TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јужуал Саспект @bugo_0
#reach: 41783   ( 671st )
#followers: 294   ( 8408th )
#1
Meanwhile in Thailand https://t.co/Wkn8rVYUcr
21ReTweets12Favorites·Details
#2
Пробав да му објаснам на дедо ми што е спонзоруша, и ми одговори:

"Тоа е некој модерен збор, ние курви ги викавме"
4ReTweets27Favorites·Details
#3
Отишла Мелита на фризер и му рекла:
- Сечи се што не е добро.

Овој и ја пресекол главата 😕
4ReTweets10Favorites·Details
#4
Чувај ја!
- Зошто?
Ако си отиде ќе дркаш цел живот.
- Арно викаш.
2ReTweets14Favorites·Details
#6
- Чичо види, пајак.
- Не го тепај, пари носи.
- Абе чичо, пајак.
- Не го тепај бе!
- Абе чичо пајак ти го крева Југото.
- Иии маме му ...
2ReTweets10Favorites·Details
#8
Овој си се обезбеди со франците, туку ние шу праиме?
3ReTweets4Favorites·Details
#9
Од брилијатни статуси денес издвојувам:

"Единствена Палма која успева во Скопје е слаткарницата."

https://t.co/Lx4KLesy9Y
2ReTweets5Favorites·Details
#10
Понеделников сака да каже: Земи одмарај говедо, надвор е -200 и не е секој ден неработен понеделник.
1ReTweets7Favorites·Details
#11
Најтажно е што нема веќе деца што ми крадат цреши од двор, 5-6 години наназад.
1ReTweets7Favorites·Details
#12
Кај нас не може да бидеш неутрален и одма те обележуваат. Ако не си ВМРО тогаш си СДСМ, ако не веруваш во господ, имаш симпатии кон ѓаволот.
1ReTweets7Favorites·Details
#13
Не, не е глупаво да ставаш по 200 слики како се лапате, прашај го и татко ти, и он ти е пријател на ФБ.
1ReTweets6Favorites·Details
#14
И едните и другите бараат народот да ја спаси државата. Ама они толку го поделија народот што работите ќе одат само на полошо.
1ReTweets6Favorites·Details
#15
Ги заеба времево, не е погодно за Арапска пролет. Здравје другата година.
2ReTweets3Favorites·Details
#16
ЈАС: Дојди вечер кај мене филм да гледаме.

ОНА: Важи, симни го Ла Ла Ленд.

ЈАС: Не иди, пролив имам.
1ReTweets6Favorites·Details
#17
Дај 3 за мене! https://t.co/6eVkOdhTMR
1ReTweets6Favorites·Details
#18
Би ти пеел, ама не сакам да те исплашам.
1ReTweets5Favorites·Details
#20
Препорачајте добар кожен доктор, ште ве моља.
2ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Damjan Grueffdamjangrueff9
2Колешката од факс 🍩fantazijata6
3Мено Паузаmalaghata5
4☆ladybug☆ladybug14905
5👔Waiter👔kelnerotohrid5
6редхедcrvenagla5
7GIPHYgiphy5
8☆Бунтовничката☆buntovnickata5
9Mindplumbermindplumber4
10твитерана. 👑tviterana4