TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞ @c4i7z
#reach: 74716   ( 270rd )
#followers: 9934   ( 134th )
#1
Игор Дурловски осуден за тероризам зошто пеел македонска химна во македонско Собрание.

Талат Џафери осуден на фотељата на претседателот на Собранието, зошто палел цивили 2001-ва и пеел албанска химна во македонско Собрание.
55ReTweets90Favorites·Details
#2
Ахахахаха https://t.co/hpefxfSHZr
44ReTweets90Favorites·Details
#3
Пад на индустриско производство за трет квартал од 3%.
Пад на градежништво за трет квартал 15%.
Пад на БДП од над 2%.
Само на Кочо фирмите со раст од 50%.
Морееее неспособна невладина гнојна багра учипена у влада...
Ваљда мислеа Сорош и УСАИД ќе им пунат буџет.
ГНОЈ!!!
46ReTweets66Favorites·Details
#4
А Бејли ќе им каже ли на граџаните дека Катица зима 5000€ евра за да топи чварки у козметички салони. Тоа се 60 000€ годишно или во граџанска единица мерка три Тамари. СЈО годишно троши 5 милиони евра или 125 Тамари.
37ReTweets71Favorites·Details
#5
Ден пред бесрамното лажење и покривање на вмешаноста на Вице Заев и неговата Омерта на Проливер на прес дека имало демек само еден вмешан во убиството на Мартин, три автомобили на сведоци/очевидци на убиството се опожарени како притисок за да се замолчат. https://t.co/EXS8GyYG2q
40ReTweets59Favorites·Details
#6
Земјата од каде влегло христијанството во Европа од апостол Павле, Лидија, Кирил и Методиј, Климент, Наум првиот универзитет во Европа, прамајката на сите балкански цркви Охридска Архиепископија преточена во МПЦ бара да биде ќерка на егзархијата. Шпанска серија гомна да јаде.
38ReTweets62Favorites·Details
#7
Тројца очевидци, директни сведоци на убиството на Мартин кои сведочеа дека две лица се директно вмешани, утрово се разбудија со запалени автомобили. Денес Проливот мафијашот за внатрешни искача на прес со контрадикторни информации дека само еден е вмешан.
https://t.co/mInK1ca0Cf
41ReTweets50Favorites·Details
#8
Чек да преброиме луѓе што се родиле од ова парче земја:

Филип и Аце.
Лидија.
Јустинијан.
Константин и Елена.
Кирил и Методиј.
Наум и Климент.
Гоце и Даме компани.

Ти доаѓа дома и ти вика заборавете ја вие историјата, глејте живот...

*Ти ја краде историјата*
36ReTweets57Favorites·Details
#9
Од радио дифузна такса годишно се собираше 15 милиони евра.
Од поскапувањето на акцизата на дизелот годишно планираат да соберат 70 милиони евра.
Гледате ли спиралата како еднаш се одмотува, а три пати замотува?!
Граѓаните побогати за 15 милиони, а посиромашни за 70 милиони.
33ReTweets57Favorites·Details
#10
Ден дванаесетти од свирепата егзекуција со цел шаржер од пиштол истурен врз главата на 28 год. Мартин од лицата Раде и Филип. Мафијата за Внатрешни сеуште нема издадено потерница за егзекуторите кои сите ги знаат. Убиство не можат да скријат ама затоа убијците вешто ги кријат.
31ReTweets56Favorites·Details
#11
#ОнаКога си им бил потребен на гнасите бугарски за регрутација на Македонците во Прва светска војна. https://t.co/kpQbtBNcz0
31ReTweets47Favorites·Details
#12
Не бе немало да има казни. Сам себе си го казнуел. https://t.co/tYkaAlbjWS
30ReTweets48Favorites·Details
#13
Вработените твитерџии во куртон владата кои тераат очаен монтипајтонски пиар трошат скоро 700 000 евра годишно од буџетот. Тоа е нешто повеќе од Мерцедесот "на Грујо" или во граџанска еденица мерка 35 Тамари.
30ReTweets48Favorites·Details
#14
90% од помладиов функционерски кадар на сдсШ е кадар од ФОН. Затоа многу летаат и мислат дека нема да паднат.
Ама кој повисоко лета повеќе го боли падот.
28ReTweets48Favorites·Details
#15
Пазете си ги децата монструмите ги пуштија од затвор денес, а потенцијалните монструми ги охрабрија.
ПОВТОРУВАМ ПАЗЕТЕ СИ СЕ И ВИЕ И ВАШИТЕ НАЈБЛИСКИ!!!
26ReTweets54Favorites·Details
#16
Кога ги троламе што трошат 35 Тамари или 700 000 € годишно. за монтипајтонски пиар, они се фалат дека трошат миљон и пол ден. за намалување на сиромаштијата.
Да израчунаме:
700 000 € × 62 = 43 400 000 денари за пиар.
1 500 000 денари ÷ 62 = 24 000 € за намалување сиромаштија. https://t.co/fKjlF5Uxug
30ReTweets37Favorites·Details
#17
Немој случајно овој од Менувачницата што ги скина рекетарчињава од Омерта што сакаа да го ограбат да сте го затвореле или не знам што.
Идеме сите одма на протести за херојот!!!
27ReTweets46Favorites·Details
#18
Паметниот - Ја задолживте државата 800 милиони евра за 6 месеци!!!

Глупиот - Тооо царе!!! Вратил долгови од 120 иљади евра. Капа доле!!! https://t.co/k6laf6uw4F
27ReTweets44Favorites·Details
#19
Црнила од Коле Чашуле. https://t.co/CYXEXWYD9d
20ReTweets62Favorites·Details
#20
Нормален е овој Шилегов мортус пијан да држи говор пред мали деца на Златно славејче?!
25ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Премиерката 👑bellareginab27
2Onocentauronagerot17
3gab.ai/zarkozarkoh15
4Кокранfortifikacija12
5Boris📱Nevermoreborisnevermore11
6Julian Assange 🔹julianassange11
7Пази ЛЕЏАloshgze10
8ДедоМраз™dedo_mraz9
9Ѓорѓиschteck8
10KatttP.katttp7