TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 24h
#11
19:00ч Зенит - ВАРДАР

Погоди го конечниот резултат

Типувај еднаш РТ еднаш.

За првите пет кои ќе погодат, следува ваучер од 200 денари. https://t.co/xzOUsNbX3v
48ReTweets19Favorites·Details
#12
22ч Ново Лисиче - Скопје!
Тоа што го гледате е смог!
Во 21ч бил измерени 345 микрограми/м3 PM10! Возила нема! Не ќе да е до дизелот само! @VladaMK #Макрадули @SDSMakedonija https://t.co/7gPDbd2IR2
55ReTweets79Favorites·Details
#13
Некогаш е потребно да го промениме нашиот пристап, за да работите почнат да функционираат како што треба.
37ReTweets56Favorites·Details
#14
Во сонот нема да најдеш мир ама барем ќе отспиеш.
40ReTweets95Favorites·Details
#15
Се шета турист во Скопје и водичот му вика:
- Ова е споменик од 6-ти век.
Туристот: а, да, убав е
- а тоа позади што се гради е од 7-ми век
51ReTweets170Favorites·Details
#16
За мене црн петок е оној петок кога ќе ми кажат дека во сабота сум на работа.
36ReTweets78Favorites·Details
#17
Гугл е пичку матер. Се логираш од друг компјутер и одма алерти фрчат, на моб, на мејл, пожарна ти тропа на врада, Оливер Спасовски со поп иде... јеботе технологијата, јеботе.
40ReTweets176Favorites·Details
#18
„Добрите зборови создаваат доверба. Добрите мисли создаваат длабочина. Добрите дарови создаваат љубов.“
48ReTweets71Favorites·Details
#19
Слушнале газде дека за блек фрајдеј све на пола цену па решиле да пуштив по пола плате
38ReTweets107Favorites·Details
#20
Одлуката да се напушти земјата во себе има многу јад,чемер,носталгија,болка.Но и гордост,дрскост и промисленост.Не ги потценувајте тие луѓе.
50ReTweets180Favorites·Details