TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пржинските закони пред пратениците, отвараат пат за избори на 11 декември

Сакам да кажам - пред: 3 часа

Денеска или најдоцна до утре Собранието ќе треба да ги изгласа законските измени кои четирите партии потписници на Пржинскиот договор ги договорија минатата недела. Станува збор за измени во законот за влада, законот за внатрешни работи и законот за ...

Законите од Пржино стигнаа во Собрание-Седница утре на пауза од пратеничките прашања

24 Вести

Сите закони од „Пржино 2“ се поднесени во Собранието

ТВ21

Координаторите на собраниските групи конечно се договорија

Алфа

Собранието утре ќе расправа за законите договорени од партиите потписници на Пржинскиот договор

Канал5

Оптимизам со резерва за законите од Пржино

Телма

Координаторите на партиите во собранието не биле координирани со партиските централи

Алфа

Утрински ТВ21 Р.С.Европа МКД Сакам да кажам Press24 +инфо Фокус

65 поврзани вести »

Путин меѓу Клинтон и Трамп

Утрински - пред: 5 часа

Зошто рускиот претседател не ја сака Хилари Клинтон и зошто Доналд Трамп јавно го фали лидерството на Владимир Путин? Дали со доаѓањето на Трамп во Белата куќа Москва ќе добие американски претседател по своја мерка Oна што порано изгледаше целосно ...

Хилари, првата жена кандидат за американски претседател

Утрински

Трамп ја повика Русија да ја шпионира Хилари Клинтон

МКД

Трамп - Русија да ги најде исчезнатите мејлови на Клинтон

Р.С.Европа

Штабот на Клинтон го обвини Трамп за промоција на странска шпионажа

Фактор

Глас на Америка Телма Сител Точка Алфа Вест Точка Канал5

83 поврзани вести »
Македонија »

Коњаниците од Горно Лисиче го почнаа илинденскиот марш

Сител - пред: 7 часа

Дваесет и седум коњаници од Горно Лисиче вечерва тргнаа на традиционалниот илинденски марш кон Крушево каде што ќе стигнат на Денот на Републиката 2 Август - Илинден. Придружени од фаланга составена од дваесетина членови - играорци од КУД „Никола ...

Коњаниците го започнаа Илинденскиот марш

24 Вести

ФОТО: Димитриев ги испрати коњаниците на 38-от Илинденски марш

Курир

Курир Курир Орбис Н.Македонија Мета Република Дневник Press24

47 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ/Сорос немаат аргументи за промена на уредникот на МТВ

Нова ТВ - пред: 10 часа

Според ВМРО-ДПМНЕ, преговарачката на СДСМ, Радмила Шеќеринска манипулирала, и во преговорите инсистирала во име на партијата во МТВ тие да предложат свое кадровско решение. Оваа реакција на владејачката партија стигнува по денешната ...

Шекеринска: Ги повикуваме професионалците да се пријават за ад-хок телото за медиуми

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партијата која кога беше на власт не успеа ниту да добие акредитација за ИПА фондовите

Пулс24

Р.С.Европа Нова ТВ Телма +инфо А1 On Канал5 Пулс24 Мета

39 поврзани вести »

Хелсиншки: Уставниот суд во стегата меѓу политичките интереси и човековите права

МКД - пред: 10 часа

Повеќе негативни индикатори укажуваат на невообичаено пасивизирање во работата на Уставниот судот, намалување на довербата кај граѓаните, наклонетост кон политиките на законодавната и извршната власт и негрижа на државата за развојот на бастионот на ...

Хелсиншки комитет: уставниот суд е под диктат на власта

ТВ21

Хелсиншки: Уставниот суд стана затворен и нетранспарентен

24 Вести

Телма Слободна Мк. Радио МОФ +инфо Академик Репортер Утрински Фокус

14 поврзани вести »
Економија »

Заврши општата расправа за ребалансот на Буџетот, гласањето во петок

Утрински - пред: 5 часа

По три дена дебата, вечерва заврши општата расправа за ребалансот на Буџетот за 2016 година, гласањето ќе биде во петок, на продолжението на оваа седница. На третиот ден од расправата пратениците од власта и од опозицијата повторно полемизираа ...

