TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

alexaaa @alexaaatray
#reach: 20910   ( 1524th )
#followers: 110   ( 15992nd )
#1
@andrej081 @SDSMakedonija Со коj пасош ке оди во Париз?
2ReTweets10Favorites·Details
#2
@SarahSHei1 @alikiaj @zojastoja Оливера не ја можам.Никако да сфати дека не треба да кажува нејзини тези туку конкр… https://t.co/K2INFz4GT8
1ReTweets7Favorites·Details
#3
@VLazarevik Е ова ми беше смешно. https://t.co/nVc0CqdtB6
2ReTweets4Favorites·Details
#4
@FlavrSavr Исто од денес-Димитров:Издвоjуването средства за семеjствата на осудените од Дива населба не е во духот на европската иднина на регионот
2ReTweets4Favorites·Details
#5
@Hedera_Genus Тоа е затоа што не сакаат да сфатат дека работата на владата е во сите области.Ако има проект за една област(пр.култура) тоа не значи дека нема др.проекти во др .области(пр.здравство).
2ReTweets3Favorites·Details
#6
@mindplumber Тие се посебна приказна ама кога ке го слушнеш истото од лица кои мислиш дека би требало да сфакаат вакви работи се зачудуваш.
2ReTweets2Favorites·Details
#7
@mindplumber @SDSMakedonija Законот останува ист само се менува делот за терасите.Значи нема враќање на пушењето во кафаните.
1ReTweets4Favorites·Details
#8
@alikiaj @zojastoja @SarahSHei1 и беше гостин Грчев и она се пофали дека е се информирала пред емисијата,а Грчев и… https://t.co/NPOrGKvGAB
1ReTweets4Favorites·Details
#9
@VLazarevik @mindplumber Точно наводно поради радикалните изjави кои штетеле на Владата што ми е чудно затоа што с… https://t.co/Y6KgdPWljn
1ReTweets3Favorites·Details
#10
@zojastoja @SarahSHei1 Со тетка ми и баба ми редовно ја коментираме затоа што не ја трпиме.Така да не сте единствени.
0ReTweets6Favorites·Details
#11
@JasnaKoteska Главниот проблем каj патните трошоци е во тоа што се изигрува законот и има злоупотреби.Дали висината за таа ставка е помала или поголема е второстепено се додека не се намалат можностите за изигруване.
1ReTweets3Favorites·Details
#12
@kapetan_taki И кај едните и кај другите нема да се види ниту хотелски,ниту луксузен комплекс.
0ReTweets5Favorites·Details
#13
@box_kiki Саемот е приватна сопственост.Како може власта да се меша?
0ReTweets5Favorites·Details
#14
@VLazarevik @andrej081 И дополнително ДПА+Весел Мемеди со кој се скара со Села
1ReTweets2Favorites·Details
#15
@tactralala Не е првпат да оди на настанов настан.Мислам дека е и традиција уште од времето кога беше градоначалник… https://t.co/BQoexxblVB
1ReTweets2Favorites·Details
#16
@mindplumber „ЕУ замижуваат пред изборниот масакр на Заев и СДСМ.ЕУ е необјективна“.
1ReTweets2Favorites·Details
#17
@kapetan_taki А да ке бара консезус за ЕУ и да се остави партиската агенда ама мин.за здравство нема да гласаат.
1ReTweets2Favorites·Details
#18
@VLazarevik Сега чекај да дојде на ред прилигот.
1ReTweets1Favorites·Details
#19
@VLazarevik @TrinaSelimi @CorbadziJa На почетокот на годината имаше различни толкувана за резултатите од ланските… https://t.co/txUA8YMMX2
1ReTweets1Favorites·Details
#20
@VLazarevik @TrinaSelimi @CorbadziJa И ако толку не му чини на Села што седи во влада каде едната партиjа криминал… https://t.co/YupX4Zf3Cv
1ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber83
2De Heks 👑sarahshei180
3greatgreatmyo62
4Monseur Goustave Hvlazarevik53
5Cosmopolitanalikiaj49
6Poison Ivyhedera_genus21
7AAndrejandrej08119
8Katerina Naumoskaketrinkejtn19
9Шаркатакиkapetan_taki17
10анализирамmikroskopiram16