TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Англија е прв полуфиналист во Полска (ВИДЕО)

МКД - пред: 8 часа

Селекцијата на Англија прва обезбеди настап помеѓу четирите најдобри на Европското првенство за играчи до 21 година, „Трите Лава" со 3-0 славеа над домаќинот Полска Развршницата од Групата А го даде првиот патник во полуфиналето.

Нема шанси за полуфинале за Македонија: Словачка убедлива со Шведска

Екипа

Словачка ни ја зеде сета надеж, Македонија утре го игра послендиот натпревар во Полска

МКД

ВИДЕО: Англија со победа против Полска обезбеди полуфинале, Словачка на „стенд бај“

Gol.mk

Англија во полуфинале, Словачка на штрек, а шампионот Шведска во аут

SportMedia

Англија обезбеди полуфинале на ЕП во Полска, Словаците не оставија без теоретски шанси

Дерби

ОФИЦИЈАЛНО: Македонија ги загуби теоретските шанси за полуфинале на ЕП

Gol.mk

А1 On А1 On Курир Екипа Н.Македонија Курир Телевизија Нова 24Фудбал

42 поврзани вести »

Добра заработка за Рома, Салах направи рекорден трансфер на Енфилд

24Фудбал - пред: 8 часа

Мохамед Салах е нов фудбалер на Ливерпул, репрезентативецот на Египет стави потпис на долгогодишен договор со „Црвените“ Јирген Клоп го доби првото засилување за сезоната 2017/18, Ливерпул вечерва го комплетираше трансферот на Мохамед Салах од Рома, ...

Од Рим во градот на Битлси: Мохамед Салах потпиша за Ливерпул

Нова ТВ

Салах потпиша: Дојдов за да освојувам трофеи со Ливерпул

Екипа

Официјално: Салах во Ливерпул

СуперСпорт

Салах стави потпис на договор со Ливерпул и го „украде“ бројот на голема ѕвезда (Фото)

Дерби

Стандард Спортски СуперСпорт 24Фудбал МКД Екипа Спортски

12 поврзани вести »
Фудбал »

Спортинг осетно се засили за новата сезона - Коентрао и Матје пристигнуваат во Лисабон

Gol.mk - пред: 7 часа

Раководните луѓа на Спортинг Лисабон за новата сезона осетно се засилија, во обидот да го одземат приматот шампион на градскиот ривал Бенфика. Нови фудбалери на тимот од Лисабон се Фабио Коентрао од Реал Мадрид и Жереми Матје од Барселона.

Пепе во дефанзивната линија на Ливерпул

Вечер

Роналдо не планира да ги плати 14,7 милиони евра кои наводно ги должи на даночните власти

МКД

Нова ТВ Екипа Спортклуб SportMedia Спортски Курир Gol.mk Спортски

59 поврзани вести »

(ФОТО) Тешко се одвикнува од лошата навика, додека чека вести за трансфер во Барса, Верати уловен со цигара во рака

24Фудбал - пред: 7 часа

Марко Верати е на одмор во Ибица, и додека чека вести за трансферот на Камп Ноу, медиумите одново го уловија Италијанецот со цигара во рака Марко Верати треба да биде големото засилување за „Каталонците“ ова лето, играчот дури е подготвен да ...

Дармиан следен на списокот

Вечер

Јунајтед има неколку понуди за Јанузај, една е прифатлива за „црвените ѓаволи“

Дерби

Дерби Екипа Дерби Спортски Спортски Курир СуперСпорт Курир

48 поврзани вести »

Чиле и Германија ги поделија бодовите (ВИДЕО)

МКД - пред: 9 часа

Дерби средбата во Групата Б заврши без победник, Чиле и Германија одиграа нерешено 1-1 Во Казан, Чиле и Германија ги поделија бодови, резултат кој веројатно им одговара на двете селекции по воведните победи над Камерун, односно Германија.

