TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битолчанка @bit0lcanka
#reach: 91703   ( 107th )
#followers: 8369   ( 185th )
#1
Родители, не е срамота да не го прославите роденденот на детето во игротека ако немате пари. Ок е.
48ReTweets254Favorites·Details
#2
18 месеци породилно... А да седиме дома и да не плаќа државата само затоа што имаме матки? Па и онака никој нема да сака да вработи жени...
34ReTweets165Favorites·Details
#3
Овие што за 100 дена владеење на СДСМ очекуваа да станеме Шведска, Бог знае какви очекувања имаат од партнерите.
27ReTweets112Favorites·Details
#4
Се дотеравте за на гласање бе? :D https://t.co/amEKjqmbID
4ReTweets165Favorites·Details
#5
Дај бе кажете им хартијата да не е мрсна. За потпалување оган ми требаат... https://t.co/sOIfVKNocS
22ReTweets87Favorites·Details
#6
Премногу мрчите за дождот за луѓе на кои Шведска им е совршена земја за живеење.
20ReTweets86Favorites·Details
#7
Ме интересира како се вика таа болест кога упорно сакаш да се расправаш и да испаднеш во право.🤔
14ReTweets101Favorites·Details
#8
Е така да си знаете. https://t.co/urenIxj8c2
20ReTweets74Favorites·Details
#9
Ти им велиш "Чувствувајте се како дома" и наместо да ги измијат садовите, одма го отвараат фрижидерот.
15ReTweets82Favorites·Details
#10
Чевлите 500 ден.
- А се носат на дожд?
- А кожни се?
- А влошката кожна им е?

А ДА СЕ ЛЕЧИТЕ?!
16ReTweets69Favorites·Details
#11
Одењето на фризер 2 пати неделно за фенирање било статусен симбол.
Мене па ми изгледа како жена неспособна сама да си ја среди косата.
14ReTweets65Favorites·Details
#12
Во некои твитови е содржан сарказам. Бидете претпазливи, може сериозно да ги сфатите.
13ReTweets56Favorites·Details
#13
Мажи се жалат дека чудно ги гледале кога купувале кондоми. Тек жена кога купува да знаете...
11ReTweets60Favorites·Details
#14
Дали сме П.Н.Е. оти нема нова ера?! 😯
10ReTweets63Favorites·Details
#15
„Мора да се избориме за 18 месеци породилно“.
А пари од каде? Буџетот празен.
„А тоа Тевдо нека му ја мисли“

Македонија во кратки црти.
10ReTweets58Favorites·Details
#16
Колешката ме праша дали муслиманите ставале туршија.
Мишомор сакам!!
5ReTweets67Favorites·Details
#17
Размислив. На децата сакам во наследство да им оставам пари да се иселат од тука кога веќе мајка им се заебала и останала.
6ReTweets63Favorites·Details
#18
Ова не е само затоа што МЖ не одржуваат хигиена, туку и затоа што ние сме никакви патници! https://t.co/ReKl1ImkxD
10ReTweets46Favorites·Details
#19
Викате мускули и начитаност не одат заедно? А? https://t.co/gYqH4iMKcg
4ReTweets62Favorites·Details
#20
Каков задник имаше чупето што го видов пред малку, а бе јас не можев да не ја гледам, не па маж некој.
4ReTweets60Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_319
2Canadian Coyotespacebloomp99
3Др Арсланагићarslajemenibog73
4Mindрluмbеrmindplumber65
5Mangoran_man64
6Wannabeiskulirana60
7Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot1560
8САЛЕsale_zver57
9Poison Ivyhedera_genus56
10вина невинаnalutilus56