TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 31d
#1
Груевски со телефонска сметка од 3000 евра. Пробувал да му каже на соговорнико "на врх брда врба мрда".
380ReTweets860Favorites·Details
#2
Таксист ја удрил мајка ми пред Сити Мол околу 15 ч. денес и избегал. Со скршеници е. Ако има некој очевидец или инфо нека пише. РТ обавезно!
535ReTweets44Favorites·Details
#3
"Автомобил влетал во бутик во Кочани". Инстиктивна реакција на продавачката: "леле срцка ногу убаво ти стое".
282ReTweets752Favorites·Details
#4
- Повелете во програма сте.
= Zaev e krimnalec, predavnik, nedemokrat...
- Господине, ова е емисија за здравје.
= Znaci zdravjeto mi go zede
222ReTweets618Favorites·Details
#5
Марко (4) го прашале зошто ја сака Ана а не Марија (идентични близначки). Одговорот бил:
-На Ана и светат очите кога се смее.
Се' е кажано.
207ReTweets623Favorites·Details
#6
Вработениот шо а опљачка НЛБ треба да бара преговори сеа и избори нормално!!!
228ReTweets559Favorites·Details
#7
"На денешен ден пред 44 години првиот разговор преку мобилен телефон":

- Дека си бе?
- Дома идиоте, само ти имаш мобилен
204ReTweets591Favorites·Details
#8
Брзај брзај прваче
кон школскиот двор
Таму те чека учителка
Што е партиски, неписмен створ.
203ReTweets541Favorites·Details
#9
Мајка поместувањето на саатот го практикува во текот на цела година.
*9:05
- Ајде станувај 10 сатот е!
197ReTweets513Favorites·Details
#10
-Книга на која сте плачеле??
-Збирка задачи по математика.
187ReTweets491Favorites·Details