Мирољубиво реми на Германија и Чиле

Екипа

ВИДЕО: Германија и Чиле ремизираа и со една нога се во полуфиналето на Конфедерациите

Gol.mk

Стандард 24Фудбал

5 поврзани вести »
Кошарка »

Кошаркарите се подготвуваат за пред – квалификациите за СП 2019 Кина

Алсат-М - пред: 13 часа

Машката македонска кошаркарска репрезентација ги започна подготовките за пред – квалификациските натпревари за Светското првенство во 2019 кое ќе се одржи во Кина. Преку овие пред – квалификации, Македонија ќе се обиде да обезбеди директен пласман ...

Стојановски: Да се вратиме каде што бевме пред три години...

Gol.mk

Костоски: Немаме индивидуалци, можеме да напредуваме само како тим…

Екипа

SportMedia Макфакс Gol.mk SportMedia Gol.mk А1 On Вечер Gol.mk

45 поврзани вести »

Металург реагира на новиот Правилник на КФМ – многу пропусти и неусогласености

IPON - пред: 13 часа

Карате клубот Металург од Скопје реагира во врска со Правилникот за избор, финансирање и наградување на државните репрезентативни селекции на Република Македонија донесен на 19 јуни од страна на Извршниот одбор(ИО) на КФМ, нагласувајќи дека ...

На 4 јули во Минхен, кошаркарките ќе ги дознаат своите ривали во квалификациите

Gol.mk

Правилник за избор…на КФМ: Гордост или непочитување – плати си за да бидеш репрезентативец!

IPON

SportMedia SportMedia А1 On +инфо Сител Курир

9 поврзани вести »

Трајковски и Николовски се „пикови“ на МЗТ Скопје!

Gol.mk - пред: 17 часа

Актуелниот кошаркарски шампион МЗТ Скопје полека составува нов тим за наредната сезона, а двајца кошаркари кои се интересни за „штрковите“ се Бојан Трајковски и Кирил Николовски. Аеродромци ќе тргнат наскоро под палка на новиот тренер Ацо Тодоров ...

НАЈТРОФЕЈНИОТ СЕ ЗАСИЛУВА: Бојан Крстевски е нов играч на Работнички

SportMedia

Крстевски потпиша со Работнички

Вечер
3 поврзани вести »
Ракомет »

Червар за ЕХФ: Не можев да спијам кога ѝ кажав збогум на Македонија!

Gol.mk - пред: 7 часа

Лино Червар е веќе минато за Македонија и неговиот предизвик е хрватската ракометна репрезентација. Но, Хрватот кога и да дава интервју, не може, а да не ја спомне нашата земја. Во најновото интервју за ЕХФ, Червар вели дека не можел да спие кога си ...

Видео: Измина уште еден ден во кампот на Металург

РК Металург

Червар: Имам две татковини, но само една е вистинската!

24 Ракомет

Н.Македонија РК Металург 24 Ракомет 24 Ракомет СуперСпорт МКД Екипа SportMedia

22 поврзани вести »

Талевски останува уште две сезони!

SportMedia - пред: 11 часа

По обновувањето на договорите со Горан Крстевски и Игор Трајковски, Еурофарм Работник во следните две сезони ќе смета на услигите и на средниот бек Стефан Талевски. Битолчанецот стави потпис на новиот договор, според кој ќе остане до јуни 2019 ...

Стефан Талевски уште две сезони во Еурофарм Работник

24 Ракомет

Пелистер чека шанса за Челинџ Куп

SportMedia

Екипа 24 Ракомет 24 Ракомет Gol.mk Gol.mk Gol.mk Екипа СуперСпорт

24 поврзани вести »

Жешка галерија: Секси ракометарките го запалија крајбрежјето на Јарун

Спортски - пред: 18 часа

На загребскиот Јарун во моментов се одржува Европското првенство во ракомет на песок за жени, кое нормално, најмногу привлекува машка публика. Сепак, додека кај другите спортови најпривлечен е самиот спорт и возбудата која ја носи истиот, овде ...

