TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 55516   ( 468th )
#followers: 5196   ( 490rd )
#1
Цицките на мегдан на секоја фотка на инста. 😐
-Девојче, дојди си на твитер, молат за такви ко тебе.
6ReTweets28Favorites·Details
#2
Какви луѓе има, се понижуваат во обид да те понижат.
6ReTweets11Favorites·Details
#3
Стави си лажичка оптимизам во кафето.
#ДоброУтро
5ReTweets12Favorites·Details
#4
Нема ништо полошо од ружни исфрустрирани луѓе.
4ReTweets12Favorites·Details
#5
Уметност е да останеш ведар на вака тмурно депресивно време.
4ReTweets8Favorites·Details
#6
Банкар ќе згреши една бројка, ќе испразни погрешна сметка, ќе предизвика срцев удар. Па докторот ќе згреши и ќе си умреш ни крив ни дужен.
3ReTweets10Favorites·Details
#7
"Не можам да ги разберам ова младиве..."
- Не госпожа, не знаеш да си ја воспиташ ќерка ти!
3ReTweets9Favorites·Details
#8
Треба да еволуирате на секое поле и да ги олабавите жените во Македонија.
Премногу си неспособен за да ја наречеш неспособна.
3ReTweets9Favorites·Details
#9
Македонски е да се жалиш. Оти многу арно не било на арно.
#ДоброУтро
2ReTweets12Favorites·Details
#10
#11
Лошо е на 25 да звучиш како 55.
2ReTweets11Favorites·Details
#12
Шо се праи во 5 до 6 онака полунаспан со широко отворени очи у темница?
#ДоброУтро
2ReTweets9Favorites·Details
#13
Измачи си го телото за да си ја релаксираш душата. 🏋
3ReTweets6Favorites·Details
#14
Какви ѓубриња, луѓе станаа.
Утро.
2ReTweets8Favorites·Details
#15
Со прости луѓе е невозможно да се разбереш.
Џабе црташ.
2ReTweets6Favorites·Details
#16
@Sup_Exp Така се себеетикетираат како успешни родители на талентирани деца, а крв не е вода. Не е важно колку се талентирани децата, битно е така да направат да изгледа во очите на пријателите/колегите. И тогаш почнува хроничното лажење и гаењето комплекси до крај на животот. Тажно.
1ReTweets9Favorites·Details
#17
Cheers за професорот @tome_corner. 🍻
За многу години денов! 🎂
2ReTweets5Favorites·Details
#18
Таа сфатила дека може и дека се' и' е на изволте, а ти се стискаш како да не си достоен за сета овоземска убавина.
Тебе ти се чини дека таа има среќа, а ти си роден баксуз.

Јебала вас генетика и домашно воспитување.
2ReTweets5Favorites·Details
#19
Социјалните мрежи се единствено корисни за ширење апели за лекување, изгубени кучиња и помош на факс. Сè останато предизвикува силен очобол пропратен со изумирање на милиони мозочни клетки во секунда.
1ReTweets8Favorites·Details
#20
Во целава говнарија има луѓе што сакаат здраво да се хранат и да вежбаат.
Тоа влева надеж.
💚
1ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1БелиотЏаволpinoccio121217
2КЛИЗАЧklizac14
3Професор Цветковиќtome_corner11
4PokojniTozajaopokojnitoza8
5[Не]Видливиот™jovica_c7
6The D Jthedjmkd5
7Deer Godprincipe9844
8bebebebence_malo4
9Caribi 1201bozinovskizlat14
10iBOY☘️yelrambobtwo4