TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слаткар Бавчов @abavcov
#reach: 60991   ( 398th )
#followers: 3129   ( 980rd )
#1
-Прави НВО за борба против корупција
-се бори против корупција
-паѓа ВМРО
-затвора НВО за борба против корупција
-се вработува во влада.
25ReTweets44Favorites·Details
#2
Латас ако не лежи барем 3 год треба да го внесат во учебници за пример како убаво се живее како гнида
14ReTweets35Favorites·Details
#3
ВМРО го продаде кучата.
12ReTweets35Favorites·Details
#4
Прајте се дека не читате https://t.co/8BCNCGJFq9
14ReTweets25Favorites·Details
#5
Сани деј ин мај гринхаус https://t.co/nq8BDGzImq
3ReTweets40Favorites·Details
#6
Ретровизор за #НаТочак https://t.co/abCqKpUlui
6ReTweets23Favorites·Details
#7
Кога дојдеш на власт сваќаш дека ова е наоправливо, се разочаруваш и поради депресија почнуваш да крадеш,

друго објаснување немам.
6ReTweets16Favorites·Details
#8
Салатта е на пат https://t.co/KTHG6e5ZLp
2ReTweets27Favorites·Details
#9
"Бејта бара прошка: Се повлекувам од политиката, ќе се вратам доколку сум потребен"

ми насолзија очите
5ReTweets14Favorites·Details
#10
Врв на лицемерие е кога некој што местел тендери, криел данок изиграва донатор и хуманитарец.
2ReTweets7Favorites·Details
#12
Скроз падна вмро. Година дена како огромна машинерија го бранеше Диме Спасов дека немал швалерка, сега нема кој да галами во сред избори
1ReTweets9Favorites·Details
#13
Тепањето на студентите е една од посвилените епизоди на претходниот режим ама вие си знаете. Немаше ни некое тепање, грубо ги изнесоа.
2ReTweets5Favorites·Details
#14
"Лично познанство со премиерот, врски со централната власт.." а бре Ленче Ленче https://t.co/jumSIepYE5
1ReTweets7Favorites·Details
#15
@mindplumber пари сигурно не се прават со работа, од работа може само да те заболи кичмата
2ReTweets4Favorites·Details
#16
Другар ви Буревесник еве со што се бави, да знаете кога го шернувате за поозбилни теми https://t.co/G06M0FxduE
2ReTweets4Favorites·Details
#17
Да ја оданочат црквата ќе се соберат повеќе пари од акцизата од нафтата.
1ReTweets6Favorites·Details
#18
Пекљани, св. Спас, Бавчов, трева. https://t.co/H37wZmXgmG
1ReTweets6Favorites·Details
#19
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber43
2Bobstarbobstar_m20
3PokojniTozajaopokojnitoza20
4Wannabeiskulirana20
5Имам девојкаseirdotmk18
6На Ванчо постариотkarsijak15
7Octoberauuttumn14
8Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski14
9Шаркатакиkapetan_taki14
10Ѓурѓаpilula1213