TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 53308   ( 511st )
#followers: 1212   ( 2648th )
#1
#2
Иронија: да си улица со име Никола Тесла во близина на електро факс и да си во потполн мрак @OpstinaKarpos
10ReTweets27Favorites·Details
#3
Почитувани @gradskopje1 ве молам за ургенција кај БЕГ: во средното училиште Орце Николов мрзнат веќе 3та недела а уште не е зима. Благодарам
11ReTweets20Favorites·Details
#4
Религиозните инстируции се фирми и треба да се оданочуваат.
Дополнително, да плаќаат по децибел аудуо загадување!
8ReTweets23Favorites·Details
#5
Хортикултурата во Авганистан https://t.co/i3nkt7sp3q
7ReTweets14Favorites·Details
#6
Твитер: за да е забележано, треба да е глупаво и неважно.
5ReTweets17Favorites·Details
#7
Ме интересира КОГА ќе се среди хаосот од Сити Мол? Во прилог фото од БЛОКИРАНА раскрсница на Партизанска. Коли идат преку пешачки острови, стојат на СРЕД раскрсница... @OpstinaKarpos https://t.co/HBO4TPDrus
5ReTweets14Favorites·Details
#8
62% of people in the world define themselves as religious
(Македонија 84% религиозни, 10% нерелигиозни, 1% атеисти, 5% поим немаат што се)
5ReTweets8Favorites·Details
#9
Машки вокали за џез хор? И женски додуша, ама жените се похрабри, па не се дефицит...
5ReTweets7Favorites·Details
#10
Истражувачки новинари, може ли да се истражи следново: слушнав од очевидец дека Макстил пепелта/отпадот од филтрите ја оставал на отворено на куп на трева во кругот на фабриката, па ветар лесно би можел да ја разнесе насекаде. Посочена локација: https://t.co/uRHRyNlKTN
6ReTweets3Favorites·Details
#11
општина карпош има повеќе од доволно вработени 24часа скрининг да прави https://t.co/YmzPLv6Mb3
3ReTweets9Favorites·Details
#12
#13
Браво! ОЈО покрена кривична пријава за Чавков и ЕБР за тепањето на студентите - https://t.co/D7gtoWI86a
2ReTweets9Favorites·Details
#14
1ReTweets12Favorites·Details
#15
Што е тоа "во мое време" и чие ти е сега времето, каде/кому си го дал, ако си уствари жив и тука присутен, и се сложило ли времето да е твое
2ReTweets7Favorites·Details
#16
@OpstinaKarpos Во сити мол влегуваат ТРИ ленти возила + блокирани ДВЕ од такси https://t.co/Q7taILK9kI
3ReTweets3Favorites·Details
#17
@partizangunner Дете сака стабилен, мирен и топол дом. Неважно која е консталација внатре, родите(и), прародител(и), сѕарател(и), важно е да е многу САКАНО, да му е топло, да не е гладно, и да НЕМА нервози.
2ReTweets6Favorites·Details
#18
Имам алергија на семинари и обуки доколку не се во Токио или на Тенерифе
1ReTweets7Favorites·Details
#19
"Возилата маркирани според тоа колку загадуваат" е џаст фајн, сепак ќе страдаат најсиромашните, а не очекувам имакт. Мора да се РЕСТРУКТУИРА целосно сообраќајниот план за да има ефект.
0ReTweets10Favorites·Details
#20
1ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1г. г. Еџedge97233
2Canadian Coyotespacebloomp24
3Chlamyidiaschiffer_pg1418
4Бактеријаesherihiacoli15
5⚔ William Wallace ⚔willwallacejr14
6Mulanzlatnoslavejche13
7EmptyPersonadarkhour_seeker13
8Safet Ahmetisafetahmeti13
9The Thingi_thething12
10Имам девојкаseirdotmk9