Песочни принцези: Секси ракометарки го запалија крајбрежјето на Јарун (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет

Жешки сцени: Секси ракометарките го запалија загребскиот брег на Јарун

Таратур

24 Ракомет

4 поврзани вести »
Тенис »

Невидени сцени во тенисот: Французинот Пер комплетно се исклучи во Хале, судијата му додели поен, па и цел гејм на ...

Дерби - пред: 10 часа

Беноа Пер загуби убедливо од Флоријан Мајер на турнирот во Хале со 6:0 и 6:4, но начинот на кој ги загуби првите три гејма во мечот привлекоа посебно внимание во јавноста поради несекојдневната нервоза која ја покажа.

Федерер чекори самоуверено кон титулата во Хале

Стандард

Познати првиот пар за четвртфиналето во Хале

А1 On
3 поврзани вести »

Се уште не се знае за Ѓорческа и нејзиниот настап на Вимблдон

Спортклуб - пред: 11 часа

Се уште не се знае дали македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе биде дел од овогодинешниот настап на Вимблдон. Нејзините добри резултати се доведени во прашање, откако нејзиниот пасош е заглавен во Полска, од каде треба да и биде вратен, за да може ...

Федерер победи, и си ги зголеми шансите на Вимблдон

SportMedia

Мекинро: Федерер, Надал и Ѓоковиќ се подобри од Мари

Дерби

Gol.mk SportMedia Точка МКД 24 Вести МКД ТВ21 Спортклуб

30 поврзани вести »

Тенис: Стечајниот суд во Лондон прогласи банкрот на Борис Бекер

Нова ТВ - пред: 16 часа

Стечајниот суд во Лондон прогласи банкрот за Борис Бекер. Изрекувањето на мерката дојде како последица на одбиеното барањето на неговиот адвокатски тим за добивање на нова шанса за подмирување на долгогодишниот долг.

Борис Бекер банкротира – фрлил во ветер 100 милиони евра

Канал5

Ја изневерувал сопругата во собичка за метли: Како ги снемало милионите на Бекер?

Точка

Република Вечер Слободен Печат Gol.mk Дерби Стандард МКД Екипа

27 поврзани вести »
Автомото »

Хамилтон: Можам да си одам од Формула 1 на крајот од сезоната

СуперСпорт - пред: 8 часа

Договорот на Хамилтон истекува на крајот од 2018 година, и тој самиот има кажано дека би сакал да го продолжи договорот. „Мојата судбина е во мои раце. Можам да си одам на крајот од оваа година, дали ќе биде исто ако си отидам за пет години, кој го ...

И двата болиди на Мекларен ќе бидат казнети во Азербејџан

Екипа

Мекларен со големи „казни“ за Баку

SportMedia

Стандард Стандард Алсат-М Макфакс Спортклуб Сител Курир Екипа

14 поврзани вести »

Фудбалот виновен за трите трки по ред

Точка - пред: 13 часа

Првиот човек на Формула 1, Чејс Кери, објасни дека Финалето на Светското фудбалско првенство следната година било причина за прв пат во историјата да има Формула 1 трки три викенда по ред.

Како ќе влијае Формула 1 календарот на нас?

Мотори
2 поврзани вести »

Motul повторно е официјален лубрикант на Isle of Man

Мотори - пред: 21 часа

Motul повторно е официјален лубрикант на трофејот Isle of Man. Од 5-ти до 9-ти јуни, три тима со техничка поддрша од страна на Француската компанија остварија победи на трката која постои од 1911 година.

IOM TT: Почина Дејви Ламберт

Мотори
2 поврзани вести »
Останато »

Уникатен метод на тренинг во режија на Конор Мекгрегор (ВИДЕО)

Екипа - пред: 11 часа

Ѕвездата од „ултимејт фајт“ сцената, Конор Мекрегор, е новак во боксерскиот свет, но за спектакуларната борба со Мејведер се подготвува на уникатен начин. Ирскиот борец во рингот ги усовршува своите вештини со помош на „шпил“ карти.

