TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

AAndrej @andrej081
#reach: 68832   ( 302nd )
#followers: 6427   ( 351st )
#1
ОМЛАДИНО ....

Дек ви е невијачка атмосфера ....

ТОРТЕВСКИ, ТОРТЕВСКИ, ТОЕРТЕВСКИ .....
16ReTweets59Favorites·Details
#2
Дпмне е навреда на интелегенцијата и на просечен човек ....
15ReTweets41Favorites·Details
#3
Кога ке си нарачаш ЈО од Алиекспрес .... https://t.co/muFELh6i2h
10ReTweets45Favorites·Details
#4
Тројца македонци работат за себе, семејството и за еден административец и неговото семејство

Не можеле да ги отпуштат.. Па да си ги усвоиме
11ReTweets39Favorites·Details
#5
ВМРО-ДПМНЕ: Ситуацијата со македонската економија е загрижувачка, народот ќе ги трпи последиците

Одпосле се сетија што направија...
12ReTweets32Favorites·Details
#6
Во законот за јавни набавки под итно мора да се замени НАЈНИСКА ЦЕНА со НАЈПОВОЛНА ПОНУДА ...

Така нема да мора да купуваме ефтини лекови
12ReTweets29Favorites·Details
#7
Јанкулоска: Сè што имав кажав во суд, стојам зад тоа

Искрено ... Уво не ме боли позади што стоиш ... Сакам да знам кога и каде и колку ке лежиш .....
9ReTweets38Favorites·Details
#8
Коневски: Срамно е Митровски да биде јавно понижуван со упад во неговиот дом

Еве тебе на паркинг ке те чекаат .... Може ...???
7ReTweets42Favorites·Details
#9
Нормален човек ке си дадеше оставка ....

И сега ја мајмун чудим ... Дали не е нормален или не е човек ....
5ReTweets47Favorites·Details
#10
Господине @RobAlag едно неделно прашање за вас ....

Храната во основните училишта ја плаќаат родителите .....
Зашто училиштето бира фирма кој ке ја врши оваа услуга и зашто мора да биде најефтино ....???
11ReTweets29Favorites·Details
#11
Сите чекаме владата на @SDSMakedonija да го предложи @atortevski за нов ЈО ... https://t.co/Yp8qBorHNw
9ReTweets31Favorites·Details
#12
Фудбалерот Јанушев излегол од дома со пиштолот на татко му ...

А на твитер толку добро момче со илјада комшии кои добро го позанвале ....

Бати добрината ....
6ReTweets40Favorites·Details
#13
Ах бе дпмне-овци... Да бевте повнимателни во основно кога се читаше Лажливото овчарче, ке знаевте дека лажните вести ке ве убијат ....
7ReTweets33Favorites·Details
#14
Нека трепка....

Република Македонија
Republic Makedonija

Македонци
Makedonci

Македонски
Makedonski

Решение на повидок ....
6ReTweets35Favorites·Details
#15
Македонската Православна Црква-Охридска Архиепископија ја признава Бугарската Православна Црква, за своја Црква-мајка

Јеботе ... Византијците ја признавале ОА од времто на Јустинијан, ама ние ке менуваме историја ....

Забегана работа ....
7ReTweets31Favorites·Details
#16
Сега Сокол пееше на Стефчо му е редот ....
Пеј Стефчо пеј, на тебе ти е редот ....
8ReTweets26Favorites·Details
#17
Да се укине се што е бесплатно ...

Скапо е ...
9ReTweets21Favorites·Details
#18
Позади секоја солза стои еден палчо .... https://t.co/KZMgaTsJz5
9ReTweets21Favorites·Details
#19
Јас би го ставил шеф на изборна кампања на Вучич ....

Да ги спасиме и брача срби ....
7ReTweets26Favorites·Details
#20
Само 18 проценти од територијата на Македонија има канализациска мрежа

А дпне ке ве убедува дека не се те во гомна ....
6ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber337
2Cosmopolitanalikiaj238
3Canadian Coyotespacebloomp179
4Aleksandar Tortevskiatortevski154
5Francis Underwoodgo2bed145
6Borjan Jovanovskiborjanjovanovsk145
7Никсонrnixn117
8Poison Ivyhedera_genus102
9tantelastarmarsovec100
10Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski91