TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Пет знаци на подмолната мултиплекс склероза: Внимание, симптомите се слични на менопауза!

Бриф - пред: 53 мин

Секоја недела дури 200.000 луѓе откриваат дека имаат мултиплекс склероза (МС). Дури 2,5 милиони луѓе низ светот живеат со оваа болест. – Мултиплекс склероза е невродегенеративно заболување и автоимуна болест која првенствено ја „напаѓа“ белата маса ...

2 поврзани вести »

„Алибаба“ стана главен спонзор на Олимпијадите до 2028 година

Нова ТВ - пред: 2 часа

Специјализираната кинеската компанија за онлајн тргување „Алибаба“ потпиша договор со Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) според кој ќе биде главен спонзор на шесте Олимпијади до 2028 година.

2 поврзани вести »

Нашиот капитен Лазаров убедливо прв на листата на стрелците на Мундијалот

СуперСпорт - пред: 3 часа

Кирил Лазаров со 44 гола е прв на листата на стрелците по завршувањето на групната фаза на Мундијалот. Зад него се наоѓаат Тунижанецот Банур со 34 и Серхио Лопес од Ангола со 33 гола. Лазаров со 8,8 погодоци по натпревар ја одигра својата најдобра ...

104 поврзани вести »

Добра вест од Франција- ќе игра ли Миркуловски во сабота?

Курир - пред: 3 часа

Одлична е веста што пристигнува од нашиот репрезентативен табор – дека не станува збор за кинење на мускулот, објави спортскиот портал ЕКИПА. Врз големиот борец вечерва биле извршени детални прегледи, кои покажале дека мускулот не е скинат.

Трамп има намера да носи уредби веднаш по преземањето на должноста, ќе задржи 50 функционери на Обама

Бриф - пред: 3 часа

Избраниот американски претседател Доналд Трамп, кој во четвртокот допатува со воен авион во Вашингтон каде во петок ќе ја положи заклетвата за 45-ти претседател на САД, се подготвува да носи уредби веќе од својот прв ден во Белата куќа во петокот за ...

208 поврзани вести »

Добра вест: Повредата на Миркуловски не е сериозна!

Екипа - пред: 3 часа

Радоста по ремито со Исланд беше огромна, но голема беше и загриженоста по повредите на Филип Миркуловски и Дејан Манасков, кои се пожалија на болка во мускулот во второто полувреме, па потоа воопшто не се вратија на теренот.

104 поврзани вести »

Депај замина, кои се најголемите промашувања во историјата на Манчестер Јунајтед?

СуперСпорт - пред: 3 часа

Мемфис Депај заминува од Манчестер Јунајтед на неславен начин, а се мислеше дека ќе биде новиот Роналдо. Весникот „Дејли Мејл“ го рангираше какио четврти на листата на најголеми промашувања на Црвените ѓаволи.

86 поврзани вести »

Одредени почетните состави за НБА „Ол Стар“ натпреварот, изненадувачки изоставен Расел Вестбрук

Gol.mk - пред: 3 часа

Овогодишниот НБА „Ол Стар“ дуел помеѓу Истокот и Западот ќе се одигра во Њу Орлеанс, во арената „Смути Кинг“. Тоа ќе биде 66. издание на егзибицискиот натпревар на кошаркарските ѕвезди од најсилната лига во светот, кој ќе се одржи на 19 февруари.

Индија „удри“ по својата тенисерка: Санија треба да игра во бурка

Нова ТВ - пред: 3 часа

Санија Мирза ужива голем углед во тенискиот свет, но не и во својата земја. Чести се забелешките за облеката со која настапува на турнирите. Така е од нејзиното појавување на ВТА турот и ништо поразлично не е ниту за ова издание на Австралија опен.

ВИДЕО: Нелоски и „Жути“ – наследникот на раце го изнесе повредениот учител од терен!

Gol.mk - пред: 3 часа

Филип Миркуловски по вторпат предвреме завршува натпревар на ова Светско првенство, откако по мечот со Словенија и против Исланд мораше да биде изнесен од игра од своите соиграчи. На средината од второто полувреме страдаше бутниот мускул на средниот ...

104 поврзани вести »