TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Во Алепо продолжија борбите

Р.С.Европа - тукушто објавено

Во сирискиот град Алепо продолжија борбите, ден по истекот на 72 часовниот „хуманитарен“ прекин на огнот кој беше прогласен од режимот во Дамаск и неговиот сојузник Русија. Сириската Опсерваторија за човекови парава соопшти дека воздушните напади ...

15 поврзани вести »

Митот за континуитетот на ВМРО е обична глупост

Окно - пред: 40 мин

Нека не ве лажат. На 23 октомври 1893 не е создадена ВМРО. ВМРО е создадена од Тодор Александров на крајот на 1919. На 4 ноември 1893 година била создадена МРО која подоцна преминува во ТМОРО (1896) и ВМОРО (1905) - до 1908.

2 поврзани вести »

ФОТО: 17.700 луѓе ја бараат мачката на ова фотка – никој не може да ја види

За Се - пред: 52 мин

Брањето мачки на фотографии веќе подолго време е популарна опсесија на социјалните мрежи. Сепак, од сите мачки кои се кријат по дворови, дупки, на покриви, во кревети, кутии, Луна е најпопуларната.

5 поврзани вести »

За Ванчо Михајлов, со негови зборови (2)

Окно - пред: 1 час

Од автономија до анексија Веројатно има читатели кои сметаат дека во моите колумни за Александров и Михајлов има премногу цитати и дека тоа ги прави напорни за читање. Но јас сметам дека цитирањето, а не прераскажувањето, ќе придонесе за ...

2 поврзани вести »

ФОТО: Објавила селфи од погребот на нејзиниот дедо на Фејсбук

За Се - пред: 3 часа

Francisa Fieros Palomino од Мексико е веројатно најомразената девојка на Фејсбук овие денови. Причината за тоа се двете селфи кои ги направила на денот на погребот на нејзиниот дедо. На правата фотка, таа е всушност на самиот погреб.

ВИДЕО: Крокодил зграпчи слон за сурлата и зажали за тоа

За Се - пред: 3 часа

Животинското царство е преполно со многу чуда кои допрва треба да се откријат, но понекогаш се случуваат неверојатни работи, доволно е само да обратите внимание… На пример ова видео, каде група слонови одмарале покрај една река, кога во еден момент ...

ФОТО: Заради едно селфи на Фејсбук – Преживеав кошмар, сите мислеа дека сум проститука!

За Се - пред: 3 часа

Ноел Мартин не можела да им верува на своите очи кога ги видела фотографиите кои се појавиле на социјалните мрежи. На младата девојка од Австралија која само што наполнила 17 години, некој ѝ ги украл фотографиите од Фејсбук и ги искористил за да ги ...

ВИДЕО+18: Без срам – Секс во преполн базен!

За Се - пред: 3 часа

Маж и жена заборавија дека се во базен полн со луѓе, па безсрамно се впуштија во исполнување на своите страсти во водата. На почетокот изгледаше само како да се забавуваат, но за кратко време нивната игра стана сериозна, па девојката почна да менува ...

3 поврзани вести »

Нема да врне, но затоа ќе има магла

За Се - пред: 3 часа

Денеска е понеделник, 24 октомври 2016 година, 298-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 68 дена. Сонцето во Скопје изгрева во 6 часот и 56 минути, а ќе зајде во 17 часот и 39 минути. Денот трае 10 часа и 43 минути.

Фехервар во следното коло од ЕХФ Купот: Елена Георгиевска го доби „македонскиот“ дуел

24 Ракомет - пред: 4 часа

По победата на гостински терен во Роман, на составот на Фехервар му преостана возвратниот дуел за потврда на квалитетот и одиграното во првиот дуел (25-27). Токму со победата од 28-24 унгарскиот тим го потврди преминот во третото коло од ЕХФ Купот.