TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штрудла @balerinamina3
#reach: 45391   ( 653rd )
#followers: 401   ( 7158th )
#1
Ако не па, домашно воспитување да вратиме
26ReTweets96Favorites·Details
#2
Ме нервира фактот што ме нервираат луѓе со тенки, стиснати усни. Треба да не ми е битно тоа, ама битно ми е.
5ReTweets17Favorites·Details
#3
Најјако ми е дека каки боја кошула од Кокев чини 7570 ден. Може ради цената на дизелот.
4ReTweets20Favorites·Details
#4
На најорганизираниот и најстегнатиот колега му се роди ќерка и многу е смешен и некоординиран. Му паѓаат работи и збори за дохрана. What a time to be alive.
0ReTweets28Favorites·Details
#5
Дечки, страв ми е да кажам, ама сериозно постојат ликови кои седат по семинари и панели и сериозно лупаат глупости. А никој не им кажува, сите нешто демек разбираат.
3ReTweets18Favorites·Details
#6
Мажи прават муабет за деца. Едниов раскажува дека уште му е фрка да ги препознава близнаците, а дечко ми го советува да ги бележи со фломастер, Кецот и Двојката. You gotta love men.
2ReTweets11Favorites·Details
#7
Се смеам ама не смеам https://t.co/i2CRjGfA3t
2ReTweets11Favorites·Details
#9
Ќе се преселам на село и ќе си јадам многу праски
2ReTweets6Favorites·Details
#10
Дечки риплај и риплеј не е исто. Дури, среќа наша што е толку различно.
0ReTweets12Favorites·Details
#11
Анџелина пленела и на 42 години. Прво, не плени ама ич, а второ, 42 не е 82 ебате
0ReTweets11Favorites·Details
#12
@Jane_Sk А мене знаеш што ми рече? Викам дебела сум, не ми стојат.
- а ти се свиѓаат?
- па да.
- епа земи ги шо, до утре да не ослабиш? 😂😂😂
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Не сум престарена, ама за да не се брукам вечер на искачање, планирам сепак да дремнам попладне.
0ReTweets7Favorites·Details
#14
"Ја напаѓаме Македонија со цевки од сите страни"
Ај да не цитирам за кого со каква цевка треба 😂😂😂
Живот ми продужи ❤
1ReTweets4Favorites·Details
#15
"Еднаквост" по закон? Претпочитам еднаквост по квалификуваност и способности. И човечност.
1ReTweets4Favorites·Details
#16
Fun fact: Другарка ми е единствената што ја знам, која си ја утепа од носење венчаницата по журки. Лесно - ја скрати и ја офарба црна.
0ReTweets6Favorites·Details
#17
Се' ме боли и ништо не ми е јасно*

*well that was nicely put
1ReTweets3Favorites·Details
#18
Многу е важно и да не ти пљукне во чајот. https://t.co/yVGG9O0WoT
0ReTweets6Favorites·Details
#19
Кај ги праиш ноктите?
Таму и таму. Зашо? Убави се?
Да бе...баш се остри.

И после јадат трици за мене на работа. Сама си го барам.
1ReTweets3Favorites·Details
#20
80s/90s журка, влагам со скинати фармерки, мрежасти хулахопки и истапирана коса, главна сум со уште две другарки, играње пеење све

*дреме на состанок, клима со глава и пишува текстови од песни место белешка
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Wannabeiskulirana59
2PokojniTozajaopokojnitoza22
3Mindрluмbеrmindplumber7
4The Thingi_thething6
5Фломастериjane_sk6
6џимиринкаref5
7Ivor Mickovskinezenzabar4
8Омај(ФАЌИН)гад!0majgad4
9Emmanuel Macronemmanuelmacron3
10ЖРТВА НА РИТУАЛjumalatuoni3