Власта и опозицијата ја продолжија полемиката околу причините за ребалансот на Буџетот

Алсат-М

Ребаланс на буџетот: опозицијата не го поддржува – власта го брани

ТВ21

+инфо 24 Вести Канал5 Вечер Lider А1 On Алсат-М Press24

38 поврзани вести »

МЗШВ: Буџетот од ИПАРД 2 можеби е помал од ИПАРД 1, но тоа не значи дека е намален

Фокус - пред: 9 часа

Средствата за ИПАРД 2 не се намалени во однос на ИПАРД 1, реагираат од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Сепак, велат дека парите од ИПАРД 2 се помалку во однос на ИПАРД 1, но тоа било поради различниот систем на одобрување.

Околу 100 милиони евра европски пари на располагање на македонските земјоделци преку ИПАРД 2 програмата

Сител

Помалку пари од еу: искористени само 15% од ИПАРД 1

ТВ21

24 Вести Телма Алсат-М Вечер Lider Press24 Фокус Либертас

30 поврзани вести »

СДСМ: Можно повторно кратење на европските фондови

Алсат-М - пред: 10 часа

Владата лани вратила 24 милиони неповратни пари од третата компонента на европските фондови ИПА 1 наменети за регионален развој, тврди СДСМ. Од СДСМ посочуваат дека парите биле наменети за патна инфрастура, заштина на животна средина и техничка ...

Димова: 24 милиони евра доделени европски пари се вратија во ЕУ

24 Вести

Димова: И 24 милиони евра доделени европски пари се вратија во Брисел (ВИДЕО)

+инфо

Мета А1 On Бриф Репортер Либертас Стандард Утрински Локално

11 поврзани вести »
Балкан »

Турција со барање за затворање на приватни училишта во Македонија?

Телма - пред: 10 часа

Македонското министерство за надворешни работи не кажува дали добиле или не барање од турската влада за затворање на приватни училишта наводно поврзани со Фетула Ѓулен, исламскиот проповедник кој Анкара го обвинува дека стои зад воениот преврат на ...

Куќата на Ѓулен ќе стане јавен тоалет

Република

Ердоган даде налог за апсење на 47 бивши вработени во одземениот опозициски весник Заман

МКД

Утрински Р.С.Европа Нова ТВ +инфо Стандард Макфакс Локално 24 Вести

45 поврзани вести »

Лустрациско фијаско

Утрински - пред: 5 часа

Одлуките на лустраторите во наредниот период би можеле да доживеат целосен дебакл, а процесот кој со години беше критикуван, да го доживее својот неславен крај Лустрацијата како осумгодишна болка на општеството доживува правно фијаско.

Аџиев го обвини Управниот суд за саботажа

Balkan Insight

Лустрацијата ја губи битката со правдата

Утрински
3 поврзани вести »

Турција приведе најмалку 15 илјади луѓе по обидот за пуч

Р.С.Европа - пред: 13 часа

По неуспешниот обид за пуч во Турција се приведени повеќе од 15 илјади луѓе, меѓу кои 10.000 се војници, јави Си-Ен-Ен Турк, повикувајќи се на соопштение на министерот за внатрешни работи Ефкан Ала.

По обидот за пуч во Турција приведени најмалку 15.000 лица

+инфо

Јилдирим изјави дека чистка во Турција не е завршена

Локално

Стандард Вечер Репортер Локално Lider Локално Фактор Н.Македонија

19 поврзани вести »
Свет »

Орбан отворено го поддржа Трамп

Утрински - пред: 5 часа

За унгарскиот премиер, надворешната политика на американските демократи е лоша за Европа, и смртоносна за Унгарија Десничарскиот унгарски премиер Виктор Орбан го опиша доаѓањето на азиланти во Европа како „отров“, велејќи дека неговата земја не сака ...

