TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleksandar Tortevski @atortevski
#reach: 118520   ( 36th )
#followers: 4733   ( 563rd )
#1
Како запнале ВМРО за амнестија за насилниците од 27 Април некој неупатен би можел да помисли дека они ги натерале да влезат.
191ReTweets516Favorites·Details
#2
Има во парламент и влада газди на фирми.Нека ми покажат дека на вработен му исплатиле 25 денари по км. за доаѓање на работа и ќе се извинам.
120ReTweets351Favorites·Details
#3
Добивам покана:"Чест ни е да ве поканиме на советување на тема Перење пари и превенција".Присуството ќе ве чини 5.900 ден.Абе за лечење сте!
57ReTweets272Favorites·Details
#4
Загадувачи,потпалувачи на шума,дрвокрадци општините можат да ги откриваат со 3 дрона и еден вработен.5.000 евра трошок да ги купат.
62ReTweets188Favorites·Details
#5
Возам дизел и со задоволство ќе плаќам зголемена цена ако парите одат за филтри,пречистителни станици,озеленување и се прочисти воздухот.
48ReTweets202Favorites·Details
#6
Грујевски и Бошковски вечер ќе бидат гости на Телма?
44ReTweets193Favorites·Details
#7
Пред 4 години САМ ја започнав битката против Законот за одмерување на казни.Денес Уставен го укина.Ама стотина лица неоправдано затворени.
43ReTweets196Favorites·Details
#8
Станав во 5,возев 300 км за да дадам крв а крв имало.Излегува дека некој на матичната клиника го лаже семејството дека нема крв А-.
52ReTweets160Favorites·Details
#9
По синоќешното интервју на Ж се е јасно.Знае што има направено и се има помирено.Единствено има уплав од тие шти на 27 ги прати во собрание.
34ReTweets201Favorites·Details
#10
За да се спасат од одговорност за соучесништвото со Груевски,Советот на ЈО предлага свој член,заменик на Зврлевски за републички ЈО.
59ReTweets118Favorites·Details
#11
Кој работодавец дава 1.000 евра плата и 2.500 патни трошоци.На свет нема.Немам против да земаат 3.000 евра плата и на ролери нека пстуваат.
43ReTweets153Favorites·Details
#12
Гарантирам дека исплаќањето на патни трошоци ала Бонева Силванова е кривично дело.Како за тој што ги зема така и за тој што ги исплаќа.
39ReTweets157Favorites·Details
#13
А да не коментираме веќе што рекле:Миленко,Мирка,Пандов,Костов,Пираната,Ефтов,Божиновски..Сами нека летаат над нивното кукавичјо гнездо.
27ReTweets172Favorites·Details
#14
Министри!Доста више со тоа" денеска купивме врвки за кондури на вработените".
30ReTweets135Favorites·Details
#15
Има многу симболика во тоа што америве од тиква направија жолто комбе.Научија дека тиквата кај нас е единица мерка за интелегенција.
27ReTweets122Favorites·Details
#16
Ја само едно да ви кажам.Полошо и потешко од притвор е само бегство за избегнување на притвор.
Ова сум го твитнал на 28.Јули
17ReTweets130Favorites·Details
#17
Добар ден твитерџии! https://t.co/ggJlHuz5eX
4ReTweets152Favorites·Details
#18
ИВЗ на БИХ дозволи секс пред брак само ако ОН не може више да издржи.Нејзе изглеа не треба ни да ја праша.
21ReTweets92Favorites·Details
#19
Еколошко производсто на вар.Погонско гориво,чисти стари камионски гуми. https://t.co/uV6cWncnHu
29ReTweets68Favorites·Details
#20
Мора ли кружни трки у сред град во услови на зголемена загаденост?
22ReTweets81Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Никсонrnixn97
2AAndrejandrej08192
3Canadian Coyotespacebloomp91
4Mindрluмbеrmindplumber70
5Д.Д.Ј.drndrnjarinja_63
6i999yi999y52
7Др Арсланагићarslajemenibog49
8Cosmopolitanalikiaj48
9Горан Бабиќgoranbabik42
10Darko Kezhmankezhmanprvi35