TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cosmopolitan @alikiaj
#reach: 63188   ( 360rd )
#followers: 2231   ( 1408th )
#1
На денешен ден, 16.ноември 1962, се случила големата поплава во Скопје, по што е изграден бедемот на реката Вардар, кој ВМРО-ДПМНЕ го уништи со проектот Скопје 2014. https://t.co/b6wK7oji1D
29ReTweets69Favorites·Details
#2
Имаме судии кои не се спремни да судат правично, велиГруевски - ааааааааааааааааааааааа ќе умрам 😂😂😂😂😂😂😂@andrej081 @mindplumber @SarahSHei1
12ReTweets47Favorites·Details
#3
Реформатори од ВМРО-ДПМНЕ, ДОСТА со тоа: ВМРО и е потребно на Македонија! НЕ Е ТОЧНО, на Македонија и е потребна демократија, нормалност ...
13ReTweets43Favorites·Details
#4
јао, буржоазија, а тука се колнеа во народот -Илија Димовски со години имал личен шофер кој го плаќала општина Велес https://t.co/nXeseYkUbs
15ReTweets33Favorites·Details
#5
Гордиот Љуботен на Шар Планина блеска заради чистиот воздух во Скопје 😊 https://t.co/h73jFcqy7Z
5ReTweets29Favorites·Details
#6
СКОПЈЕ НЕМА ПРОВЕТРУВАЊЕ! Дискусија на @24_Vesti поради инверзните температури над Скопје имаме капа од ЛАДЕН ВОЗДУХ која го држи загадувањето доле, а тоа Е затоа што ПОРАДИ ГРАДБИТЕ нема ПРОВЕТРУВАЊЕ!
9ReTweets14Favorites·Details
#7
Жан Моне е школо на ЕУ за тоа што е европски пратеник, како се застапуваат интересите според европски терк - значи, нашите пратеници ја прифатиле поканата на Иво Вајгл да тргнат во прво одделение во школото во Париз, тажно и срамно после 7-8 циклуси на избори.
4ReTweets14Favorites·Details
#8
За скопските магли пред години, сеќавање @mindplumber @andrej081 https://t.co/wSv97AuvL3
5ReTweets11Favorites·Details
#9
Уапсен главен инспектор во МВР, украл златен накит при увид за кражба https://t.co/aqCT8zxe6d
4ReTweets12Favorites·Details
#10
@andrej081 @mindplumber еве уште еден кандидат за догаџај ;))) https://t.co/hmrohBpjZT
3ReTweets14Favorites·Details
#11
Одлуката на судот да не ги признае лентите не ја разбирам, па зошто е формирано СЈО? Тоа гони ИСКЛУЧИВО за дела чуени во тие т.н. бомби!
4ReTweets11Favorites·Details
#12
Сликано во 15.30 ч. во Скопје 😣 вакво загадување не сум видела досега https://t.co/kWEMg9s9bU
4ReTweets9Favorites·Details
#13
Груевски на ТВ: полицијата вршела притисок на граѓаните да гласаат за СДСМ. Па кога бре полицајците толку бргу сменија страна???@andrej081
2ReTweets14Favorites·Details
#14
Боже колку сум стара, првпат слушам за овие кафани и барови, појма немам каде се наоѓаат @andrej081 @mindplumber - МВР: Синоќа приведени четворица малолетници, затворени се 13 кафулиња ВИДЕО https://t.co/sDraSRSCEI
1ReTweets16Favorites·Details
#15
Груевски бара предвремени парламентарни избори со пржинска влада и ново СЈО https://t.co/gN0zLAbmDT @andrej081 @SarahSHei1 😂😂го чув бара СЈО
2ReTweets12Favorites·Details
#16
За што ќе протестираат Албанците денеска пред Кривичен суд? за пресудата дека се виновни тие што ги фатија на дело???? не ми е јасно
1ReTweets15Favorites·Details
#17
@mindplumber Кога напишав и дека чадот од дрвата е канцероген и затоа САД се префрлија на гас и во камините, ме обвинија дека сум богаташка што живеам во стан со парно (?!)-што има врска тоа,не знам, ама логика на македонче: ти збориш за загадување, тоа се брани со замена на тези, нек се труе
3ReTweets8Favorites·Details
#18
#19
@KateMagritte @andrej081 Сакаш правна држава? ако сакаш ќе бидеш трпелива, чудно како и младите сакаат преки судови… https://t.co/BNKi3yygWb
3ReTweets6Favorites·Details
#20
@jp_euro @KatttP Да, премногу ги има и кога ќе ја погледнеш улицата делува хаотично, башка што одзема внимание кога возиш, а ако си пешак билбордите се прешки на тротоар @gradskopje1 Тргнете ги билбордите од тротоарите! предизвикуваат несреќи!
3ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1AAndrejandrej081206
2Mindрluмbеrmindplumber184
3De Heks 👑sarahshei1182
4В!Данаvidanadesign61
5alexaaaalexaaatray55
6tantelastarmarsovec47
7Jasna Koteskajasnakoteska45
8Canadian Coyotespacebloomp45
9Никсонrnixn45
10Aleksandar Tortevskiatortevski44