TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 71046   ( 283rd )
#followers: 2370   ( 1342nd )
#1
Апсолутна власт, апсолутна одговорност.
22ReTweets87Favorites·Details
#2
Не е важно што не ги признава изборите, важно е што народот не го признава . Победата е на народот.
17ReTweets71Favorites·Details
#3
Очекуваш закон за свиркачи и заплена на имот, а тие закон за пушење и тоа по скратена постапка. #Приоритети
26ReTweets39Favorites·Details
#4
И #МПЦ Бугарски пасош извади.
16ReTweets50Favorites·Details
#5
После толку години најпосле укината царината за литиум-јон батерии. Со години се штитеше непостоечко производство од Злетово со високи царински давачки. Чекор поблиску до обновливи извори на енергија и електрични автомобили.
14ReTweets40Favorites·Details
#6
Дали со амин на Регулаторна комисија за енергетика, БЕГ ги оштетил скопјани за 13,9 милиони евра?! https://t.co/TVjtr1xrii via @faktormk
14ReTweets19Favorites·Details
#7
Море луѓе еј, ај малку фокусирајте се море еј.
8ReTweets26Favorites·Details
#8
Е ова се приоритети. https://t.co/RbC1s5jFbG
6ReTweets27Favorites·Details
#9
Она кога патарина чуда прави. https://t.co/deZmJieL83
8ReTweets20Favorites·Details
#10
Слушам #МПЦ сакала џиповите на Бугарски таблици да ги вози.
5ReTweets27Favorites·Details
#11
Избегнувајте ја раскрсницата кај Палома Бјанка поради сообраќајка на автобус и камион. https://t.co/8q0nLLbuff
11ReTweets7Favorites·Details
#12
Што изгуби #Ж:
- позицијата;
- власта;
- народот;
- членството;
- политичката моќ;
Останува да ја изгуби слободата и да ги врати парите.
3ReTweets27Favorites·Details
#13
Почна чистката на криминалците. https://t.co/rlXfjvHQH7
5ReTweets20Favorites·Details
#14
Храбра и не популистичка одлука на Шилегов. Одличен почеток ако сакаме да бидеме Европски град.
4ReTweets23Favorites·Details
#15
Во Македонија политичарите и во гроб си ги носат фотељите. Стара Македонска.
3ReTweets25Favorites·Details
#16
Кога ги "меревме" улиците, на сите прво на памет ни беше измена на законот за пушење. https://t.co/SgQdYJMFvh
3ReTweets25Favorites·Details
#18
Предлог за на плоштад наместо Букефал и Александар
This tower sucks up smog and turns it into diamonds https://t.co/jdt5D2ySiD via @TEDTalks
6ReTweets12Favorites·Details
#19
Топ тролање на вечерта :-)) Почит @JasnaKoteska https://t.co/SEQOzzw949
4ReTweets16Favorites·Details
#20
Животот доаѓа со нов Субрата Рој во Охрид. @SDSMakedonija не правете ВМРО глупости.
https://t.co/zHVBCnaROO
6ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber22
2EmptyPersonadarkhour_seeker12
3В!Данаvidanadesign9
4Д.Д.Ј.drndrnjarinja_8
5BanAnabanankata8
6боргasimilacija8
7MurderFAcebarnacle_mkd7
8Aleksandar Tortevskiatortevski7
9Safet Ahmetisafetahmeti7
10Cosmopolitanalikiaj6