TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#81
Вие што се пуштате на твитерџики шо ги немате видено, имам прашање.
Толку ли сте очајни?
1ReTweets5Favorites·Details
#82
Ќе ви се згади и ИМЕ и ЦРКВА и ТЕРИТОРИЈА и СЕ.
Е тогаш ќе си ја завршат работата.
1ReTweets5Favorites·Details
#83
* Од кај си? - Велес. Ти? * Еј никој не знам од таму. Струмица. - Само Заев го знам од таму.
2ReTweets2Favorites·Details
#85
одземи му ја на еден народ историјата - низ едно поколение ќе се претвари во толпа, уште низ едно поколение и со нив можеш да управуваш, како стадо

- гебелс
2ReTweets2Favorites·Details
#86
Скроз е можно да заспав за време на миење садови.
Ама се разбудив коа почна да тече ладна вода, така да океј е.
0ReTweets8Favorites·Details
#87
Комуњарчичи и одродени дебили, крајот ви се многу близу... ептен близу! https://t.co/wQlh48dHhw
2ReTweets2Favorites·Details
#88
Ја да ви кажам дека кога спремам бизнис план и пијам вино, истиот има поголема веројатност за реализација отколку ако го спремам на трезно.
0ReTweets7Favorites·Details
#89
Би платила грдни пари за некој да ми игра на свадба облечен како нинџа желка :))) https://t.co/KvdCgbV9AV
0ReTweets7Favorites·Details
#90
Без тебе сум Ништо.
Со тебе сум Нешто.
Заедно сме СЕ.
1ReTweets4Favorites·Details