Ваква најава не може да не ве заинтересира за мечот на годината! (ВИДЕО)

IPON

Бронер: Флојд е гениј, затоа се согласи да се бори со Конор

IPON

Дерби IPON

5 поврзани вести »

Емилијаненко: Никогаш не се сметав за најдобар! (ВИДЕО)

IPON - пред: 21 часа

Руската ММА ѕвезда Федор Емелијаненко – Последниот император изјави дека никогаш не се сметал за најголем борец на сите времиња. Долги години тој беше сметан за непобедлив. „Никогаш не се сметав за најдобар. Борец може да загуби во секој момент.

Најнов документарен филм за Федор Емилијаненко (ВИДЕО)

IPON

Федор за реваншот со Филиповиќ: Да, ако борбата би била интересна за фановите! (ВИДЕО)

IPON
3 поврзани вести »

Одржано државното првенство во едрење на регатното поле во Струга

Gol.mk - 22.06.2017

Едриличарската федерација на Македонија (ЕФМ) и eдриличарскиот клуб Снегар од Струга беа организатори на критериумското државно младинско едриличарско првенство во класите Оптимист, Ласер 4.7 и ревијално учество во кадет 470ка.

Одржано државното првенство во едрење, Јовчески и Негриески најуспешни

Спортклуб

Државно првенство во едрење во Струга

Karas4training
3 поврзани вести »

« Вести

Владата со финансиска помош за земјоделците

Р.С.Европа - тукушто објавено

Владата на Македонија на вчерашната седница донесе одлука за дополнителна финансиска поддршка на земјоделците прозводители на праски со слаб квалитет по 6 денари по килограм, се наведува во соопштението владината прес-служба.

ШОК: Реал Мадрид и Манчестер нема да играат во Скопје?!

Фактор

Владата го поништи тендерот што го распиша на ЕЛЕМ, дополнителни субвенции за производителите на праски со слаб квалитет

24 Вести

ТВ21 Канал5 Сакам да кажам Сакам да кажам А1 On А1 On +инфо Макфакс

23 поврзани вести »

Како Груевски ќе му врати на Ахмети?

Фактор - тукушто објавено

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во гостувањето на Патот кон на Алсат М откри дека тој лично му ја соопштил веста на Никола Груевски дека нема одлука да се формира владина коалиција со ВМРО-ДПМНЕ во моменти кога речиси сите очекуваа интегративците да се ...

Ахмети: Прашањето за јазикот е дел од договорот за коалиција

Алсат-М

Заев: Македонија ги затвора поглавјата на национализам и омраза

Алфа

Фокус Макфакс Press24 Фокус Макфакс Press24 МРТ Република

68 поврзани вести »

Војска на САД се подготвува на пат од 2.200 километри за вежба на Криволак

МКД - пред: 45 мин

Од Вилсек, Германија наскоро ќе тргне конвој на армијата на САД кон Македонија, на воена вежба на Криволак. Владата на Република Македонија вчера донесе одлука да дозволи влез на војска на САД на територијата на Македонија.

Американска војска доаѓа во Македонија

Макфакс

Американски војници прв пат сами ќе вежбаат во Криволак

Сакам да кажам
3 поврзани вести »
Магазин »

(фото) За чистотата на расата: Еден нацистички спомен во Аргентина

Локално - пред: 7 часа

Биста на Хитлер, нож со нацистички симболи, медицински апарати: во Аргентина открија над 70 нацистички артефакти. Тие потсетуваат за присуство на високи нацисти во Јужна Америка по Втората светска војна, пишува Дојче веле.