Врската меѓу Трамп и Путин

Нова ТВ

Трамп: Немам ништо со Русија и не го познавам Путин

+инфо

Стандард +инфо Канал5 Капитал Фактор Н.Македонија Локално Вест

30 поврзани вести »

Уапсен Алжирецот поради кого беше евакуиран трговскиот центар во Бремен

Макфакс - пред: 3 часа

Полицијата во северозападниот германски град Бремен објави ноќта кон четвртокот дека по повеќечасовна претрега е уапсено лицето по потекло од Алжир поради кое го евакуираше трговскиот центар.

Евакуиран трговски центар во германски Бремен, откако Алжирец се заканил со експлозија

Макфакс

Евакуиран трговски центар во Бремен во Германија, специјалците бараат опасен Алжирец

Локално

Република Орбис +инфо

6 поврзани вести »

Сириецот кој се разнесе во Ансбах давал интервју за бугарска телевизија

Стандард - пред: 5 часа

Сириецот, кој се разнесе пред дена на музичкиот фестивал во германскиот град Ансбах бил интервјуиран два пати од бугарска телевизија, додека бил во земјата во 2013 година. 27-годишниот маж, кој се заколнал на верност на Исламска држава влегол во ...

Терористот од Ансбах двапати се појавувал на бугарската телевизија пред експлозијата

Макфакс

Пеколен план: Билет спречил масакр на 2,500 луѓе во Германија

Сител

Точка Курир Фактор Локално Deutsche Welle Точка Локално Локално

18 поврзани вести »
Скопје »

Булеварот „Партизански одреди“ со шест ленти и во Ѓорче Петров

Build - пред: 3 часа

Завршија градежните работи на втората фаза од проектот за проширување на булеварот „Партизански одреди“ кон населбата Ѓорче Петров, на сегментот од новиот кружен тек кај Порта Влае до кружниот тек кај црквата „Свети Петар и Павле“, со вкупна должина ...

„Партизанска“ проширена и продолжена за половина километар, од Влае до Ѓорче Петров

Дневник

Во сите 10 скопски општини се инвестира на големо

Алфа

Алфа Утрински Утрински Сител Курир Сител Канал5 Н.Македонија

48 поврзани вести »

„Илинденски етнофест“ по повод 20 години од формирањето на општина Илинден

Дневник - пред: 5 часа

„Со Илинден традицијата продолжува“ е мотото под кое утре ќе се одржи општонароден собир во манастирскиот комплекс „Свети Ѓорѓија“ во Дељадровци. Настанот, со почеток во 20 часот, е организиран по повод 2 Август, националниот празник на македонскиот ...

„Илинденски етно фест“ во општина Илинден

Курир

„Илинденски етно фест“ во Илинден

Press24

Скопје инфо Вечер Lider

6 поврзани вести »

Kарпош ги обновува десетте основни училишта

Дневник - пред: 5 часа

Учениците што учат во основните училишта на територијата на Kарпош, наредната учебна година ќе ја почнат во целосно подновени училници. Kако што информира градоначалникот на Општина Kарпош, Стевчо Јакимовски, се реконструираат сите десет основни ...

Во општина Карпош се реконструираат основните училишта

Сител

Општина Карпош ќе ги обнови сите училишта во општината до стартот на учебната година

Сител

Вечер Нетпрес Пулс24 МКД Точка

8 поврзани вести »
Црна Хроника »

24 Вести: Урко цела вечер бил со семејството на повредениот во болница

Нова ТВ - пред: 10 часа

Сестрата на повреденото момче при сообраќајката во која учествувал поранешниот прв човек на обезбедувањето на Никола Груевски, Дејан Митровски – Урко, вели тој минатата вечер постојано бил со семејството на повредениот, објави 24 Вести .

