TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#1
Граѓаните со петиции бараат да им се даде, овозможи, врати, она што во закони и устав е предвидено дека е нивно. Правна држава 101.
9ReTweets7Favorites·Details
#2
Утро.
@VladaMK да ве потсетам дека клучни зборови во вашата кампања беа чист воздух и загадување. Тоа "Од следната грејна сезона" на Шилегов многу ќе ве чини.

За попис не се дискутира.

И џабе @ZdravstvoMK си твитка кога немаме Министер за Здравство 2 месеци.
9ReTweets20Favorites·Details
#3
Апел до Градоначалник на Охрид и локална самоуправа...
За да наплаќате паркинг прва линија крај езеро поставете огласна табла на ЈП паркинзи.
Вака рекетарски трчање по граѓани не Ве личи...
7ReTweets14Favorites·Details
#4
Ако кивнете со отворени очи ќе направите скриншот од реалниот живот.
13ReTweets34Favorites·Details
#5
Оваа година - подомаќински пристап за новогодишното украсување на #Карпош.
Ќе се потрошат 2 мил.денари, додека лани биле потрошени околу 7,5 мил.денари.
Ќе има настани за најмладите, а во сите градинки ќе се заменат дотраените играчки со нови, од еко материјали.
7ReTweets32Favorites·Details
#6
Од сите желби, ти си ми најомилена.
7ReTweets18Favorites·Details
#7
Error 404: Населба not found.❌ https://t.co/q3re7ZfJcN
3ReTweets17Favorites·Details
#8
Како сакаш нормална држава кога за 27 години дозволивме луѓе како Силвана Бонева и Амди Бајрам да бидат некаков фактор...во странство би чистеле клозети.
4ReTweets13Favorites·Details
#9
Ако имаш на кој да му го прераскажеш сонот,среќен си.
7ReTweets15Favorites·Details
#10
Стара хинду изрека: ако во џунгла видиш две очи како светкаат во темницата, не значи дека е тигар. Можеби се два тигри со по едно око.
3ReTweets13Favorites·Details