Сопственичката на куќата во која е роден Хитлер ја тужи државата

Макфакс

„Велт“: Германците никогаш не смеат да ја заборават операцијата „Барбароса“

Руска реч

Руска реч Маркукуле Репортер Точка Точка Exclusive.mk Репортер Локално

21 поврзани вести »

Renault со лак за нокти и... Twingo

Авто Плус - пред: 20 часа

Renault лансира интересен нов производ кој ветува дополнително задоволство кај женскиот дел од корисниците, а особено кај оние кои се сопственици на освежената верзија на Twingo. Новиот производ на Renault претставува колекција лакови, со бои кои ...

2017 Renault Megane RS

Идивиди

Може ли Renault-Nissan да ги претекне VW и Toyota?

Додај Гас

Авто Плус Точка

5 поврзани вести »

„Меѓународен мотор на годината“: Audi 2.5 TFSI е уште еднаш најдобар во класата

Точка - пред: 16 часа

"Наградата потврдува дека ефикасноста, добрите перформанси и одличниот звук можат да бидат во совршена хармонија", изјави Питер Мертенс, член на Управниот одбор за технички развој. Постигнат е уште еден успех за Audi, овој пат од страна на ...

Ferrari V8 biturbo e Мотор на годината за 2017

Додај Гас

КОЈ ИМА ПОУБАВ ЗВУК: BMW M5 или Mercedes-Benz E 63 AMG?

Високи Октани

Екипа Авто Плус Авто Плус Идивиди Додај Гас CARClub Бизнис Вести Скопје инфо

11 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Naredba je nemoc duse da savrseno ljubi. Naredba je neimanje autoriteta ljubavi.
3ReTweets8Favorites·Details
Bez autoriteta ljubavi naredba je izraz nemoci i maska: imitacija savrsene ljubavi iza koje se krije svaka nasa gresnost i nesavrsenost.
3ReTweets6Favorites·Details
Добро утро твитерџии
0ReTweets14Favorites·Details
#ДоброУтро #ранобудни и ние другите со надеж дека животот може да биде по убав.
2ReTweets7Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Се скапа пишување женава и уште не е вработена во Влада. За срамота Зоран, за срамота! https://t.co/lXb2lEsGhg
6ReTweets7Favorites·Details
Чекај па нели Александров бугараш? https://t.co/7dUMDissRg
9ReTweets9Favorites·Details
Комплексна повеќеслојна, повеќенаменска психопатологија. https://t.co/lu1sFPKtw9
9ReTweets10Favorites·Details
Емили Ратајковски ставила 4 нови слики али ја и' лајкнав 2 за да не мисли дека ја мањачам.
6ReTweets26Favorites·Details
Видео

Денешни настани

Martin Garrix на Skopje Calling 2017

Stadion Na Arm Gradski Park

Friday, June 23 at 20:00h - 04:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

8.1K interested   9.3K going

Begovo Pole - Outdoor Party 2017

Planinarski Dom Karadzica

Friday, June 23 at 17:00h - June 25 at 18:00h Hosted by:

ПСК Драчево "Филип Чакаров"

651 interested   177 going

Opening Season Positive Club

Positive club

Friday, June 23 at 11:55h - June 26 at 05:00h Hosted by:

Positive club

203 interested   327 going

Ротаракт Пиво Фест 2017

Euro Hotel Gradce

Friday, June 23 at 19:00h - 02:00h Hosted by:

Rotaract Club Kocani

116 interested   115 going
Утре и задутре

Bad Copy vo Aqua Park Probishtip

Aqua Park Macedonia - Probistip

Saturday, June 24 at 23:00h - 06:00h Hosted by:

Aqua Park Macedonia - Probistip

558 interested   390 going

Amadeus Band Central Park

Summer club Central Park

Saturday, June 24 at 23:55h - 04:00h Hosted by:

Summer club Central Park

513 interested   398 going

Krisko Central Park

Summer club Central Park

Sunday, June 25 at 23:55h - 04:00h Hosted by:

Summer club Central Park

509 interested   355 going

Мистериите на Беласица II (МТБ настан)

Belasica

Saturday, June 24 at 13:00h - June 25 at 16:00h Hosted by:

Blagorodna Andonova

584 interested   214 going
На денешен ден...
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001