Сестра на повреденото момче: Урко беше цела ноќ со нас во болница

24 Вести

Урко цела вечер бил во болницата со семејството на повреденото момче

Точка

Алсат-М Вест Утрински Нова ТВ Телеграф МКД +инфо +инфо

62 поврзани вести »

„Не сум виновна, нели мамо“

Утрински - пред: 5 часа

„Мојата ќерка е најхраброто дете на овој свет, во последниве пет дена ми покажа како се соопштува вистината, како да се соочи со најголемото зло што може да му се случи на едно дете, да ги издржи сите предизвици, да ми откине парче од моето срце ...

Децата во пубер тет - мамка за педофилите

Вест

Притвор за педофилот што силуваше девојче во скопската населба Карпош

МКД

Фактор Република Телеграф Макфакс Стандард Репортер Кајгана Lider

16 поврзани вести »

Дете на едногодишна возраст почина во Велешко откако беше прегазено од такси возило

Телма - пред: 7 часа

Дете родено минатата година го загуби животот во сообраќајна несреќа, која се случи попладнево во велешко, во близина на езерото “ Младост ” . Трагичниот инцидент се случил околу 19 часот и 10 минути пред мотелот “ На Велешко ” , каде такси возило ...

ЗАГИНА ЕДНОГОДИШНО ДЕТЕ ВО ВЕЛЕС: Излегло од такси, возачот го прегазил

Телеграф

Такси возило усмрти едногодишно дете кај Велешко Езеро

+инфо

Курир Локално Утрински Либертас Нетпрес Сител Press24 Пулс24

14 поврзани вести »
Република »

Извештај за работата на јавните обвинителства во Република Македонија во 2015 година

Академик - пред: 12 часа

„Податоците од извештајот, говорат дека јавните обвинителства и покрај сите проблеми со кои се соочуваа во текот на 2015 година, успеа да го задржат континуитетот на совладување на приливот на кривични пријави.

Пораснал бројот на сторители на кривични дела во Охрид

OhridNews

Пораснал бројот на сторители на кривични дела во Охрид

Спектра ТВ
3 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ годишните цени за превоз на ученици ги прикажува како дневни

Kumanovo News - 26.07.2016

Тие тврдат дека ВМРО-ДПМНЕ безобразно и дрско ги лаже граѓаните на Куманово, со тоа што изнесува невистинити и измислени податоци за цената на превозот на учениците. „За наводите дека имаме 652 пати поскап превоз од другите општини, сакаме да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Општината плаќала 1000 пати поскап превоз

Kumanovo News

ОК на ВМРО - ДПМНЕ:Дамјановски плаќал 652 пати поскап превоз за ученици

Вест

Канал5 Кумановски м. Курир Пулс24 Телеграф Стандард

9 поврзани вести »

Работник паднал од скеле

Дневник - 27.07.2016

Градежник бил тешко повреден откако паднал од скеле од висина од околу четири метри завчера во Скопје. По несреќата работникот K.Т. (51) од Kуманово во тешка здравствена состојба бил однесен во Ургентниот центар.

ТЕШКО ПОВРЕДЕН ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК ОД КУМАНОВО: Паднал од секеле, се бори за живот

Телеграф

Градежен работник од Куманово тешко повреден при работа

Кумановски м.

Press24 Скопје инфо МКД Kumanovo News

7 поврзани вести »
Култура »

Прво Интернационално графичко биенале – Скопје

Р.С.Европа - пред: 9 часа

Шеесетина дела на автори од преку 15 земји од светот ја чинат изложбата со којашто вечерва во Музеј на град Скопје се отвора првото Интернационално графичко биенале, нов проект на Друштвото на ликовни уметници на Македонија (ДЛУМ) и манифестацијата ...

Се отвора „Интернационално графичко биенале - Скопје“ ...

Н.Македонија

ДЛУМ го стартува првото Графичко биенале

Вест

Сител МКД Дневник Вечер Press24 +инфо +инфо Алфа

22 поврзани вести »

Скопскиот дувачки квинтет е на мала турнеја

Утрински - пред: 5 часа

Скопскиот дувачки квинтет од вчера до 29 јули е на мала турнеја низ дел од помалите градови во земјава каде што ја промовира класичната музика. Турнејата е започната во Радовиш, денеска квинтетот настапува во Делчево, а утре во Крива Паланка.

