TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амор @addicted87_
#reach: 33232   ( 997th )
#followers: 190   ( 11889th )
#1
Мразам внатрешен немир создаден без причина.
9ReTweets25Favorites·Details
#2
Ќе ти биде тешко и ќе се издишеш длабоко.
Некое необично чувство на олеснување, а ништо не се менува.
10ReTweets19Favorites·Details
#3
Си го гледам телото како ми се распаѓа..
Срцето, душата..
7ReTweets15Favorites·Details
#4
Ниту можам да заспијам, ниту сакам да останам будна.
4ReTweets14Favorites·Details
#5
Води љубов со мене.
3ReTweets10Favorites·Details
#6
Би си легнала да спијам толку долго, што кога ќе се разбудам нема да се сеќавам на некои делови од животов.
2ReTweets5Favorites·Details
#7
Бакни ме и покриј ме со ѕвездена прашина.
1ReTweets7Favorites·Details
#8
Болката е уште поголема кога низ очите на родителите го гледаш скршеното срце.
1ReTweets7Favorites·Details
#9
Да наслонам глава на перница и да отидам во светот на бајките.
1ReTweets7Favorites·Details
#10
Емоционална руина.
1ReTweets7Favorites·Details
#11
Сакам да сонувам како те бакнувам во аголот на усните.
2ReTweets4Favorites·Details
#12
Запрете ми ги мисливе, ме водат до лудило..
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Не знам, ни воздишкиве не можат да ме спасат.
2ReTweets2Favorites·Details
#14
Мојата моментална состојба може да ја реши само црвен кармин.
2ReTweets2Favorites·Details
#15
Ништо продуктивно на повидок. Ќе спијам.
1ReTweets4Favorites·Details
#16
Не сум твитала од пролетта.
Слатко е да се знае дека сум немала некоја потешкотија сиот овој период.
0ReTweets5Favorites·Details
#17
Ви завидувам на сите што патите од/за љубов.
Барем се (по)слатки тие маки.
0ReTweets5Favorites·Details
#18
Имам нагон да ти вртам сред ноќ и да ти кажам колку ми фалиш, љубави.
0ReTweets4Favorites·Details
#19
Не е период, животов е.
0ReTweets4Favorites·Details
#20
Со тебе сите ноќи ми се кратки.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Дедо Најпаметниотi_najubaviot1