TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Пронајдени милион мумии во Египет

Фактор - пред: 2 часа

Таа е буквално една во милион! Остатоците на едно дете се пронајдени во Египет од периодот од пред 1500 години која содржи повеќе од милион мумии. Истражувачите оваа гробница во Египет е наречена „Fag el Gamous“ ја проучувале во последните 30 ...

Неверојатно откритие: Пронајдена египетска гробница со МИЛИОН мумии!

Канал5

Во Египет откриена гробница со повеќе од милион мумии

Кајгана
3 поврзани вести »

ДАЛИ ДЕДО МРАЗ Е КОМУНИСТ ВО ДУШАТА? Еве 13 факти кои тоа го потврдуваат!

Sky - пред: 3 часа

Единствената дилема која денес постои во врска со Дедо Мраз е дали тој навистина постои. Некој верува, а некој не. Децата се тие кои веруваат и на него гледаат како дедо со голема брада кој им носи подароци.

Ај кажувајте кој шо сака во Новата Година

Нова ТВ

Дедо Мраз на Дел Арте пристигна во Битола

Тера

Kако Свети Никола стана Дедо Мраз?

Република

Lady Бизнис Вести Кајгана Руска реч 365 Тера Вечер Пулс24

43 поврзани вести »

Нема да поверувате колку зла всушност на вашата машкост му нанесува пушењето!

Точка - пред: 4 часа

Пушењето е многу лоша навика и сите добро знаат дека чадот од цигарите го зголемува ризикот за добивање на бројни болести, особено оние малигните. Но, резултатите од поновите истражувања велат дека на припадниците на посилниот пол цигарите можат ...

4 работи кои секој маж ги сака во кревет!

think.mk

10 Теми за кои мажите едноставно не можат да разговараат

Црнобело

Најголемите несигурности на мажите

Идивиди

365 Телеграф Магична Свадба Во Бело Вистина.мк Република Вистина.мк Црнобело

16 поврзани вести »

5 трикови за завиткување подароци

Divian Arts - пред: 9 часа

Ако и вие се вбројувате меѓу оние на кои завиткувањето на подароците им е подеднакво важно колку и подарокот што го подарувате, мора да го погледнете видеото погоре. Во него е објаснето како да спречите украсната хартија да ви се одвиткува, како да ...

Новогодишен подарок според хороскопскиот знак:На Вагите купете им обетки, а на Водолиите уплатете им часови по танц

+инфо

Новогодишниот подарок открива каква ви е врската

Вечер

Каков подарок сака вашиот партнер за Нова Година?

Магична Свадба

365 Идивиди Fashionel БркајРабота Канал5 Кафе пауза Црнобело BebeBoom

26 поврзани вести »

Ова дете пред 70 години било запалено на електрично столче...Правдата пристигнала дури сега!

Точка - пред: 4 часа

Правдата навистина задоцнила во случајот на 14-годишниот Афроамериканец Џорџ Стини, кој пред 70 години бил осуден на смрт со електрична столица поради убиство на две бели девојчиња. Судијката Кармен Мулинс во вторникот го ослободила од вина невиното ...

Иако бил убиен на електрично столче на 14 години, правдата за него стигна после 70 години

think.mk

Осуден за убиство кое не го извршил!? Правдата стигнала после 70 години!

Falanga
3 поврзани вести »

Таа има 300 килограми и се убива со прејадување: Еве која е нејзината судбина...

Точка - пред: 5 часа

Амбер, која признава дека „се убива себе си со прејадување“ го напуштила колеџот и работата, а операција ќе ѝ помогне да продолжи со образование. Амбер е ѕвезда на третата сезона од реалното шоу „Мојот живот со 300 килограми“ и признава дека „се ...

ФОТО+ВИДЕО: Жената тешка 300 килограми – „Се чувствувам како гнасно чудовиште“

Курир

Има 24 години, а 300 кила!

Вечер

Исповед на жената која има 300 килограми: Се чувствувам како чудовиште!

Црнобело

Press24 Пулс24 Вистина.мк Канал5 Lider

9 поврзани вести »

После сексот во автомобил, на паркингот ги дочекало непријатно изненадување: Сите ги виделе!

Точка - пред: 7 часа

Ова е моментот во кој е обелоденета лигавата вистина за сопругот кој во изневерување го фатила неговата подобра половина – и тоа му го покажала на целиот свет! 29-годишната Тинг Су го фатила сопругот Ченг гол во подземен паркинг во Кина, заедно со ...

Го фатила сопругот како ја изневерува со нејзината сестра, на сред бел ден на паркинг!

Канал5

После секс во автомобил, на паркинг ги дочека непријатно изненадување - ЕВЕ што им се случи!

Sky

Мажот и сестрата си ги оставила голи на паркинг

Вечер

За Се Пулс24

6 поврзани вести »

Како изгледа кога ќе се судрат лава и снег?

Точка - пред: 3 часа

Кога активниот вулкан Толбачик еруптирал на истокот на Русија, лавата дошла во допир со снег. Погледот на оваа интересна средба на овие елементи открива неверојатно различни начини на интеракција, кои зависат во главно од видот на лавата.

Што се случува кога ќе згазнете во лава?(ВИДЕО)

МКД

Што ќе се случи доколку стапнете на лава (видео)

Канал5

Храброст или лудост? Газење врз врелата лава

365

Кајгана Сител Нетпрес Lider Шеталиште А1 On ЗаЗабава Република

17 поврзани вести »

Специјален прилог - Сите на снег

Вест - пред: 6 часа

Идеално би било ако на секое дете му се овозможи секоја зима да помине неколку дена на планина. Но, секако, тоа би им годело и на возрасните. Долг е списокот на поволни ефекти од зимскиот одмор.

Отварање на Конгресен центар во Монс на архитект Даниел Либескинд

Порта 3 - пред: 3 часа

Конгресниот центар во Монс, Белгија проект на архитектот Даниел Либескинд треба да биде завршен за инаугурацијата на градот како Европски главен град на културата. Ситуиран блиску до француската граница, објектот беше прогласен за архитектонски ...