TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Caribi 1201 @bozinovskizlat1
#reach: 86060   ( 151st )
#followers: 605   ( 5041st )
#1
Постојат две страни на секоја приказна, а постои и скриншот!
85ReTweets201Favorites·Details
#2
“Ке го преживеам и ова“ како стил на живот.
45ReTweets127Favorites·Details
#3
Некој ке те разочара многу пати а ти повторно и повторно му даваш шанса! Не си ти добар човек. Ти си будала.
38ReTweets89Favorites·Details
#4
Да не повторувам 😍😍😍 https://t.co/Fcn0tfJnw9
24ReTweets109Favorites·Details
#5
Немој да осудуваш пред да процениш,ниту да фалиш без да промислиш.
35ReTweets71Favorites·Details
#6
Кој во љубовта очекува само среќа тој нема појма што е љубов.
35ReTweets70Favorites·Details
#7
Жена ко жена. Ке понесе со себе пари за секој случај, и секогаш ке ги потроши,,за секој случај!
27ReTweets92Favorites·Details
#8
Некои жени со часови се шминкаат за да изгледаат убави, а некои само ке се насмеат.
32ReTweets73Favorites·Details
#9
Привилегија во животот е да се биде свој.
29ReTweets64Favorites·Details
#10
Ако не знаете да насмеете некого, немате право да се лутите на тие кои умеат. Не им сметајте додека се смеат.
30ReTweets58Favorites·Details
#11
Прво се играш со оган, па после се чудиш што гориш.
25ReTweets69Favorites·Details
#12
Во животот ужива оној кој знае, не оној кој има.
21ReTweets68Favorites·Details
#13
Некои луѓе те сакаат се додека играш по нивни правила. Не се плаши, разочарај ги.
24ReTweets46Favorites·Details
#14
И ми вика: Ти си магнет за пропуштени шанси😟
22ReTweets50Favorites·Details
#15
Јас те преживеав сега е редот на тебе да го преживееш истото..!
23ReTweets46Favorites·Details
#16
Жената не треба да биде нормална, жената треба да биде среќна.
18ReTweets51Favorites·Details
#17
Колку и да ти се допаѓа возот што доаѓа, ако не застане на твојата станица, тоа нее твојот воз..!
16ReTweets51Favorites·Details
#18
Годините никогаш не се гаранција за твојата зрелост, ниту дипломата за твојата интелигенција!
15ReTweets51Favorites·Details
#19
Кога ке ти се роди мисла во главата, таа веке постанува живо битие. Кога нешто твориш, ти му даваш душа.
15ReTweets47Favorites·Details
#20
Извини, не секогаш е признавање дека си погрешил. Тоа е само доказ дека односот со друга особа ти е поважен од сопственото его.
16ReTweets38Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber23
2На Дедо Најпаметниотi_najubaviot18
3EmptyPersonadarkhour_seeker18
4Д.Д.Ј.drndrnjarinja_17
5🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat15
6101от101ot14
7Каља ☆katemagritte13
8bebebebence_malo12
9Luda Maratetovskojabolce11
10the_ggerasimmkd10