TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

®еволуција @___yin__yang___
#reach: 5904   ( 2787th )
#followers: 1616   ( 1981st )
#1
- Абе тебе да не ти фали некоја даска?
= 🤔🙄💡 https://t.co/FyFBkMbzdf
2ReTweets8Favorites·Details
#2
Немој да мислиш дека немаш шанса кај некој или во нешто шо ти буди ум и срце. Самото по себе е повик.
2ReTweets6Favorites·Details
#3
Ми се лоши од овај циркус, од оваа маскарада на луѓе во која двата пола ги боли кур за сѐ а се ранливи ко дете. Радо би повратил од алкохол.
1ReTweets8Favorites·Details
#4
Извини бев до Индија малку. "Последниот чај" на Винка Саздова ме однесе таму.
1ReTweets8Favorites·Details
#5
На мала прошетка со моите кучки. https://t.co/2RY7wIsAaZ
1ReTweets8Favorites·Details
#6
Воодушевен од манири на мали деца и слични реткости.
1ReTweets7Favorites·Details
#7
Онај изразот "раце во оган кладов за него/неа" да беше буквално спроведуван, колку луѓе раце ќе немаа¿
1ReTweets6Favorites·Details
#8
После толку ракија на ред е вода.
*го крева пивото и наздравува.
1ReTweets5Favorites·Details
#9
На психотерапевтите пола заработувачка им е од слушање и внимателно запазување. Изгледа толку тешко е да те ислуша и сфати некој денес.
1ReTweets5Favorites·Details
#10
-Podsjeti me što to bješe ljubav...
=Sačekaj malo, tražim na internetu.
2ReTweets2Favorites·Details
#11
Гласот на љубовта е безгласен, во тишина се слуша.
1ReTweets4Favorites·Details
#12
Напишаниот збор не е ист како изговорениот. Тежок е онај збор што ќе го прочиташ, а го нема сопственикот да го потврди или да го одречи.
1ReTweets4Favorites·Details
#13
Боженствено не е правописно точно ама подобро одговара.
1ReTweets4Favorites·Details
#14
Одмори ги очите малку, немаш само едно сетило.
1ReTweets3Favorites·Details
#15
Кога возењето со најверен другар преминува во најјакото караоке шоу на кое шо си бил и ти си као: https://t.co/u7Ok6db8dY
1ReTweets3Favorites·Details
#16
Куче иди по нас, а другаркава шо вика и бега ко попарена од кучиња, фала Господе, уште нема видено. Улицата по која движиме сѐ уште е тивка.
0ReTweets6Favorites·Details
#17
Whatever your feeling is - don't suppress it, hold it. Get to know it and own it.
1ReTweets3Favorites·Details
#18
Ризично е да живејш сам, ќе се засркниш кој ќе те потчукни...
0ReTweets5Favorites·Details
#19
Биди свесен шо подаруваш кога од срце љубиш најискрено, ништо не е загуба и потрошено време. Синкир така можиш да љубиш секој.
1ReTweets1Favorites·Details
#20
Кога се радуваш сите се радуваат со тебе, а кога тагуваш, плачиш сам. Така било, така и ќе биди.
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1iBOY☘️yelrambobtwo2
2Evianaveevian1
3Morgana Pendragon_lady_raven_1