Скопскиот дувачки квинтет на турнеја низ Македонија

Локално

Скопскиот дувачки квинтет на турнеја низ Македонија

Press24

Сител Канал 77 Курир Канал5 Вистина.мк Cooltura Скопје инфо Н.Македонија

12 поврзани вести »

„Обојени програм“: Прв пат ќе свириме во Струга, се надеваме на најдоброто

Дневник - пред: 5 часа

Новосаѓаните „Обојени програм“ прв пат во своето 30-годишно постоење ќе имаат концерт во Струга, во рамките на фестивалот „Дрим Он“. Бендот ќе настапи утревечер (22 часот) на Летната сцена на Центарот за култура „Браќа Миладиновци“.

"Обојени програм" вечерва првпат на концерт во Струга

Факултети

Обојени програм со настап на „ДримОн“ во Струга

МКД

Р.С.Европа +инфо Н.Македонија OhridNews Н.Македонија OhridNews Дневник Спектра ТВ

25 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Намалена продажбата на „ајфон“, „ајпaд“ и „мек“

Утрински - пред: 5 часа

И покрај помалата продажба во сите три категории, компанијата „Епл“ ги надмина очекувањата на аналитичарите, остварувајќи приход од 42,4 милијарди долари во вториот квартал оваа година Компанијата „Епл“, во вториот квартал годинава што заврши во ...

Како Apple го прикри падот во продажбите на iPhone

Стандард

Продажбата на ајфон се намалува

Deutsche Welle

Телефони.мк А1 On ЗаЗабава Интересно Lider Телефони.мк Стандард Фактор

32 поврзани вести »

Gigafactory – најголем залог во историјата на Tesla

Стандард - пред: 6 часа

Tesla го прави досега најголемиот залог: огромна фабрика во пустината во Невада, која чини 5 милијарди долари и која ќе го зголеми речиси двојно производство на литиум-јонски батерии, пишува „Bloomberg“.

Разрешен случајот со смртта на возачот на Tesla Model S

ЗаЗабава

Елон Маск повторно во поход – ќе го револуционизира јавниот транспорт

Smartportal

Телефони.мк Automedia Интересно

6 поврзани вести »

Pokemon Go во Русија заменета со слична апликација

Телефони.мк - пред: 11 часа

Пандемијата со Pokemon Go ја зафати и студената Русија, па така тамошните власти ја лансирале апликацијата „Фото“. Таа работи слично како Pokemon Go, само што во овој случај треба да барате историски важни личности за да направите селфи со нив, ...

Еве како заработуваат бесплатните апликации

ЗаЗабава

Како настаналa Pokemon Go? Од идеја за првоаприлска шега!

Капитал

Телефони.мк Вистина.мк Руска реч 365 Стандард Пулс24 Факултети Хитпортал

23 поврзани вести »
Сцена »

В петок и сабота - „Пиво-фест“ во Дојран

Утрински - пред: 5 часа

За првпат годинава, в петок и сабота во Стар Дојран ќе се одржи „Дојран BEER Festival“, дводневна манифестација на плоштадот под јаворите. Покрај консумирање и презентација на разни видови пиво и штандови за скара, посетителите ќе се забавуваат со ...

Ако ви е страв да се бањате, тогаш веслајте кајче и пијте пиво – нови понуди за туристите во Дојран

Фокус

ПИВО-ФЕСТ ВО ДОЈРАН: Ќе настапат Даниел Кајмакоски, Наум Петрески, Слаткаристика и многу други

Телеграф

Сител Репортер Вистина.мк Lider Вест Убавина и Здравје Н.Македонија Скопје инфо

16 поврзани вести »

Хелга е опасна по животот на мажите. Што мислите зошто?

Точка - пред: 7 часа

Хелга е една прекрасна бујна девојка којашто веднаш ќе ве освои. Поточно, нејзините гради ќе ве освојат на прв поглед, а кога ќе успеете да го тргнете погледот од нив, ќе ве освои и сè останато на неа.

