TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

crvenokosata @2eyeshadow
#reach: 81005   ( 195th )
#followers: 898   ( 3532nd )
#1
Се нашминкала мислиш на свадба ќе оди,
а ваму со истите гаќи три дена по ред на инекција иде 💉😷
47ReTweets222Favorites·Details
#2
Има некој луѓе
во убава душа облечени,
со мир во мислите,
со храна во зборовите,
ти доаѓаат како мелем
на душата ти...
63ReTweets165Favorites·Details
#3
Абе тоа "те сакам"
не е зачин секаде да го ставате,
чувства се тоа,
големи,
болат...
51ReTweets135Favorites·Details
#4
Ако те разболува и те лечи истовремено,
ќе те полуди тоа е сигурно...
42ReTweets132Favorites·Details
#5
Понекогаш ми здосадува да бидам "тука" за сите,
едноставно човек се уморува
давајќи се несебично 😐
45ReTweets118Favorites·Details
#6
Не дозволувај да ми стане сеедно,
тогаш ништо нема да ме боли ама тебе ќе те искине 😐
42ReTweets118Favorites·Details
#7
дојди...
дојди да ги замаглиме прозорците од љубов 😊
41ReTweets119Favorites·Details
#8
Ние сме повеќе исплашени одколку повредени и страдаме највеќе од тоа што ќе биде утре одколку од тоа што се случува денес...Сенека
43ReTweets103Favorites·Details
#9
Чувството дека не припаѓаш таму каде што си,
секојдневието го прави тешко за поднесување 😐
40ReTweets109Favorites·Details
#10
Си ги расипавме душите.
си ги затворивме срцата.
се радуваме на туѓата болка,
се тешиме со туѓите порази,
станавме човек на човека волк,
каде ли ја снема човечноста во човекот?!
41ReTweets103Favorites·Details
#11
Не беше Ленка родена за тија пусти тутуни,тутуни жолти отрови
....и јас не бев родена,ама се изотрув од цигариштава..
31ReTweets122Favorites·Details
#12
Си ја пуштив душава да зборува,
оди сега па запри ја..
30ReTweets104Favorites·Details
#13
ако солзите беа од стакло,
колку ли лузни на лицето ќе имавме изрежено...
31ReTweets99Favorites·Details
#14
Ми рече:
..не те оставам
ниту ни кога ти ќе ме оставиш,
ќе дојдам и ќе го будам немирот во тебе..
*ме остави
32ReTweets94Favorites·Details
#15
Без љубов тешко се живеело,
kao без секс лесно да е ?!
😂😂😂
26ReTweets103Favorites·Details
#16
Те најдов скршен,
те собрав,
те составив,
ама дел уште ти стои кај неа,
се плашам,
пак ќе се искршиш ❤
22ReTweets93Favorites·Details
#17
Ме земаше на делови
за да ме соединиш во тебе
за на крај да станеме ЕДНО ❤
25ReTweets80Favorites·Details
#18
Кога некој ти е битен
а ти нему небитна
*небиднина ☺
23ReTweets82Favorites·Details
#19
Ако повредувајќи ме мене
ќе ти се залечат раните од неа,
слободно "удирај"...
21ReTweets76Favorites·Details
#20
Слични сме си ние,
се разликуваме само во едно:
јас твитам за тебе,
ти твиташ за неа 😛
22ReTweets65Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1♕Љубовџиката♕batmanishot33
2Мимикријаmajaspasovska118
3Snezanasnezana2828988216
4Aнѓеле Беangelebe15
5БелиотЏаволpinoccio121215
6На Дедо Најпаметниотi_najubaviot14
7Mаринчеmarincencence13
8Boza E,epa sto I :)aureliius18
9101от101ot7
10🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat7