TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Ставрески и Јанкулоска меѓусебно озборуваат

Дневник - пред: 6 часа

На вчерашната прес-конференција СДСМ објави разговори водени меѓу вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. Ќе чуете директиви од премиерот Никола Груевски за незаконско подигнување ...

ЈАНКУЛОСКА: Ставрески го замолкна Заев

Телеграф

Заев: Ставрески бил совесен, тој реагирал и за изборните манипулации

Нова ТВ

Јанкуловска го поддржа Ставрески на Фејсбук

+инфо

Глас на Америка Р.С.Европа Р.С.Европа Нова ТВ Фокус Бриф Либертас 24 Вести

170 поврзани вести »

Сите освен Заев веруваат во судска разрешница

Дневник - пред: 6 часа

Неизвесно е каква разрешница ќе добијат аферите „Пуч“ и „Прислушување“ иако по еден месец од нивното обелоденување паднаа и повеќе предлози за излез од политичката криза во земјава. Од една страна, повеќето домашни и странски политичари се ...

Зоран Заев: Ставрески денеска или требаше да даде оставка или целосно да ги негира објавените снимки

Фокус

Заев: Секојдневно добиваме сè повеќе „бомби“

МКД

Сите бомби на Заев покажаа дека досега се прислушувани само 4 лица

Press24

Р.С.Европа Курир А1 On 24Струмица +инфо Курир Пулс24 Press24

106 поврзани вести »

Полицијата ќе може да користи и гумени куршуми

Утрински - пред: 8 часа

Пратениците вечерва ги изгласаа измените во Законот за полиција со кои се дозволува употреба на гумени куршуми за спречување инциденти во случај на поголемо насилство на протести. Со измените се предвидува полицијата за разбивање на демонстрации ...

Полицијата ќе може да користи гумени куршуми

Фактор

СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА: Полицијата може да користи и гумени куршуми

Телеграф

Пратениците ги изгласаа „гумените куршуми“, додека народот следи меѓусебни обвинувања за „бомба“

Фокус

МКД За Се Бриф 24Струмица +инфо Вест А1 On Правдико

17 поврзани вести »

Николиќ не добиваше закани и беше среќен за првото викенд-отсуство

Дневник - пред: 6 часа

Со шок и со неверување вчера пријателите и роднините на Никола Николиќ, некогашен сопственик на фирмата „Фиком“, ја дочекаа веста дека тој бил пронајден обесен во затворот во Штип, каде што одлежуваше долгогодишна казна затвор за измама во ...

Обдукцијата ќе покаже дали Николиќ се самоубил

+инфо

Телото на Николиќ предадено на обдукција

Ирис

Газдата на „Фиком“ најден обесен со јаже во тоалетот

Вест

Телма Вечер Алфа МРТ Сител Р.С.Европа МКД Сител

95 поврзани вести »

Трафиката на „Бихаќска“

Дневник - пред: 6 часа

Христо ИВАНОВСКИ И не беше толку одамна кога некаде веднаш во годината на кризата од 2001 година, престојував во Виена на Годишната конференција на ОБСЕ за слободата на медиумите, на која тогаш главна тема беше слободата на интернетот.

Дипломатски скандал и штета за Македонија

Телма

Коцијанчиќ: Ако е прислушувана дипломатска коресподенција, прекршени се принципите на Виенската конвенција

+инфо

Коцијанчиќ: Евентуалното прислушување странци прекршок на Виенската конвенција

Алсат-М

Пулс24 Н.Македонија Локално Либертас Вечер Р.С.Европа 24 Вести 24 Вести

67 поврзани вести »

Заев повторно се закопа: Каков бизнис имал со синот на Верушевски?

Press24 - пред: 7 часа

Серија нелогичности и чудни одговори во денешното интервју на лидерот на СДСМ Зоран Заев за Тв Телма. По серијата обиди за манипулација, опозицискиот лидер Зоран Заев денеска конечно ја потврди автентичноста на шифрираните пораки кои меѓу себе си ги ...

Заев му купил компјутер на Верушевски, а бил спремен да му купи и автомобил

+инфо

Заев ги потврди шифрираните пораки на семејството Верушевски, им купил компјутер, планирал и автомобил

Република

Kолку повеќе креирани материјали објавува, Заев се повеќе се разобличува сам себеси

Алфа

Алфа А1 On Сител Курир Курир МК News Дневник Пулс24

64 поврзани вести »

Средношколците по стапките на студентите

Р.С.Европа - пред: 10 часа

Средношколците бараат менување на начинот на кој се спроведува државната матура и екстерното тестирање. Од Средношколскиот пленумот велат дека го проучуваат Законот за средно образование, по што барањата ќе ги достават до ресорното министерство.

[Галeрија] Протест на штипските средношколци поради задолжителното полагање математика

Радио МОФ

Средношколци од гимназијата Јосип Броз - Тито ја бојкотираа наставата

24 Вести

Средношколци од „Јосип Броз Тито“ против математиката во државната матура

+инфо

Радио МОФ Кумановски м. Фактор 24 Вести Радио МОФ Фактор 24 Вести МКД

23 поврзани вести »

Ставрески: Нема да поминат сценаријата на СДСМ за економска криза

Канал5 - пред: 8 часа

Креирани и селективни разговори извадени од контекст за вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески се разговорите содржани во последната “бомба” што денес ги објави Заев. Исти тези кои имаат единствена цел да внесат раздор и да остават ...

Ставрески: Заев изнесува селективни разговори што немаат врска со реалноста

Локално

Ставрески: Зошто СДСМ не пушта снимки кога зборуваме за проекти и политики во интерес за граѓаните?

Нетпрес

Еве што изјави Ставревски на денешната прес-конференција

Sky

Утрински Lider Сител Нетпрес Пулс24 Курир Press24 Вечер

23 поврзани вести »

ТЕЛЕГРАФ ВО КОЈКОВО: Дедо Љубе се надева дека правдата ќе победи (ГАЛЕРИЈА)

Телеграф - пред: 8 часа

Стигнувањето до дедо Љубе не беше лесно и наликуваше на вистинска авантура. До селото стигнавме по непристапен пат, кој во делови наикуваше и на релито „Дакар“ Правдата е на моја страна, единствено што можат да ми земат е душата .

Петиција за слобода на дедо Љубе

24 Вести

ГРАЃАНСТВОТО И КРИВИЧАРИТЕ ВО ОДБРАНА НА ДЕДО ЉУБЕ: Само слобода може да ја задоволи правдата!

Академик

Масовна поддршка за дедо Љубе

Алфа

+инфо Вечер Република 1.мк МКД МК News Локално Телеграф

42 поврзани вести »

Ѓоле прозбори за човекови права

Вест - пред: 11 часа

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов се обрати на Високиот сегмент на Советот за човекови права на ОН, кој се одржа во Женева. „Ако некогаш се правеле пропусти поради незнаење, денес, кога вестите за кршењето на човековите права низ ...

Иванов: За правото на идентитет и јазик нема компромис

Фокус

Извештај на ОН:Над 6.000 жртви во Источна Украина

Телма

Иванов од ОН бара мерки кон државите кои не ги почитуваат човековите права

Алфа

24 Вести Сител Вечер Република Sky Sky Република Макфакс

61 поврзани вести »