TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 31d
#41
Жива вистина. https://t.co/bi2aGSUaPG
134ReTweets358Favorites·Details
#42
Пред да почнат ПАК да ве лажат. НЕМА ПАД НА ПРОМЕТ ВО УГОСТИТЕЛСТВОТО ПОРАДИ ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕ. ПЛС РТ https://t.co/EhpMUQjrkX
187ReTweets196Favorites·Details
#43
Бидете му на вашето дете се она што ви требало вас, кога сте биле дете.
135ReTweets344Favorites·Details
#44
Алооо... Ја сум пушач 25 год. Законот си е 100% ОК. Правото на не пушачот да си го штити здравјето е неприкосновено.
116ReTweets394Favorites·Details
#45
'Не е важно што се наоѓа пред тебе, туку кој стои до тебе.'
156ReTweets260Favorites·Details
#46
Кошаркарски меч - 40мин.
Ракометен меч - 60мин.
Фудбалски меч - 90мин.
Идам за 5 минути - 120мин.
131ReTweets333Favorites·Details
#47
Скопје на дожд е најубаво.. си шеткаш со чадорче на смогче, па газиш у пропадната плочка шо ти дава вир до колено дур убрзан пасат те прска со 90 на саат, па бегаш лево у калта од граџевина од урбана мафија, пред да се скриеш у ГТЦ кај што капе само од 40% од ламперијата..
126ReTweets347Favorites·Details
#48
Синот:Тато,тато која е разликата помеѓу твојата и мојата насмевка?
Таткото:Ти се смееш кога си среќен,а јас кога ќе те видам тебе среќен.
135ReTweets320Favorites·Details
#49
- Љубави се вратив!
~
- Љубави, алооо, дома сум!
~
- Ау да бе, сингл сум...
137ReTweets311Favorites·Details
#50
Јас никогаш не судам според изглед!
-А пача си пробала?
Не, никогаш. Многу гадно изгледа.
134ReTweets317Favorites·Details