TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Дневен хороскоп – Риби (20.01.2017)

Шеталиште - пред: 5 часа

Не сте во најдобро расположение но затоа се тука пријателите кои навистина ќе направат се за да ја подобрат вашата состојба, возвратете им со иста мера. Би можеле да се најдете во некаква непријатна ситуација, но со смели одлуки ќе успеете да ги ...

Дневен хороскоп – Шкорпија (20.01.2017)

Шеталиште

Дневен хороскоп – Стрелец (20.01.2017)

Шеталиште

Дневен хороскоп – Јарец (20.01.2017)

Шеталиште

Шеталиште Шеталиште Шеталиште Шеталиште Шеталиште Шеталиште Шеталиште Шеталиште

42 поврзани вести »

Како да ги отстрните дамките од сол на обувките

Мама365 - пред: 4 часа

Солта со која во текот на снежните денови се посипуваат улиците може да остави непријатни трагови на нашите чевли и да ги оштети. Среќа, постои решение и за овој проблем. Промешајте еднаква количина вода и алкохолен оцет.

Како најлесно да ги отстраните дамките од сол на чевлите?

ЗаЗабава

Како да ги отстраните флеките од солта на обувките?

Кајгана

Најлесен начин да ги отстраните грдите дамки од сол на зимските обувки

Сител

МК News Курир Република Сител Вечер

9 поврзани вести »

Златни правила за воспитување деца

Мама365 - пред: 8 часа

Желба на сите родители е да имаат убаво воспитано дете. Неколку универзални правила ќе би помогнат полесно да ги постигнете поставените воспитни цели. Големо е влијанието на принципите кои родителите ги применуваат во воспитувањето на децата.

ВИДЕО: Урнебесно – Кога дедо за внуците ќе заигра оро на техно ритам

За Се

Што значи да се биде добар родител, според педијатрите?

Факултети

Откачени родители!

ЗаЗабава

Курир Вечер

6 поврзани вести »

Утре е Свети Јован: Задолжително ставете јајце во вода, еве зошто…

Република - пред: 8 часа

Со оглед дека главната улога на Свети Јован се оствари на денот на Богојавление, древната Црква денот по Богојавление му го посвети на неговиот спомен. За овој ден се врзува и настанот со раката на Светиот Предвесник.

Проверете дали доаѓа судниот ден – на Свети Јован ставете јајце во вода

Република

Утре е Свети Јован - задолжително ставете јајце во вода

Press24

Проверете дали доаѓа судниот ден – на Свети Јован ставете јајце во вода

Exclusive.mk

Сител Маркукуле Репортер МК News

8 поврзани вести »

Чуле од ''Дрим тим" стана татко!

Вечер - пред: 10 часа

Дејан Николовски - Чуле од групата „Дрим тим" стана татко. Неговата сопруга Софија деновиве на свет ја донесе малата Јана, а музичарот среќната вест за приновата ја споделил на Фејсбук каде напишал: На овој прекрасен снежен ден дојде на свет нашата ...

(ФОТО) Ја урнаа кафеаната: Нашиот познат фолк пејач за првпат стана татко!

Вистина.мк

Македонскиот фолкер стана татко - ја „урна" кафеаната од славење

Сител

(ФОТО) Македонскиот фолкер стана татко – Ја „урна” кафеаната од славење

Репортер
4 поврзани вести »

Вие вредите повеќе отколку некој кој веќе си заминал од вас

Кафе пауза - пред: 14 часа

Откако ќе си замине личноста со која сте ги споделувале и најдлабоките тајни, тешко е да се преправате дека не сте повредени. Во такви моменти не ќе можете да ги задржите солзите и да сфатите што ви се случило.

Да - за љубовен компромис, Не - за постојани жртви

Црнобело

Неделен хороскоп (16.01. – 22.01.2017)

Хитпортал

Љубовен хороскоп за 2017

Република

Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk iLike

11 поврзани вести »

Разбудете го јогинот во себе

Оff.net - пред: 7 часа

Кога се работи за вашето физичко здравје и спиритуална исполнетост, секогаш сме тука да ви помогнеме. Овојпат за еден нов вид јога која чини 5-7 долари од час. Што добивате за тие пари? Две пива! Пивската јога е патувачки курс со база во Берлин кој, ...

Откачен фитнес хит: пивска јога!

ЗаЗабава
2 поврзани вести »

Катастрофален ден утре ќе имаат овие хороскопски знаци

Република - пред: 7 часа

Риби Зошто станавте толку лесно ранливи? Тешко е сознанието дека немате на кого да се потпрете и да доверите некому што ве мачи, но и други се во слична ситуација, па не очајуваат. Значи, не сте исклучок.

Да се живее за работа или да се работи за живот?

еМагазин - пред: 9 часа

Кога се работи за кариера, начинот на живот и деловниот стил, луѓето се делат на две општи групи. Оние кои се зависни од работата или “воркохолици“ и хедонисти. Додека на едните кариерата им е најголем животен успех и постојана преокупација која ги ...

Балкански пештерски човек: Жарко веќе 8 години живее во карпи и нема намера да го менува својот живот (видео)

Македонија Денес - пред: 10 часа

Во близина на Зеница, 60 – годишниот Жарко Хргиќ дочека седма зима во пештера кај Бабина река, која порано била магацински простор за блискиот каменолом. Некогаш имал нормален живот и семејство.

(ВИДЕО) Балкански пештерски човек: Жарко веќе 8 години живее во карпи и нема намера да го менува својот живот

За Се
2 поврзани вести »