TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

4_Pilos @4_pilos
#reach: 147535   ( 5th )
#followers: 2729   ( 1133rd )
#1
Од дното на Охридското езеро извадени:
Гуми
Шишиња
Ќеси
Шерпи
Шпорети...
Му ебале мамата... па мош некој си живее доле😂😂
160ReTweets499Favorites·Details
#2
У аптека:
-Добар ден, имате нешто за нервоза и депресија.
-Рецепт имате?
-Не... а со државјанство не може?😂😂😂
155ReTweets405Favorites·Details
#3
Ако мешаш алкохол ќе те боли глава, еден ден.
Ако мешаш бетон ќе те боли СВЕ, цела недела.
Па ти бирај сеа...😂😂😂
138ReTweets342Favorites·Details
#4
-Убаво е да се родиш како Македонец...
-Убаво е и да умреш како Македонец...
Е сеа... сјебано е малку она у средина.🤔🤔🤔
87ReTweets301Favorites·Details
#5
Порано ќе влезев у кафана и конобарите одма знаеа шо пијам.
Додуше и сеа е исто... ама у аптека.🤕
85ReTweets278Favorites·Details
#6
Зашто избега од операција. Затоа шо сестрата рече:
Не се плаши тоа е само слепо црево.
-Епа така е бе.
-Ама не на мене, на докторот му рече🤤
88ReTweets251Favorites·Details
#7
Конобаров едвај се влече,ебате беља.
-Дечко, да не имаш хемороиди?
-Незнам батка, што има у менито, тоа ти е...😨😨😨
86ReTweets254Favorites·Details
#8
Викаат дека ќерките го бираат мажот, да биде сличен на таткото.... Затоа мајките највише плачат на свадбата 😂😂😂
81ReTweets237Favorites·Details
#9
Ме радуват вакви креативни луѓе. Да му помогнеме на другарчето со рервитче.👏👏👏 https://t.co/PxdeErxdmE
111ReTweets102Favorites·Details
#10
Јебеш твитер више... ќе туриш слика од пица 40 фејва. Ќе пишеш твит од душа, никој не те приметуе.... Гладен народ… https://t.co/xacjNJKnPL
54ReTweets263Favorites·Details
#11
"По жена и по автобус не се трча"... Дај не ме јеби.
Ако ти значи ќе трчаш и уши ќе ти отпаѓаат.
73ReTweets195Favorites·Details
#12
Ја незнам зашо ги мрзите овие од државна администрација.
Па они никогаш ништо не напраиле... 😁😁😁
71ReTweets191Favorites·Details
#13
И ја сум пушач... ама коа ќе видам тоа цигарчето со три прста као го џиткате од прозор од кола. Па маму ви јебем сељачку . " еколошки"твит
51ReTweets234Favorites·Details
#14
Ма каки полигони, каква градска вожња
Пушти тоа пациентот да влезе у клинички со кола... Ако успее да искочи, одма и Б;Ц;Д;Е све да му даете
60ReTweets197Favorites·Details
#15
Ај ке ги издржиме овие курци уше 4 дена...😒😒😒 https://t.co/YE28E6Y4LV
65ReTweets180Favorites·Details
#16
-Душо, ај погоди шо сум ти спремила за ручек.
-Ај бре среќо турај.... ја немош да погодам ни коа ми е у тањир.😒😒😒
54ReTweets179Favorites·Details
#17
Ај жено донеси јакната па да бегаме полека...
Седи бе дрвце, дома сме, кај нас се гостите...😨😨😨
60ReTweets156Favorites·Details
#18
Кај нас у Америка, на прво место е Америка,
па работа, па фамилија.
Па и кај нас у Македонија е исто.Прво Америка, па работа, па фамилија.
57ReTweets159Favorites·Details
#19
"Жена возела со 2.78 промили алкохол"...
Шо жена бре... Па то мужиште бре... Му-Жи-Ште.😨😨😨
45ReTweets194Favorites·Details
#20
Бракот ти је једина битка кај шо на крај, мора да легнеш со непријателот😉
58ReTweets153Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1@crnamacacrnamaca222
2Дуле СавичⓇshushmula14
3SamaEL Lightbringersamael71112
4Професор Цветковиќtome_corner10
5На Дедо Најпаметниотi_najubaviot10
6leonidsparleonidspar19
7Аниani_srcka8
8EmptyPersonadarkhour_seeker7
9Mindрluмbеrmindplumber6
10Реаленneutralen_6