TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Baze Lazevski @bazelazevski
#reach: 102950   ( 59th )
#followers: 7907   ( 221st )
#1
Конечно ЅИНГО падна во Кратово после 745 години владеење !!!
46ReTweets191Favorites·Details
#2
Еве вака ! https://t.co/rS1hLXKnxL
50ReTweets160Favorites·Details
#3
Ајде нов албум со сликички "ПРАВДА" !!! https://t.co/APwM9bxBR6
42ReTweets141Favorites·Details
#4
Ебаве шесто-управашите !!!
Во Солун се скриле 😂😂😂 https://t.co/0qKTiFn5qy
30ReTweets131Favorites·Details
#5
Значи по точно ЕПГ никад немало 😂😂😂😂😂 https://t.co/6IDtnEIjx1
31ReTweets120Favorites·Details
#6
16.10 - Уапсени 5 од 27-ми
17.10 - Уапсени 3 од 27-ми
18.10 - Уапсени УБК побегуљи
⚽️⚽️⚽️ #ХетТрик 👏 https://t.co/tTA51Ax5lo
21ReTweets99Favorites·Details
#7
1. Малку глуп
2. Многу глуп
3. Екстремно глуп
4. Вмровец
.
.
.
.
.
.
.
.
75. Подочњак
.
.
.
.
940. ЛошГзе
.
.
.
.
.… https://t.co/VvmZSR7eye
24ReTweets83Favorites·Details
#8
21ReTweets88Favorites·Details
#9
"Сам во соба. Или со кумот. Со Сашо нејќам. Нејќам и со Миле. Ај види таму" https://t.co/7Gqf1j532A
26ReTweets70Favorites·Details
#11
Странските инвестиции на и ВМРО-ДПМНЕ !!!

Цитирам мој сограѓанин ... https://t.co/JKHx4Fsn6X
23ReTweets54Favorites·Details
#12
Во земја во која има 300.000 невработени фирма плаќа илјадници евра за билборд за реклама за барање на работници.… https://t.co/mDNOpOSZlQ
17ReTweets63Favorites·Details
#13
И шо викаш, студираше медицина 6 години па после пракса па специјализација .... и се вработи за 18.000 ден. #Браво https://t.co/eFMrK5uWso
18ReTweets53Favorites·Details
#14
#Тончи: Иле, ќе го јадеш за Сопот!
Горде и Сашо ќе сведочат против тебе. Го еба ежот.

#Иле: Кој да ме ебе?! https://t.co/iKPTWqTHkv
15ReTweets62Favorites·Details
#15
Вмровец со #БУГАРСКИ пасош се криел во #ГРЦИЈА !!!
#Патриот пер екселенс !!!!!
13ReTweets61Favorites·Details
#16
Нејмар #ЗАРАБОТУВА 100.000€ дневно во ПСЖ.

За да #ЗАРАБОТИ исто колку што ВМРО #УКРАДЕ ќе треба да игра во ПСЖ 137… https://t.co/EnrXdiuDoa
15ReTweets53Favorites·Details
#17
Немам ФБ. Кажете и дека БАЖЕ не и се плаши.
Ќе и ги извадам џигерите, ќе и ги испржам и ќе ги изедам !!!
😂😂😂 https://t.co/mZVCjKT4V7
10ReTweets67Favorites·Details
#18
Велес може да почне да слави... https://t.co/zwYAYrQcyT
12ReTweets58Favorites·Details
#19
Шта је бре ПИЧКИ?!!!
Вака ли ќе ги палевте?
Вака ли комуњарки гнасни?
Што е сега госпоѓо, извини, немав намера ...… https://t.co/Nr1gYkKenp
14ReTweets44Favorites·Details
#20
Луѓееее, зимајте пуканките ...... 😂😂😂😂😂😂😂😂 https://t.co/pvDb59Jh8R
12ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Seir_manseir_man167
2Ᏸ∀ƮƸ ♈batemkd164
3Андонlazovjanev145
4Maximum Overtrollmaximovertroll100
5Сплинтерsinisa_goliotok86
6Poison Ivyhedera_genus78
7☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z74
8Monseur Goustave Hvlazarevik68
9Tom is Loveegodollaric67
10Mindрluмbеrmindplumber59