TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Битолски дилер фатен со нов вид дрога

Вест - пред: 6 часа

Битолски дилер, завчера, бил уапсен во Охрид, бидејќи кај него бил пронајден нов вид халуциногена дрога. Како што информираа од полиција, станува збор за лицето Т.М. (23) од Битола, против кое е поднесена кривична пријава за неовластено производство ...

Нова опасна дрога во Македонија

Алфа

Пронајдена е нова дрога во Охрид – позната како „Н – бомба“

Канал5

Запленет нов тип на дрога, слична на ЛСД

Вечер

Канал5 +инфо Press24 Алфа Телеграф OhridNews Република Макфакс

44 поврзани вести »

Шест години затвор за Красниќи за подготвување тероризам

Телма - пред: 5 часа

Кондовецот Агим Красниќи денес доби нови шест години затвор за подготвување тероризам, односно за закани за напад на Скопје. За истото дело пред неколку години судот го ослободи . Судот во Скопје пресуди 6 години за Агим и 8 за неговиот брат Бесим.

Красниќи доби нови шест години затвор

+инфо

Красниќи и неговата банда добија 58 години затвор

Сител

Агим Красниќи ќе остане во затворот во Штип – Доби нови 6 години затвор !

1.мк

Н.Македонија Денешен Либертас Република Press24

9 поврзани вести »

Тетовец со автомобил ја прегазил поранешната сопруга

Вест - пред: 6 часа

А.Ј. (42) од Тетово со автомобил ја прегазил поранешната сопруга. Инцидентот се случил во тетовското село Раотинце, кога А.Ј., движејќи се со својот автомобил по улицата, ја забележал својата бивша сопруга.

Ја прегазил поранешната сопруга и побегнал

Вечер

Со автомобил си ја прегазил поранешната сопруга

Телеграф

Тетовец сакал да ја прегази поранешната сопруга

+инфо

Press24 Sky 1.мк Денешен Нетпрес Сител Курир За Се

17 поврзани вести »

Сообраќајка на „Првомајска“ во Скопје

Република - пред: 38 мин

Тешка сообраќајка се случи вечерва на булеварот „Борис Трајковски“ поранешна „Првомајска“. Во сообраќајната несреќа се судриле два автомобили „шкода октавија“ и „рено“, а засега нема информација за повредени.

ФОТО: Тешка сообраќајка на „Првомајска“

А1 On

Тешка сообраќајка на „Првомајска“

Lider

ФОТО: Тешка сообраќајка на Првомајска во Скопје

Press24

Н.Македонија Сител

6 поврзани вести »

Две години затвор и една година забрана за дејност за Стојовски

Република - пред: 5 часа

Марјан Стојовски, раководител на операциските сали на Клиниката за гинекологија и акушерство, поранешен директор на истата клиника, е осуден на казна затвор во траење од две години, како и казна забрана на вршење на дејност во траење од една година, ...

Гинекологот Марјан Стојовски осуден на две години затвор

Макфакс

Затвор и забрана за работа за хирургот Стојовски

Вечер

Гинекологот Марјан Стојовски осуден на две години затвор

Курир

Кајгана Press24 Fox.mk Нетпрес Сител Канал5 Здравство24

11 поврзани вести »

Ова се фалсификаторите и дрвокрадците на полицискиот ден

Локално - пред: 8 часа

СВР Битола поднесе кривична пријава против Г.Д.(45) од Прилеп, за сторени кривични дела „кражба“ и „фалсификување на исправа“. Пријавениот, во текот на март 2014 година, од ПЗУ од Прилеп одзел повеќе бланко рецепти со печат, своерачно ги потполнил ...

Купил возачка дозвола, го сменил бројот на шасијата, па ја продал колата

МКД

Со украдени рецепти си набавувал лекови

Sky

Кривични пријави за тројца битолчани поради фалсификување исправа

Шеталиште

МКД Нетпрес Точка Шеталиште 10без10

9 поврзани вести »

И ја ветил Германија за само 1.200 евра

+инфо - пред: 9 часа

Паланчанка остана без 200 евра, пари кои му ги дала на познани, кој и ветил дека за 1.200 евра, неа и нејзините две деца без проблем ќе ги однесе во Германија. Откако и кажал на дека државната граница треба да ја премине илегално, таа не се ...

И ветил дека ќе ја однесе во Германија за 1200 евра

Kumanovo News

Кривична за измама и лажно ветување за престој во Германија

Кумановски м.

Ќе ја носел странство илегално - еве колку пари и' побарал

Sky

Press24 Нетпрес Сител Точка Курир Денешен Телеграф МКД

14 поврзани вести »

И учениците од ОУ „Кочо Рацин“ се запознаа со ризиците од употреба на петарди

OhridNews - пред: 4 часа

Под мотото „Биди ѕвезда не фрлај петарди“, претставници на Одделението за превенција при СВР Охрид деновиве одржаа предавање и на учениците од ОУ „Кочо Рацин“. Во рамки на предавањето учениците од ова училиште беа запознаени со ризиците од употреба ...

Запленети над 400.000 парчиња пиротехника во Скопје

Дневник

Акција на Бит-пазар, запленети 350 илјади петарди

Утрински

МВР ги чисти тезгите со петарди

Алфа

Телеграф Н.Македонија А1 On OhridNews Канал5 МРТ OhridNews +инфо

38 поврзани вести »

Полицијата го откри убиецот на брачниот пар во Кичево

Сител - пред: 6 часа

Во доцните ноќни часови со скроен план упаднал во домот на 70 годишните печалбари од САД во кичевското село Србица. Ги врзал со алиштата кои му дошле при рака и ги измачувал додека не признале каде се парите и златото.

Албанец убил 70 годишен маж и неговата жена во Кичево

Press24

Печалбарите од Кичево ги убил албанец – ги мачел додека не кажале каде се парите

МК News

Печалбарите од Кичевско ги убил Албанец – ги мачел додека не кажале каде се парите

Денешен
4 поврзани вести »

Нападнат полициски службеник

Sky - пред: 10 часа

На 18.12.2014 година во 21,20 часот во ПС Тетово е пријавено дека во УО„Теуш“ на ул.„ЈНА“ од страна на Т.Ф.(52) физички било нападнато женско лице при што од страна на полициски службеници од ПС Тетово е излезено на место на настанот, каде пред ...

Пијан тетовец нападнал полицаец

Макфакс

Тетовец нападнал жена на улица

Нетпрес

Пијан тетовец нападнал полицаец

Fox.mk

Курир Кајгана Точка Press24 Република МКД МК News Локално

13 поврзани вести »