TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

Тетоважи во косата во форма на ѕвезди – хит за претстојните празници

Убавина и Здравје - пред: 21 часа

Ѕвездички во косата се одличен начин да ја разубавите својата свечена фризура за време на претстојните празници. Светкавите ѕвездички во косата и на телото се носеа во 80-тите години, а празниците пред вас се вистинско време да се потсетиме на овој ...

Ја миете косата навечер? Имаме лоши вести за вас !

Македонија Денес

Ефикасни намирници против опаѓање на косата

Мама365

Колку е оштетена вашата коса?!

Вечер

Вечер Убавина и Здравје Македонија Денес БркајРабота Македонија Денес

9 поврзани вести »

6 величествени кариери кои биле уништени од страна на подмолниот убиец – СИДА

Кафе пауза - 03.12.2016

Пред два дена, на 1-ви декември, беше обележан Светскиот ден за борба против СИДА. Благодарение на медицинскиот напредок, денес луѓето кои се носители на ХИВ вирусот можат да живеат долго и квалитетно за разлика од порано кога никој немал храброст ...

Ријана и Принцот Хари заедно направија ХИВ-тест (фото)

Македонија Денес

Да се спречи затворањето на сите програми за ХИВ во Македонија!

Окно

ФОТО: Ријана и принцот Хари заедно се тестираа за ХИВ во Барбадос

Фемина

+инфо Идивиди Факултети Канал5 Точка Pixel.mk Курир Скопје инфо

23 поврзани вести »

Дознајте дали имате дијабетес без земање крв за помалку од една минута

Вистина.мк - 03.12.2016

Симптоми на дијабетес – постојана жед, често мокрење, хроничен замор, брзо губење на тежината, зголемен апетит, проблеми со видот, рани што се лекуваат многу бавно или воопшто не зараснуваат. Сепак, има и друг начин да се дијагностицира предијабетес.

Дознајте дали имате дијабетес без земање крв за помалку од една минута

Курир

Дознајте дали имате дијабетес без земање крв за помалку од една минута

Сител

Дознајте дали имате дијабетес без земање крв за помалку од една минута

Скопје инфо

Babin Lek Здравство24

6 поврзани вести »

НАПИВКА КОЈА ВЕДНАШ ЌЕ ЈА НАПРАВИТЕ: Го зајакнува имунитетот и го намалува стомакот!

Попара - 02.12.2016

Посетете продавница за здрава храна, набавете неколку потребни состојки и направете бомба за вашиот организам. Имено, напивката која се подготвува многу лесно ќе ви донесе појак имунитет но и ќе ви помогне да го намалите стомакот, поточно надуеноста ...

Куркума околу очите – само 10 минути за вистинско чудо

Babin Lek

Најдобриот домашен антибиотик и средство за превенција од рак!

Попара
3 поврзани вести »

Е-цигарите еднакво се штетни за забите како и класичните цигари

А1 On - 02.12.2016

Е-цигарите можат да бидат штетни за забите и забната глеѓ исто како класичните цигари, предупредуваат американските научници од Универзитетот во Рочестер. Резултатите од лабораториските експерименти спроведени на примероци на заби на непушачи, се во ...

Ќе се згрозите: Сите токсини кои ги има во цигарите

Вечер

Користите е-цигара? Ова мора да го знаете

За Се
3 поврзани вести »

Испијте го овој пијалок пред спиење и се што сте јаделе во текот на денот ќе го стопите преку ноќ

Репортер - 02.12.2016

Ако го пиете овој пијалок никогаш нема да имате проблем со спиењето. Ни еден отров нема да биде во вашиот организам. Сите штетни токсини од оваа сосотјка ќе бидат елиминирани. Пијалокот има и други предности како што се: лекување од депресија, висок ...

Испијте го ова пред спиење, и се што сте јаделе во текот на денот ќе се стопи преку ноќ!

Пулс24

Испијте го овој пијалок пред спиење и се што сте јаделе во текот на денот ќе го стопите преку ноќ

Маркукуле
3 поврзани вести »

Природни лекови против болки во грбот

Вистина.мк - пред: 2 часа

Болката во грбот е една од најстрашните, покрај онаа во забот и увото, бидејќи ја попречува нашата активност и желба за станување од кревет. Доколку и вие сте соочени со ваква болка или во иднина се соочите, без разлика која и да е причината, ...

Колку долго се носат каишите за колкови кај бебињата

Мама365 - пред: 7 часа

Каишите поинаку се нарекуваат Павликов апарат. Тоа се обични каиши со кои нозете се фиксираат во потполно раширена положба за колкот подобро легне во чашката. На бебињата не им е никаков проблем да ги носат, а после неколку месеци, сите деца имаат ...

8 причини зошто ладното време е добро за нас

Црнобело - пред: 8 часа

Често слушаме дека ладното време е добро за нашето здравје, но знаете ли кои се придобивките кои нашето тело ги има од ниските температури? Одредени функции во организмот подобро се извршуваат кога температурата е пониска, бидејќи на тој начин на ...

По што се разликуваат BB, CC, DD, EE и PP кремите - Која одговара на вашата кожа?

Црнобело - пред: 8 часа

BB кремите во последно време станаа многу популарни меѓу жените, бидејќи се дизајнирани да ги препокријат малите несовршености на лицето и истовремено да ја хидрираат кожата, што значи автоматски изгледате помлади.

Како да ја одберете совршената: Разликата меѓу BB, CC, DD и EE кремите (ФОТО)

Exclusive.mk
2 поврзани вести »