TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

борг @asimilacija
#reach: 73428   ( 257th )
#followers: 2441   ( 1310rd )
#1
Толку ме нервира онаа простачка жичка во македонскиот генетски код на непочитување на туѓото време! Па, јави се бе дека е ОК, не е ОК, што и да е, само информирај, а не "заборавив"!
32ReTweets115Favorites·Details
#2
Со некоја учителка ќе имаме сериозен муабет... https://t.co/B69UTKBbhn
33ReTweets79Favorites·Details
#3
Дете е член на семејството кој го вади и најдоброто и најлошото од тебе
19ReTweets67Favorites·Details
#4
Знаете, Топлификација, сонце надвор грее, не внатре. Освен тоа, има станови свртени и кон север. Башка, помина 15-ти октомври.
21ReTweets60Favorites·Details
#5
Види ги! Само види ги! https://t.co/whcO1Ippwz
7ReTweets65Favorites·Details
#6
Луѓе кои бараат почит од тебе, а си дозволуваат да те судат и да не те почитуваат, заслужуваат посебен круг во Пеколот.
15ReTweets40Favorites·Details
#7
Неверојатно популарен козметички производ со најмалку објаснување на него https://t.co/2KfbAJ1rLB
7ReTweets54Favorites·Details
#8
Во Тинекс има попуст на рефус горгонзола од 900 на 400 денари/кг. Повелете и друг пат.
9ReTweets40Favorites·Details
#9
#ОнаКога двајца пијат антибиотици, ама ти само треба да станеш https://t.co/jQXu8FDOyF
5ReTweets33Favorites·Details
#10
Гледате? Така и во вселената се решаваат проблемите https://t.co/7ZfInQkjxl
7ReTweets26Favorites·Details
#12
Колку непотребни муабети сте направиле во животот? Ама, онака, бесцелни? Јас непотребно многу.
4ReTweets23Favorites·Details
#13
We are the Borg
We are the children 🎼

#Здрутро https://t.co/pvSON4WX4g
3ReTweets22Favorites·Details
#14
Honesty is the best policy https://t.co/tpzTZlXLg4
5ReTweets16Favorites·Details
#15
На ќерка ми ѝ сметаат семките у патлиџанот. Дали е време за семејно насилство или либерално тргање семки како апсурд?
3ReTweets19Favorites·Details
#16
Нека дигнат рака тие на кои им падна притисокот. Не можете, нели?
2ReTweets21Favorites·Details
#18
Утрово е само за едно нешто, а тоа не е одење на работа
3ReTweets16Favorites·Details
#19
На концертот на Меморија треба на првите 1500 да им даваат ВХС касета, а не ЦД.
2ReTweets19Favorites·Details
#20
- Поспиј уште 5 минути
- Мирисаш на секс
- Кафето е готово

ми се во топ 5 изјави кои би сакал да ги слушнам сабајле. Останатите 2 се варијабилни.
2ReTweets19Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Холи Голајтлиbreakattyffanys33
2BanAnabanankata26
3ЧУВАРsmensky20
4Стормрејџ во есенstrastniot19
5Dieselprkosot15
6toshe xtoshex14
7Каља ☆katemagritte14
8Ебате Бељаebate_belja13
9вина невинаnalutilus12
10Kurac® NaBiciklu™nebiten_12