TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mirce Acev @acevmir
#reach: 27454   ( 1203rd )
#followers: 481   ( 6173rd )
#1
Ајде ајде, уште многу работи ќе светнат.динствено Народецов Македонски никако да светне! Се'во темница си сака! https://t.co/qeFR7kJ29a
6ReTweets12Favorites·Details
#2
Изборите беа “по сите стандарди“, “фер“ и демократски пополнети каде “фали“ ! https://t.co/kagDbKU1uV
5ReTweets10Favorites·Details
#3
Москва:Заев лаже за средбата со амбасадорот на Русија https://t.co/PVjhb2jOxq #Црпко и за Израел ЛАЖЕШЕ!Мораше Израел да демантира!СРАМзаМК!
5ReTweets6Favorites·Details
#4
Преценете сами. Јас може и да не гледам убаво, ама на толку крв на лицето, сосем бела кошула????? https://t.co/wJxOccnvwT
5ReTweets6Favorites·Details
#5
Бејли до Заев: Сега е најдобро време Владата да се фокусира на реформите | Вечер https://t.co/eiTcCO1lLR Овие амбасадори се или ја водат МК?
4ReTweets8Favorites·Details
#6
Дел е од манџата на Бејли и компанија!Тоа барем е јасно. Гледате,ДИК,Управен,СЈО,Медиумите,Полиција...Се е под една… https://t.co/McHHtlcOBs
4ReTweets6Favorites·Details
#7
Гонел корупција на Косово, веднаш го смениле | Вечер https://t.co/byV1uLoTiW Судија среде Мафија. Ајде бе, се заебавате со нас?
4ReTweets6Favorites·Details
#8
И после некој ни е крив? НЕ! https://t.co/a9DVMBeIJl
4ReTweets5Favorites·Details
#9
Патриотизмот не подразбира слугување на личности и од нив правење култ, туку слугување на татковината и од неа правење култ !
3ReTweets8Favorites·Details
#10
Тоа е точно, уште само да видиме Македонци да протестираат за зачувување на МК и се македонско. За жал, само празни… https://t.co/hu5m507sF6
3ReTweets8Favorites·Details
#11
Во право се. Тоа не беше насилство. Тоа беше УБИСТВО.Е сега,што изборите беа кувани од кувар,тоа не мења ствар.Реце… https://t.co/9pJFFPBcp7
3ReTweets7Favorites·Details
#12
А кавијар се тие “усни” наредби? После да рече, не бе, не реков така? Вака ли се води градот? Алваџиски! https://t.co/SJDDZpyPNV
3ReTweets6Favorites·Details
#13
@Jovan_Kukuzel Ама идиотите од влада,за Скопје 2014 се фатени,Скендербег,Орелот не се дел од тоа,така да“нема да ги… https://t.co/1eZjrdc8yi
3ReTweets5Favorites·Details
#14
Пендаровски, Локвенец, Тунтев, Богоевски, Туфегџиќ и остантите од СДСМ гласаа за двојазична Македонија! https://t.co/6bjts23E7x via @kurirmk Копилињава остануваат копилиња,ама што ќе преземе ВМРО? Ништо? Зошто ебено ЕУ знаменце? Не е услов за во ЕУ?
3ReTweets5Favorites·Details
#15
Еклатантен пример,фалсификат со“бугарски воз”во Карпош и Охрид https://t.co/dZadQfKB6s ИЗБОРИ КАКО СОЛЗА“ЧИСТИ“.За 1ден Околу Земја-ЖилВерн!
3ReTweets4Favorites·Details
#16
Мислите дека е добро што сум уште жив и имам прилика да ги слушам и гледам овие,досега нај глупи луѓе, да ја “водат… https://t.co/BO13BBtPA6
3ReTweets4Favorites·Details
#17
Пресврт,ЕУ се оградува од изјавите на Хојт Ји https://t.co/b5W3IVJ5St Не само што серат лајна,уште повеќе јадат.Пичка им матер и на ХојТиЕУ
3ReTweets4Favorites·Details
#18
Бејли:Oтворено,150 граѓани од Македонија се приклучиле на ИСИС https://t.co/IpN7FnxTvP Those are your Alb.friends UR protecting @AmbBaily.FY
3ReTweets3Favorites·Details
#19
Скопска Пивара целосно ја опреми ГАК https://t.co/QViTKqEaYe via @sitel.com.mk Ајде бре Пивара.Не лажете.Премиерот кажа.Донациите се од Владата и точка.Така ли бре премиере @Zoran_Zaev и @VladaMK?
3ReTweets3Favorites·Details
#20
Пукано во братот на градоначалничката на Битола https://t.co/yqXUqHwpbc via @sitel.com.mk По кој знае кој пат, за кратко време. Си баравте!
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev66
2Влада на Македонијаvladamk38
3SDSM (СДСМ)sdsmakedonija24
4ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne22
5Amb. Jess Bailyambbaily20
6Филип Петровски 🛡filippetrovski17
7Јован Кукузелjovan_kukuzel14
8MAKEDONjastitaanie11
9Nikola Dimitrovdimitrov_nikola10
10Јодата од МКyoda_mk9