментално помеѓу најпопуларните и највредните компании во светот и во неа се врти повеќе кеш отколку во трезорот на Америка. Производите на Apple се секогаш на врвот на листите на секој ...

Nintendo останува на врвот по продажба на хардвер за игри

Стандард

Над сто градови сакаат да станат новото седиште на Amazon

Нетпрес

Акциите на Епл тонат, новиот ајфон ги потопи?

Фактор

Телефони.мк БркајРабота Точка Денар Денар Денар

10 поврзани вести »

Toyota: Вештачката интелигенција Yui ќе ги запознава патниците

Телефони.мк - пред: 55 мин

Toyota планира да ги презентира официјално своите иновации во 2020 година во Јапонија, за време на Олимписките игри - софтверски решенија, смарт уреди и возила. Concept-i автономните возила на компанијата ќе бидат опремени со виртуелниот асистент ...

Ова е најдобриот  хотел за гуми во Македонија

Иновативност - пред: 2 часа

Да, добро прочитавте, хотел за гуми! Тоа го овозможува лидерот за пневматици во Македонија, „Пнеуматик“. Проверивме, изгледа навистина фантастично Време е за прoмена на гуми. Законската обврска е од 15 ноември па се до 15 март сите возила во земјава ...

Колку е издржлива батеријата на Nokia 8?

GSM.mk - пред: 2 часа

Се појавија резулатите од тестирањата на батеријата на Nokia 8. Да ги погледнеме резулататите: Nokia 8 доаѓа со 5.3 инчен Quad HD LCD дисплеј и Snapdragon 835. Процесорот е еден од главните фактори кој влијае на батеријата.

За сините очи

Факултети - пред: 4 часа

Луѓето отсекогаш биле фасцинирани од сините очи, најмногу поради тоа што се ретка појава, но и затоа што луѓето што ги имаат изгледаат како „сонувачи“. Понекогаш се сметаат и за одлика на расизмот, бидејќи поголемиот дел од човештвото има речиси ...

Вашите очи се ваш карактер - што кажува бојата на очите за вашиот карактер

Сител
2 поврзани вести »