TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Morgana Pendragon @_lady_raven_
#reach: 87804   ( 130rd )
#followers: 4468   ( 619th )
#1
Мојот однос кон тебе е одраз на твојата почит кон мене...
Толку.
44ReTweets108Favorites·Details
#2
Внимателно со кого правиш сеќавања....
Тие чуда умеат да траат цел живот!
25ReTweets74Favorites·Details
#3
Кога оттурнуваш некој од себе, не се чуди ако тој некој ти ја исполни таа желба и си замине...
Не е негова вина, твоја е.
23ReTweets64Favorites·Details
#4
Љубев некој кој не ме љубеше мене,
Бев љубена од некој кој не го љубев,
Што е полошо?
Твоето срце да е скршено или да скршиш нечие срце...?
23ReTweets64Favorites·Details
#5
Она што е вистинско и искрено секогаш опстанува, без разлика дали е љубов или пријателство...
22ReTweets66Favorites·Details
#6
Желбите се едно...
Можностите се друго...
Реалноста е приказна сама за себе...
23ReTweets52Favorites·Details
#7
Доволно е и само малку надеж... https://t.co/9xjGiykDE9
15ReTweets70Favorites·Details
#8
Сите имаме момент на слабост кога сме најсилни...
18ReTweets56Favorites·Details
#9
Она што одбива да биде твое, најверојатно и не ни заслужува да биде дел од твојот живот...
17ReTweets59Favorites·Details
#10
Малку времеплов... https://t.co/ZJKSLHrGdM
12ReTweets71Favorites·Details
#11
"И потоа Кармата рече:
Ќе се вљубиш во некој кој не те љуби тебе, затоа што ти не љубеше некој кој беше вљубен во тебе."
16ReTweets58Favorites·Details
#12
Ти слободно лажи ме, а јас ќе се правам дека ти верувам...
Онака, интересно да биде.
15ReTweets57Favorites·Details
#13
Внимателно со срцата на другите...
Им требаат...
14ReTweets59Favorites·Details
#14
Блиски и далечни...
Тивка љубов... https://t.co/ZtqeBmK6wB
15ReTweets53Favorites·Details
#15
Не те ни познавам. А таму некаде си. Можеби во овој момент мислиме,копнееме исти нешта.
Замисли,двајцата странци не… https://t.co/V6VXrTj8IG
14ReTweets55Favorites·Details
#16
Многу нешта се случуваат за еден ден...
Се вљубуваме,се менуваме,стануваме силни или се кршиме.
За само еден ден… https://t.co/RNmrxmNgoF
14ReTweets55Favorites·Details
#17
Те има ли мразено некој, а воопшто да не те познава?
Да не ти ја знае тагата, да не ти го знае карактерот, а сепак да те мрази?
Те има ли?
12ReTweets56Favorites·Details
#18
Најдраг подарок што можеш да го дадеш некому е дел од своето време...
#Посветено
15ReTweets47Favorites·Details
#19
Има личности кои не те знаат,а ќе ти ја прегрнат душата толку силно секоја тага да исчезне. Ги има и оние што те познаваат,но не остануваат.
13ReTweets52Favorites·Details
#20
Пијани мисли за трезни спомени...
12ReTweets50Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Evianaveevian39
2Мимикријаmajaspasovska123
3Nenacougarnena22
4Mery💎mumamery19
5jboldguy_jb16
6Тинчеvalentingjurov114
7ZAGORKAtreljara13
8Jas.mine.jas4108267710
9Пепа Јоноаpepajonoa8
10Novamore_nova8