Катарина топлес на плажите во Марсеј (ФОТО)

Република

Сосема неверојатно! Ова е единствената причина поради која Роналдо нема ниедна тетоважа

Точка

Точка Ladybook Точка Телеграф Република Точка Точка Телеграф

19 поврзани вести »

Цеца сака Бали-бег да го прошета низ Белград

Убавина и Здравје - пред: 9 часа

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ во едно неодамнешно интервју даде интересен одговор на новинарското прашање: кои познати момци би ги прошетала низ градот… „Да дојдат Вилијам Леви, Бали Бег или Бред Пит… Ако дојде Бали Бег, ќе се потрудам да му го ...

Шминка или нова операција? Што се случува со лицето на Анастасија Ражнатовиќ? (ФОТО)

Exclusive.mk

Цеца Ражнатовиќ направила пластична операција на задникот?! (ФОТО)

Убавина и Здравје

Вистина.мк Вистина.мк Хитпортал Вистина.мк Вистина.мк Вистина.мк Вистина.мк Press24

56 поврзани вести »

« Спорт

И Кањелјас на првиот тренинг на Вардар

Утрински - пред: 5 часа

Жоан Кањелјас се појави уште на првиот тренинг на ракометарите на Вардар, со кој македонскиот првак ги почна подготовките за новата сезона. Шпанскиот бек е едно од четирите странски засилувања за „црвено-црните“ покрај хрватското десно крило Иван ...

Вардарци одбраа нов капитен (Фото)

Дерби

Кралевски: Со овие услови Вардар ќе „произведе“ врвни фудбалери

Вардар

SportMedia Вест SportMax 24 Ракомет Вардар 24 Ракомет Вардар Екипа

59 поврзани вести »

Јувентус го купи Игуаин за рекордни на италијанскиот пазар 94,7 милиони евра

Дневник - пред: 5 часа

Актуелниот првак во Серија А, Јувентус, ја реализира својата зацртана цел и го доведе во своите редови Аргентинецот Гонзало Игуаин од таборот на својот најголем конкурент за „скудетото“ Наполи, за рекордни 94,7 милиони евра на италијанскиот ...

Монтела: Игуаин е во топ три на светот

Дерби

Игуаин е новата „деветка“ на Јувентус

Стандард

МКД SportMax Спортклуб Вечер SportMedia Дерби Спортклуб 24Фудбал

81 поврзани вести »

Талески: Одиме да покажеме што знаеме

РК Металург - пред: 5 часа

Избраниците на селекторот Александар Јовиќ од утре стартуваат со натпреварите од ЕП во Данска. Нашите младинци се во групата Ц, со Норвешка (мечот е утре, од 17.45 ч.), Данска (петок, од 20 ч.) и со Холандија (недела, од 18 ч.).

Младинците тренираа во Колдинг

РК Металург

Младинците тренираа во Колдинг, последна селекција пред ЕП

Екипа

Дневник Мак Ракомет Н.Македонија SportMedia РК Металург Н.Македонија Н.Македонија РК Металург

11 поврзани вести »
Магазин »

Не само „Св. Злата Мегленска“, туку Македонија е светски хорски шампион

Дневник - пред: 5 часа

„Не сме ние, туку Македонија е светски хорски шампион“, нагласува Летка Димовска-Полизова, диригент и основач на женскиот хор „Св. Злата Мегленска“, кој минатата недела на Светските хорски игри во Сочи, Русија, ја доби титулата светски хорски ...

Македонските златни девојки му покажаа на светот како се пее

Вечер

Канческа-Милевска ги прими членовите на хорот „Св. Злата Мегленска“

Press24

Курир Утрински Пулс24 Телеграф Cooltura

8 поврзани вести »

Доминација на Бијонсе, Тејлор Свифт со празни раце

Дневник - пред: 5 часа

Поп-ѕвездата Бијонсе ја предводи трката за статуетки на годинашните видеонагради, кои ги доделува музичкиот канал Ем-ти-ви. Пејачката е номинирана во вкупно 11 категории, најмногу во нејзината досегашна кариера, а конкурира и во главната категорија, ...

