TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холи Голајтли @breakattyffanys
#reach: 49330   ( 572nd )
#followers: 2283   ( 1380rd )
#1
Немање на социјална култура ме вади од такт:
Аман, научете да каните, да заблагодарувате кога сте поканети, да одбивате покани, да потврдувате присуство и да доаѓате на време...
дружењето треба да е задоволство за сите!
#МаниритеСеУкрас
36ReTweets139Favorites·Details
#2
Fajitas in the making...#VivaMexico 😁 https://t.co/0FFjYrGLTC
3ReTweets24Favorites·Details
#3
Што посиромашен сопствен живот, тоа позаинтересиран за животот на другите... #ЖивотниПропорции
5ReTweets16Favorites·Details
#4
Другаркиве мои- богатство се, богатство вредат, богатство не ги плаќа!☺💗
2ReTweets12Favorites·Details
#6
Ја не знам како се чудите шо СДСМ се вакви, ВМРО се онакви и сите се исти... Аха, исти ко нас и вас... ние сме никакви, затоа и они се такви!!!!
2ReTweets11Favorites·Details
#7
Некогаш, едноставно, не ти оди .... ☹️
#ДоброУтро https://t.co/Cr5VfbwTZ1
0ReTweets16Favorites·Details
#8
Нов Арапски ресторан во Скопје. На мени: пици, скара (со шарска со се), Фахитас, Бурито и хумус...
И како бе да ку… https://t.co/tsOyuwOkMa
0ReTweets15Favorites·Details
#10
Еве, од сабајле ми се врти во глава...
Стара, македонска ама убава....
#ДоброУтро
https://t.co/hXB9LC4HI0
2ReTweets8Favorites·Details
#11
*Истражува најефикасно греење за тераса, дур ги задоволува никотинските дневни потреби...
- Помагајте бе! Што да ст… https://t.co/kmyVo9V1Tq
1ReTweets10Favorites·Details
#12
На кафекуваркава на работа омилена узречица и е "ќе ви е*ам г'с мајчин"...
*#Inspirational 😉
0ReTweets12Favorites·Details
#13
Ко ќе видам на ФБ нешо: ако имаш/си тетка... бла бла, тетка е најубаво и сл, ми се потприслошува😱, ама кога ќе ми с… https://t.co/2X7FghvPot
2ReTweets6Favorites·Details
#14
Црвено е секогаш одлична идеја!😍 https://t.co/Z6Isvjzek7
1ReTweets9Favorites·Details
#16
Не само што ми се спие, затоа што гледав Блеклист до ниедно време, туку кога же дојдам дома, дали да спијам за да надокнадм или пак да изгледам неколку, хм? 🤔#ПрашањаКоиМеМачат
2ReTweets6Favorites·Details
#17
Кога го гледам син ми како глуми дека учи физика, го сфаќам татко ми совршено... извини тато!
0ReTweets11Favorites·Details
#18
Добро некој ќе каже нешто против „кампањата“ на City Radio и Метрополис против еманципирани жени?! Против феминизам… https://t.co/33c01mjStr
1ReTweets8Favorites·Details
#19
Сестра се венчава, братот и цело семејство на ФБ "Гордост наша! Браво!"...
Земја каде што свадба на ќерка е извор на гордост! #Вечна
0ReTweets10Favorites·Details
#20
Таква љубов и гордост ме обзема кога го гледам малецково колку е талентирано за танц...💗💗💗
0ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1боргasimilacija27
2Средаmpatgod12
3Mindрluмbеrmindplumber7
4Wannabeiskulirana7
5Baze Lazevskibazelazevski6
6Фиделprkosot4
7Poison Ivyhedera_genus4
8обичен човекmeskov813
9Пердуфpikabu003
10Брусница Вејнthebatladym3