TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#1
Благодарам на сите делегати за укажана доверба на денешно транспарентно изборно собрание да бидам Претседател на Пливачка Федерација на Македонија.
Од Понеделник почнува имплементација на професионализам во мк пливање!
23ReTweets88Favorites·Details
#2
Кој сака да биде на власт, да потпише документ дека неговите деца треба да живеат во оваа земја 50 години. Истите да учат и да се лечат во оваа држава, каде што татко им измислува закони и владее со животите на другите луѓе.
Како ви се чини ова?
Алексеј Серебрјаков, актер 🇷🇺
7ReTweets19Favorites·Details
#3
Некогаш двајцата го ќутиме едно “дојди”.
17ReTweets34Favorites·Details
#4
Ја га изведе у чаршију
- Единица мерка за градски сељаци
7ReTweets18Favorites·Details
#5
Најголем грев е да предизвикате солзи кај тој што ви предизвикувал насмевки.
10ReTweets15Favorites·Details
#6
Се отворил... за Груевски, неговите касапски кучиња и белата куќа... за некои имоти низ светот... и така.
https://t.co/AhLaZgXd4r
3ReTweets4Favorites·Details
#7
Со семафори за пешаци кои траат 4 ипол секунди, стварно не ми е јасно како Македонија не е Атлетска велесила.
11ReTweets42Favorites·Details
#8
Гo прaшувaaт шефo шo ти е пoбитнo здрaвјетo или рaбoтaтa ...👇👇👇 https://t.co/gqm1SLlGWX
7ReTweets14Favorites·Details
#9
Боже земи ѝ го паметот и стави ѝ го во Пандорина кутија
3ReTweets13Favorites·Details
#10
Ми се смачи, каква е оваа врска? 15 дена се немаме видено. Сакам да раскинеме!

- Злато мое, ме удри камион, 10 дена бев во кома, сега сум во болница..

Ако сакаше ќе најдеше начин!

- .....

*ЖЕНИ*
5ReTweets7Favorites·Details