Бијонсе на чело со 11 MTV номинации

Вечер

Објавени номинациите за MTV наградите

Кајгана

ЗаЗабава Фемина Стандард Црнобело Exclusive.mk

8 поврзани вести »

BMW, Ford и JLR градат заедничка фабрика за батерии?

Коли - пред: 11 часа

Овие три поризводители на автомобили го негираат тоа, но...... Британските медиуми наводно го откриле големиот таен план на трите автомобилски гиганти, по кој тие планираат заедничка инвестиција за потребите на електричните автомобили.

BMW, Ford и JLR градат заедничка фабрика за батерии?

Авто Плус

BMW, Ford и JLR ќе градат заедничка фабрика за батерии?

Додај Гас
3 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Не ме прашувај зашо уште не спијам, не одговарам на провокации.
3ReTweets7Favorites·Details
Ако ме бара некој, ќе бидам под кревет, се гушкам со чудовиштето.
Посигурно се осеќам таму.
2ReTweets13Favorites·Details
Некoи рaбoти секoгaш нa истo ќе oстaнaт.
2ReTweets7Favorites·Details
#ОнаКога знаеш дека нема да можеш да заспиеш.
1ReTweets8Favorites·Details
Не те слушам јадам сутлијач.
0ReTweets10Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Немам споделено икона на фб, може затоа некој баксуз ме прати мме.
22ReTweets66Favorites·Details
Традиционалниот Илинденски коњички марш со фаланга. СО ФАЛАНГА!
Па вие сте КРЕТЕНИ
К Р Е Т Е Н И !!! https://t.co/b7JGymWOw6
19ReTweets52Favorites·Details
Син ми (2 месеци): повеќе цицки од тебе фаќам.

палавко.
5ReTweets18Favorites·Details
Свирете ја Smack my Bitch Up тивко полека
12ReTweets30Favorites·Details
Со едната рака можам да опљачкам банка, ако за другата ме држиш ти💖💙💝💗💛💜💚
10ReTweets33Favorites·Details
Видео

Денешни настани

CECA Raznatovic Stadion Kukush Turnovo Strumica

Stadion Kukuš

Thursday, July 28 at 20:30h - July 31 at 02:00h Hosted by:

PLATINUM CLUB

784 interested   811 going

SHKËNDIJA-mlada boleslav

Sheshi "Iliria"-Tetovë

Thursday, July 28 at 20:00h Hosted by:

Ballistet Tetove 1992 (Official)

633 interested   727 going

White Sensation Festival vol 2 @Galaxy Beach

Galaxy Beach

Thursday, July 28 at 20:00h Hosted by:

White Sensation Beach Festival

579 interested   696 going

Клупски концертен настап на DNK со бенд во Kadmo Beach & Club

Kadmo Beach & Club

Thursday, July 28 at 23:59h - 03:05h Hosted by:

DNK

385 interested   394 going

White & Gold Birthday Party / Dj Milana

Park Golden Beach

Thursday, July 28 at 22:00h - July 30 at 03:00h Hosted by:

Park Golden Beach

297 interested   228 going
Утре и задутре

Sasa Kovacevic - Ohrid ( Stadion Biljanini Izvori )

Stadion Biljanini Izvori Ohrid

Saturday, July 30 at 21:30h Hosted by:

Balkan Media

2.3K interested   2.5K going

Green Beach Festival 2016

Park Beach, Ohrid

Saturday, July 30 at 20:30h - Aug 1 at 04:00h Hosted by:

Green Beach Festival

1.5K interested   1.6K going

Дојран ЕЧИ - Фестивал 2016

Дојран ЕЧИ / Dojran ECI

Friday, July 29 at 18:00h - July 31 at 20:00h Hosted by:

Дојран ЕЧИ / Dojran ECI

753 interested   592 going
На денешен ден...
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001