TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Др Арсланагић @arslajemenibog
#reach: 104764   ( 75th )
#followers: 7482   ( 262nd )
#1
Не се пишува “заслужен бонус”, туку “кривично дело”
pravopis.mk
44ReTweets127Favorites·Details
#2
Понекогаш ми се гади од себе кога ќе помислам кој се добивал мое внимание
45ReTweets113Favorites·Details
#3
Дефинитивно мора да почнат да се одземаат возачки дозволи на подолг периид. Ја рецимо на овој од Партизанска од синоќа би му ја земал засекогаш
35ReTweets142Favorites·Details
#4
Чекам за брис каде што се чека за брис, како што сите што чекаат, чекаат за брис. Доаѓа еден лепотан со изјава “јас сум само за брис”. Убаво се посмеавме
22ReTweets134Favorites·Details
#5
Многу старо, али јебитачно https://t.co/s5tVKR1iMt
23ReTweets91Favorites·Details
#6
Здраво @Zoran_Zaev и @VladaMK ,
Директорот на Агенција за Туризам ќе ја врати разликата, меѓутоа ќе биде и разрешен така? И следниот со слично однесување ќе биде разрешен така?
27ReTweets72Favorites·Details
#7
Добро што им вика Ванковска на новите студенти?
“Добар ден. Јас сум проф. Ванковска и секој ден правам мајмун од себе по социјалните мрежи”?
23ReTweets84Favorites·Details
#8
Дума вика дека си ги заслужила бонусите, ама ќе ги вратела. Е ногу фала на великодушноста.
Ќе почне некој да разрешува аздисани говеда или да искачаме на улица?
19ReTweets81Favorites·Details
#9
На Бетмен толку му сече што ќе се појави на протестот во 13:30
19ReTweets75Favorites·Details
#10
Здраво ЛошГзе. Како си? (ФОТО) Сопруг на вработена во кабинетот на Емил Димитрев меѓу насилниците во Собранието https://t.co/9ezTLecnFo
24ReTweets49Favorites·Details
#11
ДПМНЕ денеска ќе ги блокирале раскрсниците кај Мавровка, Рампа и Влае.
Изгледа денеска сите тројца ќе дојдат на протест
16ReTweets62Favorites·Details
#12
Од денешното одење на пазар, можам да издвојам дека ме удри кола. На зелено. Да, на пешачки. Да му тргнав да го решам. Да, избега https://t.co/7OhhiSwynl
16ReTweets57Favorites·Details
#13
Денеска ДИК ќе расправале за враќање на парите. Повторувам.... ќе расправале.
Што има вие да расправате бе мамицата криминогена ненормална!
17ReTweets53Favorites·Details
#14
“Биди ми едро, а не сидро”
16ReTweets40Favorites·Details
#15
Една од најголемите превари во историја на Македонија е “Black Friday”
12ReTweets48Favorites·Details
#16
Штурче со машна https://t.co/6nVQwE3fDd
1ReTweets70Favorites·Details
#17
Лаки је мало нервозан? https://t.co/f8qXa2iLho
8ReTweets46Favorites·Details
#19
Те сакам во рамките на твоите можности
11ReTweets28Favorites·Details
#20
Ииии умна беше? Секаде? Цела година? https://t.co/1DWGMr1PyU
1ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Фејunejardin76
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_63
3Професор Цветковиќtome_corner54
4❄Битолчанка❄bit0lcanka47
5ХепиАурhepiaur46
6Joséfina 👑tetkatrende44
7Еј Брејgogiche35
8дандилsatirahumor33
9gaša gastongtturbo16v33
10Sasho Andonovdr_koljo32