TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

Девет причини кои го успоруваат метаболизмот и слабеењето

Хитпортал - пред: 3 часа

За да го спречиме забавувањето на метаболизмот треба пред се правилно да се храниме и да ги елиминираме грешките кои ги правиме секојдневно. Од оваа содржина издвојуваме девет причини поради кои тоа се случува и начинот на кој да го спречите.

Како да го подобрите метаболизамот

Fox.mk

Четири работи кои треба да ги практикувате за ПОБРЗ МЕТАБОЛИЗАМ!

Пулс24
3 поврзани вести »

Топ 3 зеленчуци кои го отстрануваат целулитот

Идивиди - пред: 52 мин

Во борбата против целулитот, најважна е здравата исхрана со многу овошје, но при тоа не смееме да заборавиме ни на зеленчукот. Зеленчукот содржи многу витамини и минерали кои се неопходни за воспоставување и за зајакнување на сврзното ткиво.

Како до совршено тело без целулит?

Мама365

Вежбање против целулит а не диети!

КадеВечер

Три трикчиња: Како да го сокриете целулитот на плажа

МакМода

Макфакс Убавина и Здравје Fox.mk Република Актуелно24

9 поврзани вести »

Антибиотиците – меч со две острици

Убавина и Здравје - пред: 6 часа

Тивко и невидливо, антибиотиците ја прават најопасната работа – го нарушуваат имунитетот. Овие лекови ги уништуваат пријателските бактерии кои помагаат да се свари храната што ја внесуваме и од неа да се земат сите оние хранливи материи кои се ...

Се за кандида

Убавина и Здравје

Бидете внимателни: Еве што да правите да не закачите габични инфекции во лето

Babin Lek
3 поврзани вести »

Скапуваат доматите, интервенцијата од власта не ги спаси

+инфо - пред: 6 часа

Хаосот со откупот на годинашното производство на домати продолжува и покрај владината мерка за интервентен откуп од страна на преработувачите. Земјодлеците се жалат дека преработувачите ги нема на терен за да ги преземат доматот кој веќе презрева на ...

Причини поради кои треба да пиете сок од домати секој ден…

1.мк

9 причини зошто сокот од домати е толку моќен напиток

Идивиди

Доматите не ги сакаат ниту преработувачите

24 Вести

Runway Убавина и Здравје Пулс24

7 поврзани вести »

Акните укажуваат на некои болести

Мама365 - пред: 2 часа

Акните не се само проблем на адолесцентите, туку често се јавуваат и кај возрасните. Секако поретко бидејќи кај адолесцентите се најчесто последица од работата на хормоните, но докторите советуваат да се обрне внимание на нив бидејќи се „огледало“ ...

Еве на што може да укажува појавата на акни на одредени делови на лицето

Убавина и Здравје

Состојки за ублажување на болката од акни

Боза
3 поврзани вести »

Новата плажа Свети Никола во Дојран – вистинско место за вашиот летен одмор!

Среќа.mk - пред: 2 часа

На самиот влез од стар Дојран од лева страна оваа година за прв пат ќе проработи можеби најмодерната плажа на наши простори. Плажата Свети Никола во реонот Карач е најнова и најсофистицирана плажа во Дојран, но слободно може да се каже и пошироко.

Лековитата кал во Дојранското Езеро

Babin Lek

ФОТО: Како оваа плажа во Дојран нема ни на море

За Се
3 поврзани вести »

По читањето на овој текст, ќе го спакувате куферот и ќе тргнете на море

365 - пред: 3 часа

Уште од дамнешни времиња, луѓето се запознаени со фактот дека морето има позитивен ефект врз здравјето. Грчкиот научник Хипократ, чија заклетва докторите се уште ја даваат на почетокот на нивната кариера, има лекувано многу од неговите пациенти со ...

Најдоброто релаксирачко видео досега- би требало да ве смири за неколку минути (ВИДЕО)

МКД - пред: 5 часа

Авторите на ова кратко видео тврдат дека ако ја изгледате снимкава, таа ќе ве опушти и до одредена степен ќе ве ослободи од стресот за само седум минути. Видеото е направено во соработка со стручни лица од областа на психологијата, природната ...

Видео кое со сигурност ви го намалува стресот

Црнобело
2 поврзани вести »

Безбедна и опасна пластика: Како да ги препознаваме?

365 - пред: 4 часа

Луѓето воглавно користат иста пластика од шишињата од вода или сок, повеќе пати, не знаејќи дека тоа може да биде отровно. Меѓутоа, одредени амбалажи се наменети исклучиво за една употреба.

Колку не труе Пластичната амбалажа?!

1.мк
2 поврзани вести »

Не заборавајте да пиете вода

Мама365 - пред: 5 часа

Сите зборуваат дека секој ден треба да пиеме околу 8 чаши обична вода. Со исклучок на дехидрацијата како директна последица од ова, ретко кој знае што всушност тоа значи за нашето тело. Еве што се случува кога внесуваме помалку вода од потребната ...

7-те чуда на водата

БркајРабота
2 поврзани вести »