TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТвитеротНаАнаФранк @box_kiki
#reach: 84163   ( 154th )
#followers: 5156   ( 496th )
#1
Дебар Маало, 2019та:

-мамооо некој ни се паркирал у дневна!
=остај сине, сигурно е на кратко, не глеаш 4 жмигавци има пуштено...
113ReTweets323Favorites·Details
#2
Не туку ми мавтај со рачето и очекувај да ти се заблагодарам и да претрчам. ТВОЈА ДОЛЖНОСТ е да ми застанеш на пешачки.
29ReTweets140Favorites·Details
#3
-добар ден, аеродром Александар Велики?
=да повелете.
-ако може една карта за Цирих
=во ред, нема проблем...
-повратна.
=ме дупиш така?
23ReTweets92Favorites·Details
#4
-Како така у аптека ти даваат дијазапам без рецепта? Те знаат?
=Не, ама знаат која ми е жена.
24ReTweets84Favorites·Details
#5
Да просиш пред КАМ е исто ко да бараш работа у Завод за Вработување
19ReTweets79Favorites·Details
#6
-вмро става барокна фасада на влада
=уаа битанги, па таа зграда има награди добиено..
-сдсм дозволува рушење на саем
*штурци пеат у позадина
21ReTweets62Favorites·Details
#7
Почнете да ги цените работите што ги имате во животот пред да биде предоцна.
17ReTweets56Favorites·Details
#8
Отварам курир да видам како поминал втор круг и замислете, таму уште од прв круг не пристинале резултатите а не па од втор.
12ReTweets64Favorites·Details
#9
измислени непријатели на со текот на времето:

бранко
сорос
еу
сад
сдс
бугарија
грција
шиптари
педофили
цел свет
имигранти
лгбт
марихуана
12ReTweets52Favorites·Details
#10
Фармеркиве ми пукаат као дуи после избори.
11ReTweets43Favorites·Details
#11
Се лупаа у гради колку го сакале скопје и уште недојдени на власт го шитнаа овој симбол на градот на мафијаши кои р… https://t.co/wOg4IhSUSf
11ReTweets38Favorites·Details
#12
Според жмроњиве, сите народи што зборат словенски јазици се словени. Освен ние, нормално. Ние сме настанати уште планетава коа се ладела.
9ReTweets43Favorites·Details
#13
дотерај се вечер малце, али немој да бодеш очи!
=сеј ноу мор https://t.co/dClFLU7C7a
7ReTweets39Favorites·Details
#14
-о неееее мамооооо! Зошто си целата во крвввв??? Што се случилоооо? Каде е татоооо?
=опушти се мило, правев салата од рендано цвекло.
9ReTweets27Favorites·Details
#15
Јас би си го утепала бившиот уште денес али кој ќе ги слуша после Анима Мунди...
4ReTweets35Favorites·Details
#16
Осудениве од Диво Насеље се извршителите на злосторството (како и тие од 27ми Април) Прашањето е што е со нарачателите?
9ReTweets17Favorites·Details
#17
Охридско езеро е длабоко скоро 300 метри. За споредба, тоа му доаѓа како Скопје да се наполни со вода се' до Средно водно
#МалкуПознатиФакти
5ReTweets28Favorites·Details
#18
Ние жените имаме многу едноставни барања - сакаме да сме еднакви со мажите. И толку... Добро, освен кога треба да се плати сметка у ресторан. И кога треба да се иде да се гине у војна. Ау да, и кога треба да се земе старателство врз детето после развод.
6ReTweets25Favorites·Details
#19
драги @SDSMakedonija ако треба со прст не мрдајте во гратските општини се‘ додека секое ебано село не добие водовод и канализација. и струја
7ReTweets21Favorites·Details
#20
Турција ми е потсетник што ќе ни се случеше ако странците не ни се "мешаа"
5ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1SDSM (СДСМ)sdsmakedonija7
2ГЛАСАЈglasajsega6
3Боцкалоbocbocbuc4
4Burana Morunagazimagzi4
5Joséfina 👑tetkatrende4
6Makedončišteshopkarishte4
7Игорче Развигорчеigor_rujo4
8Швалерот на куматаshvalerotgoran4
9Лошиот Хугоloshiot_hugo3
10Mindрluмbеrmindplumber2